Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не карайте без екипировка!!!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Не карайте без екипировка!!!

    Без думи,но винаги с пълен ЕКИП ЗАДЪЛЖИТЕЛНО !

    Коментар


    • #92
      От: Не карайте без екипировка!!!

      Малко снимки на брат ми, който падна без екипировка само с каска...и последствията-Натиснете снимката за да я уголемите

Име:000777316.jpg
Прегледи:1
Размер:38.6 КБ
ID:5317850Натиснете снимката за да я уголемите

Име:000777318.jpg
Прегледи:1
Размер:39.7 КБ
ID:5317851Натиснете снимката за да я уголемите

Име:000777327.jpg
Прегледи:1
Размер:63.4 КБ
ID:5317852Натиснете снимката за да я уголемите

Име:000777328.jpg
Прегледи:1
Размер:26.6 КБ
ID:5317853Натиснете снимката за да я уголемите

Име:000777329.jpg
Прегледи:1
Размер:31.3 КБ
ID:5317854Натиснете снимката за да я уголемите

Име:000777340.jpg
Прегледи:1
Размер:27.1 КБ
ID:5317855Натиснете снимката за да я уголемите

Име:000777341.jpg
Прегледи:1
Размер:53.9 КБ
ID:5317856Натиснете снимката за да я уголемите

Име:000777345.jpg
Прегледи:1
Размер:55.2 КБ
ID:5317857Натиснете снимката за да я уголемите

Име:000777347.jpg
Прегледи:1
Размер:73.1 КБ
ID:5317858Снимките са няколко дни след падането и това не са всички щети по него!

      Коментар


      • #93
        От: Не карайте без екипировка!!!

        Колкото и да говорим - примерът със снимките е достатъчно показателен...
        Ползвайте екипировката - тя е за това!
        Honda XR600
        Kawasaki KLX650
        Honda XL600V Transalp
        +359 888 6З5 9З4

        Коментар


        • #94
          От: Не карайте без екипировка!!!

          Екипировката е за да ни предпази-така е,но все се случва по закона на Мърфи да паднеш когато не си я сложил.Уж за малко си излезнал да покараш,а после ужулени колене и лакти ако си имал касмет.

          Коментар


          • #95
            От: Не карайте без екипировка!!!

            Здравейте колеги! Мислех да пиша в темата за хвалби, но е тук мястото за 2-3 снимки. Преди 2 год. реших да сменям мотора и пътувайки по работа, реших да хвърля око на друга машина. Отклоних се от маршрута и се срещнах с продавача. Нямах идея да правя пробни кръгчета и квадратчета, но малкото дяволче си каза своето. Качих байка и гас. На второто завъртане му подадох в повече, задни гуми без добър баланс, естествено скок от машината и си ева майката. Резултатът бе скъсан глезен с видими съставни части. После се разбра и за счупената малка подбедрица. Всичко това- без никакви протектори, нито каска, нито ботуши, защото съм гооооем умник. Ще кажете, че това може да се случи на всеки. Да, да ама не. През далечната, за много от вас, 1989г претърпях катастрофа, естествено с мотор. Тогава екипировка бях виждал само на състезания по мотокрос и пистови такива. Не можех да се снабдя с нищо, освен със средно добра каска. Резултатът, тогава, бе другия крак. Счупен с открита рана. И в двата случая си полежах по месец и нещо в болници. Железа в долните крайници, за да съм по-хеви. В последния случай претърпях общо четири операции. Последната бе на 15.11.2011г. Махнаха ми пластината от малката подбедрица. Мислех да се хваля, че вече съм без желязо но да не дърпам дяволчето отново. За да съм напълно откровен с вас, ще ви споделя че и сега си позволявам , да се кача без протектори за кръгче до гаража. Явно съм напълно откачено, застаряващо копеле без капка памет. Поне се екипирам, когато тръгна из горите. Дано да не сте като мен. Поздрави на всички!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAGE_257.jpg
Прегледи:1
Размер:64.6 КБ
ID:5318299Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAGE_256.jpg
Прегледи:1
Размер:61.9 КБ
ID:5318298Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAGE_254.jpg
Прегледи:1
Размер:65.9 КБ
ID:5318297
            Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

            Коментар


            • #96
              От: Не карайте без екипировка!!!

              Веднъж съм падал по - сериозно, и то ме возиха, бях малък тогава, 5 клас. Тогава паднахме с Kawasaki GPX 750R. Шофьорът(бащами) беше по - пострадал от мен, аз се отървах по - леко. Снимки няма, и добре че няма. Картинката не беше много приятна , целите в кръв, и стоиш и викаш(тогава бях малко момче), а бащами в безсъзнание лежи в кръв не мърда(не помня и какво съм си мислил вече)... махам на колите някой да спре, никой не спира подминават те и те гледат странно... Добре, че беше в населено място, та дойдоха хора, кактои да е. Екипировката беше лятна - джапанки къси гащета и тениска. Ако бяхме с екипировка резултата нямаше да е такъв, и най - вече КАСКА. Ама ей така уж за едно кръгче... Път и тогава екипировката се свеждаше до някаква каска и толкова. И сега винаги когато ме возят изпитвам някакъв страх, като карам не, само като ме возят. Както и да е, не ви пожелавам подобни изживявания, пазете се!
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • #97
                От: Не карайте без екипировка!!!

                Колеги, да споделя и аз .Купих си мотор скоро и веднага след покупката надвечерта с един приятел излязохме да го раздвижа .Екипировка не взехме ,само нещо в последния момент ме върна да си взема каската. Резултатът от 10 минутното разкарване на мотора беше поднасяне в един завой и здраво изтърсване върху една канара. Добре, че беше каската, щото ако не бях се върнал за нея ,пораженията щяха да са страшни.Сега в момента пораженията са насинени и набити рабро отляво, одрана и подута дясна ръка , болки в рамената и краката. Сега моторът седи в гараж, докато не се снабдя с пълна екипировка. Не карайте без екипировка.

                Коментар


                • #98
                  От: Не карайте без екипировка!!!

                  Колеги, да се похваля и аз. Миналата седмица с едно приятелче се качваме тука зад нашия блок има една полянка ама той ме вози. Аз естествено само с една каска. Изкуших се да направя един завой с неговата машинка (Yamaha YZF 250) ии разбирасе понеже не съм добре с главата да се правя на карач го изправих на задна ии го прекантарих. Последствията бяха натъртено и надуто коляно, серизоно одрани гърди и ръце. Също така глезена се поду. Слава на Бога, че незнам какво ме накара но сложих каската благодарение на която сега съм добре, защото незнам какво можеше да стане. И така от "едно кръгче" сега немога да ходя. НЕ СЕ КАЧВАЙТЕ БЕЗ ЕКИПИРОВКА КОЛЕГИ ! КОГАТО НАЙ- НЕ ОЧАКВАШ СЕ СЛУЧВА ЗА ЖАЛОСТ ! Поздрави

                  Коментар


                  • #99
                    От: Не карайте без екипировка!!!

                    е ти с този опит за вдигане на задна няма как да не си очаквал , че може да стане нещо

                    Коментар


                    • От: Не карайте без екипировка!!!

                      Първоначално публикуван от Светослав Кременски Преглед на мнение
                      Колеги, да се похваля и аз. Миналата седмица с едно приятелче се качваме тука зад нашия блок има една полянка ама той ме вози. Аз естествено само с една каска. Изкуших се да направя един завой с неговата машинка (Yamaha YZF 250) ии разбирасе понеже не съм добре с главата да се правя на карач го изправих на задна ии го прекантарих. Последствията бяха натъртено и надуто коляно, серизоно одрани гърди и ръце. Също така глезена се поду. Слава на Бога, че незнам какво ме накара но сложих каската благодарение на която сега съм добре, защото незнам какво можеше да стане. И така от "едно кръгче" сега немога да ходя. НЕ СЕ КАЧВАЙТЕ БЕЗ ЕКИПИРОВКА КОЛЕГИ ! КОГАТО НАЙ- НЕ ОЧАКВАШ СЕ СЛУЧВА ЗА ЖАЛОСТ ! Поздрави
                      И най-важното,да не се качват с глава като твоятаНе че и аз не карам без екипировка и то всеки ден до работа и обратно,но по тази дестинация съм си казал без изпълнения и висока скорост.
                      Последно редактирано от Ангел Иванов/sereco1/; 24-10-12, 11:36.
                      HONDA DOMINATOR 650
                      ОРЕЛ ASTRA
                      РСПБЗН-Приморско

                      Коментар


                      • От: Не карайте без екипировка!!!

                        Е и аз да споделя. Преди две седмици карах мотор по къси гащи..... Седемте конци от шевовете вчера ги махнаха. Ма да ме видите сега!? Кат манекен съм . С ботуши, яке с протектори, каска и разбира се с дълги гащи (ама не щото е студено де).
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от Ангел Иванов/sereco1/ Преглед на мнение
                          Не че и аз не карам без екипировка и то всеки ден до работа и обратно,но по тази дестинация съм си казал без изпълнения и висока скорост.
                          Така де, ама това е доколкото зависи от теб. Ама като се появи оня, 'дето да ти каже, "ама аз не те видях, ти дойде много бързо", тогава работата е втасала....
                          XR4

                          +359.885.88.99.29

                          Коментар


                          • От: Не карайте без екипировка!!!

                            Първоначално публикуван от bReal Преглед на мнение
                            Така де, ама това е доколкото зависи от теб. Ама като се появи оня, 'дето да ти каже, "ама аз не те видях, ти дойде много бързо", тогава работата е втасала....
                            Така де,така.Те затова е и темата,това което зависи от нас.В случая да караме с екипировка,а и с каквато и да си ако те прегази КАМАЗ
                            HONDA DOMINATOR 650
                            ОРЕЛ ASTRA
                            РСПБЗН-Приморско

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от Ангел Иванов/sereco1/ Преглед на мнение
                              Така де,така.Те затова е и темата,това което зависи от нас.В случая да караме с екипировка,а и с каквато и да си ако те прегази КАМАЗ
                              Мисълта ми беше, че дето се вика и до магазина ходя с екипировка, заради един, който не ме видя. за камаза си прав
                              XR4

                              +359.885.88.99.29

                              Коментар


                              • От: Не карайте без екипировка!!!

                                Първоначално публикуван от bReal Преглед на мнение
                                Мисълта ми беше, че дето се вика и до магазина ходя с екипировка, заради един, който не ме видя. за камаза си прав
                                И си напълно прав,тя винаги е плюс за теб и всеки моторист,и аз съм имал няколко контузии,като смазани пръсти на крака и подути до синьо глезени,ма като все няма пари за екипировка
                                HONDA DOMINATOR 650
                                ОРЕЛ ASTRA
                                РСПБЗН-Приморско

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X