Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ритане на манивела без ботуш.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Ритане на манивела без ботуш.

    Вярно е това че всичко е въпрос на чалъм около едни месец след като купих мотора се научих да го паля като хората иначе едно ритане падаше и се уморех преди да съм стигнал на пистата.Сега го паля от първото ритане седнал на седалката със джапанки.До сега тоя мотор не ме е ритал но предишния ми беше 2т едно задавяне и те рита веднага ако не запали.Освен чалъм има и много голямо значение настройката на карбуратора.

    Коментар


    • #62
      До: Ритане на манивела без ботуш.

      За настройката на карбуратора не знам, но центровката има значение. По принцип искрата трябва да се пуска малко преди ГМТ, но ако я пуска след като е минало ГМТ и вече връща на долу буталото, тогава рита много яко.
      :)[U][I][B][COLOR=RoyalBlue]Be the change that you want to see in the world[/COLOR][/B].[/I][/U]:)

      Продавам си мотора!!! - [url]http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?p=854333#post854333[/url]

      Коментар


      • #63
        До: Ритане на манивела без ботуш.

        Първоначално публикуван от whateverman Преглед на мнение
        искрата трябва да се пуска малко преди ГМТ, но ако я пуска след като е минало ГМТ и вече връща на долу буталото, тогава рита много яко.
        Е точно тогава няма как да те ритне

        Рита, ако искрата е по-рано от необходимото, а не по-късно...
        Когато е по-ранна искрата буталото въобще не може да прехвърли ГМТ и вторият такт го връща обратно, от там и манивелата в крака

        Също рита и от голяма компресия.
        При голямо сгъстяване и липса на декомпресионно изпускане, с крака няма как да натиснем, за да прехвърлим ГМТ и буталото връща обратно.

        Коментар


        • #64
          До: Ритане на манивела без ботуш.

          Рита, ако искрата е по-рано от необходимото, а не по-късно...


          Жоре, мерси за корекцията и се извинявам за грешката. Но все пак ако нямаше такива заплеси като мен, хора като теб щяха да нямат работа.
          :)[U][I][B][COLOR=RoyalBlue]Be the change that you want to see in the world[/COLOR][/B].[/I][/U]:)

          Продавам си мотора!!! - [url]http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?p=854333#post854333[/url]

          Коментар


          • #65
            От: До: Ритане на манивела без ботуш.

            Може ли някой да поясни точка 3. Какво се натиска леко? Предполагам декомпресора.

            Коментар


            • #66
              От: Ритане на манивела без ботуш.

              Извинявам се, нещо не съм направил както трябва при предния ми пост. Имам предвид точка 3 от поста на ХаВаТа от 13-11-08 13:38.

              Коментар


              • #67
                От: Ритане на манивела без ботуш.

                Първоначално публикуван от LightOfJah Преглед на мнение
                Може ли някой да поясни точка 3. Какво се натиска леко? Предполагам декомпресора.
                Първоначално публикуван от LightOfJah Преглед на мнение
                Извинявам се, нещо не съм направил както трябва при предния ми пост. Имам предвид точка 3 от поста на ХаВаТа от 13-11-08 13:38.
                Писано е доста, но нека пак го преговорим, че за новите колеги това наистина е проблем.

                За въпросната т.3...
                В случая става въпрос за манивелата - натискаш леко манивелата, за да преодолееш компресията.

                Когато манивелата затегне(дойде на компресия) трябва да се прекара внимателно още, образно казано, 2 пръста надолу, след това връщаш манивелата до най-горна позиция и риташ здраво.
                Това прекарване от 2 пръста става по два начина...
                Ако мотора има автоматичен декомпресор(примрно ДРЗта има такъв) прибутването на манивелата става само с крака, леко надолу, но не повече от 2-3 пръста, защото ще трябва да повторите упражнението отново.
                Ако мотора е без автоматичен декомпресор или същия сработва по-трудно, когато съберете компресията с манивелата натискате ръчния декомпресор, прибутвате въпросните 2-3 пръста на манивелата, пускате ръчния декомпресор, вдигате манивелата до най-горна позиция и ритате.

                Дано съм го написал по-ясно и да го разберете.

                ПП Твоят ДРЗ има ли ръчен декомпресор?

                Поздрави,

                Коментар


                • #68
                  От: Ритане на манивела без ботуш.

                  Имам 450Х и до скоро беше разцентрован декомпресора. Скaчал съм му с часове. А като ми исплесне крака и манивелата mе изпразка в кокалчето направо ми е любимото :[]

                  Коментар


                  • #69
                    От: Ритане на манивела без ботуш.

                    аз съм с Yamaha YZ450F с автоматичен декомпресор,начина и при мен е както го е описъл колегата Жоро Донечки-натискаш 2-3 пръста надолу с крака,вдигаш и риташ,пали много лесно,въпрос на техника и на свикване ,всеки мотор си е различен все пак,трябва си ритане докато се хване цаката.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Ритане на манивела без ботуш.

                      изрових тази тема,тази вечер примрял от ритане и не само аз а 6 човека блъскахме хонда црф450 ,не пали и не пали,купих мотора преди месец и половина
                      пуснахме карборатора на ултразвук ,цялата ел инсталация я минахме наново ,не пали и не пали,случаино тази вечер намерих тази тема
                      върнах се в гаража ,стигнах на компресията ,смъкнах два пръста надолу ,върнах манивелата и без газ ,без смукач ,ритнах и чудото стана
                      ЕДНО ГОЛЯМО МЕРСИ за полезната информация ,дано и други като мен я видят и се насладят ма палене от първият път

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X