Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Раници. Кой с каква раница кара?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Раници. Кой с каква раница кара?

    Първоначално публикуван от CECO_KANGOTO Преглед на мнение
    Както се казва в разговорен контекст "вие ме зарибихте с тези раници Ташев " имам само един въпрос има ли някой модел с водосъдържател ? Тук гледам има подобни раници и са от 60 до 100 $ , но съм по-съгласен да подпомогна на българският бизнес отколкото на американския
    Не съм рекламен агент, а съм доволен клиент на Ташев.
    Има подобна раница, която се предлага в магазина им, но е производство на Vango

    Hydro Trax




    Когато ви трябва малка, компактна и олекотена раница, която да ви доставя течности по всяко време, без да се налага да спирате, Хидро тракс е перфектна за това. Създадена за динамични активни дейности сред природата и в града: еднодневни състезания за време, тренировки на открито, трекинги за деня, за велосипедисти и бегачи в градски условия и др. Обемът от 18 литра прави Хидро тракс не просто калъф за хидратираща система, а пълноценна раница, в която ще съберете всички вещи, необходими за деня и ще я ползвате за ежедневна раница и когато не ви трябва кемълбека.
    Модел: Hydro Trax

    • Обем: 18 L
    • Тегло: 800 g / кемълбек 150 g
    • Материал: Excel 600D textured polyester

    • Цена: 69 лв.
    • Разцветка: черно/сиво • Наличност: да
    . • Гръб: дишащ
    • Презрамки: ергономични, дишащи
    • Гръден колан - със сигнална свирка
    • Челен джоб с несесер за аксесоари
    • Мрежеста платка за каска - откачваща, и прибираща се в специално отделение с цип

    • Два обемни стягащи се мрежести джоба
    • Хидратираща система в окомплектовката - кемълбек 1.5 L
    • Вградено покривало • Стабилизираща кръстна лента • Светлоотразителни кантове



    ------------------------


    Отделно продават

    Отделно има (както колегата преди няколко мнения писа):

    воден резервоар






    Воден резервоар new
    моделHydratation bagвместимост2 Lцена23,00 лвналичностда
    Т.нар. Кемълбек представлява мек, но плътен и сигурен резервоар с вместимост 2 литра, който ползвате вместо бутилка, когато всяка секунда ви е важна, а се нуждаете от течности по време на движение. За да не губите време за спиране, слагате в раницата този воден резервоар, изработен от антибактериален материал. Така водата е достъпна постоянно. H2O опция предлагат раниците: Кентавър 80+15,60+10, Дистанс 40, Айгер 40 и 25, Крос 18
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • От: Раници. Кой с каква раница кара?

      Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
      Тук определено не съм съгласен. Имайки опит с качествени раници(DaKine и Tashev) смея да твърдя, че паданията с раницата по никакъв начин не й се отразяват, не мисля че и с Deuter ще имаш подобен проблем
      От твоите уста в божиите уши! Живот и здраве към края на месеца може дори и да драсна някой ред лични впечатления

      Коментар


      • От: Раници. Кой с каква раница кара?

        Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
        Разбира се я има и драмата с цената - скромно 100 лева...

        Някой ползвал ли е Deuter? Отзиви - за?/против?
        Аз ползвам в момента. Нещо като предишен модел е на тази. Един приятел беше в Германия през април и му казах да ми вземе нещо до 100 лв. за из гората като единствените ми условия бяха да е с дишащ гръб и опция за хидрапак. Когато ми донесоха раницата не си и помислих да я дера и съсипвам в гората. Виж ако тръгна на дълъг път с мотора да, ама да й разкажа играта в шубраците няма смисъл никъв.

        До сега я пробвам вече няколко пъти за трекинг и най-хубавото е, че наблъскана на максимум имам чувството, че съм без раница Иначе си карам мотора с 14 годишна раница ПУМА българско производство, дето е шита минимум на 4 места и не ми дреме хич за ергономията и горската мода

        А за Ташев...моя самар е модел Вихрен 60+10 и за последните 11 години, в които я експоатирам имаше един "сериозен" проблем...ципа на джоба на капака ми отказа...веднъж Та ако е Ташев - Айгер е супер за целта.
        Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

        Коментар


        • От: Раници. Кой с каква раница кара?

          Малко отклонение: Напоследък ми прави впечатление простата сметка, че за всеки ден, в който ще се ходи някъде, "отиват" по 10 литра обем от раницата...
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • От: Раници. Кой с каква раница кара?

            Аз също карам с този модел на Ташев и съм доволен.Прилепя за гърба и придава сигурност.Лесно се чисти след каране.Пройзводството на тази ранице не е на Ташев,на друга фирма е те само ги продават.

            Коментар


            • От: До: Раници. Кой с каква раница кара?

              найк за 50 лева

              Коментар


              • От: Раници. Кой с каква раница кара?

                Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                От четири години карам с възможно най-фалшивата раница "Weibro", която каквото и да направите няма да намерите (освен на Илиенци). Понеже взе да се прокъсва реших да се огледам за читава раница взимайки предвид всички възможни проблеми, които съм имал и сега точа зъби за "Deuter Race X Air" (раницата е предвидена за велосипед).

                Единственият и сериозен недостатък е, че е само 14 литра и е сравнително малка. Ако сложа вътре една две вътрешни гуми и инструментите (в собствена кутия разбира се!) ще се напълни от раз! Естествено се подразбира, че при първо падане я правя на парцал...

                Като предимства - хидратор, дишащи презрамки и колан (най-накрая някой да се сети), гръб с дишаща материя от подвижни алуминиеви елементи и мека част.

                Разбира се я има и драмата с цената - скромно 100 лева...

                Някой ползвал ли е Deuter? Отзиви - за?/против?
                Здравей,
                ползвам точно този модел на Deuter, като резервоара за вода е на същата марка. Когато я купувах приех с резерви думите на продавача относно материала от който е направен резервоара - бил антибактериален, не позволявал развиване на микроорганизми и водата не придобива вкус на найлон. Тогава не вярвах, но се убедих че това е факт - имах случай в който водата бе престояла повече от 2 месеца - на вкус бе все едно току що е налята.
                Относно самата раница нищо лошо не мога да кажа - залепва ми за гърба, независимо от връхното облекло (яке или блуза) и при каране на мотора не се усеща. Гърба на раницата е конструиран така че прилепва към тялото, а същевременно има "канали" през които въздуха циркулира и през горещите летни дни чувството на спарване от към гърба липсва. И раницата и резервоара за водата са здрави - имал съм няколко отъркулвания с нея и поражения няма.
                Бих я препоръчал на всеки, който не се притеснява да плати малко по-висока цена (на мен ми излезе между 120 и 140 лв. заедно с резервоара за водата - имам я от повече от година и не помня точната цена).
                Поздрави.
                Последно редактирано от Rotor; 22-12-10, 11:04.
                Success is like being pregnant! - Everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fu..ed ....

                Коментар


                • От: Раници. Кой с каква раница кара?

                  Според мен няма смисъл да си купуваш раница на някоя водеща фирма за мотокрос екипировка. Примерно гледах една о'нийл раница за 140лв. а не беше нищо особено. Има перфектни спортни раници, които са здрави и удобни. В метро има head и адидас по за 60лв.
                  Сузуки Витара 1.6 8V
                  Nissan X-trail 2.2DI 2003 Michelin 4x4 215/80/16

                  Живеем не както искаме, а както можем !

                  Коментар


                  • От: Раници. Кой с каква раница кара?

                    Не знам дали е баш по темата, но има ли раница, в която спокойно да мога да сложа хубав фотоапарат и така да карам мотор?
                    Т.е. нещо като много издържлива фото-раница.
                    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                    Gabriel Garcia Mаrquez

                    Коментар


                    • От: Раници. Кой с каква раница кара?

                      Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                      Не знам дали е баш по темата, но има ли раница, в която спокойно да мога да сложа хубав фотоапарат и така да карам мотор?
                      Т.е. нещо като много издържлива фото-раница.
                      За тебе все още не...

                      Сега сериозно, много е рисковано да тръгнеш да караш ендуро и да понесеш Никон Д90 с тебе.
                      Можеш да попиташ Мики64 от форума, той кара ендуро и има същият фотоапарат.
                      Носи го много рядко в специална чанта, но отпред на кръста, не на гърба, там е кауза пердута.

                      Пък и си мисля, че големите вибрации никак не са полезни за обективите и апарата.

                      Коментар


                      • От: Раници. Кой с каква раница кара?

                        Има раници за фото-техника: тяло + 2 обектива. Един приятел има подобна, мога да го питам за модела. Доста са добре направени, но едвали ще помогнат при падане (недай Боже!)... По-скоро пазят техниката при обичайно пренасяне...
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • От: Раници. Кой с каква раница кара?

                          Ясно... Не ми се урежда въпросът с фотоапарата май...
                          А раници с подобно захващане към мотора като тази на снимката приложими ли са за в гората?

                          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                          Gabriel Garcia Mаrquez

                          Коментар


                          • От: Раници. Кой с каква раница кара?

                            Според мен за гората не става тази раница.
                            [FONT=Arial Narrow][SIZE=5][COLOR=black]SUZUKI DRZ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

                            Коментар


                            • От: Раници. Кой с каква раница кара?

                              Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                              Ясно... Не ми се урежда въпросът с фотоапарата май...
                              А раници с подобно захващане към мотора като тази на снимката приложими ли са за в гората?


                              Приложими са, дори продават такива чантички за инструменти за калника, но трябва да внимаваш какво слагаш там (изключвам инструментите), защото от вибрациите и прахоляка вътре става мазало
                              Per aspera ad astra.

                              Коментар


                              • От: Раници. Кой с каква раница кара?

                                Освен, че страшно ме палят моторите, ходя и на лов. Това ме научи, че едни от най-здравите облекла и аксесоари са тези, предназначени за ловци. Търси се удобство, малко тегло, водонепропускливост, дишащи матери и пр. Затова си взех тази за мотора: http://www.hillman.bg/p-EVO-A-megapack.html Естествено, при каране махам долната част на раницата, защото цяла е много обемна.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X