Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Роудбук - какво представлява и как се навигира по него.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Където и да го сложиш магнитчето, няма никакво значение. Моят беше там където се кръстосват спиците, тъй като там се заклещва най-лесно.
    Важно е да въведеш правилният d или rX2 на колелото веднъж.
    После можеш да си го местиш, където си поискаш и където ти е най-удобно.
    Ако намеря някоя снимка да ви го покажа как съм го закрепил ще е добре, че това е най-големият проблем при моторите !
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • #32
      Стефан се изложи малко...
      Магнитчето го слагаш там където най-близко до спиците можеш да докараш "датчика"(рид ампулата).Цолажа на джантата не е актуален,тъй-като важна е обиколката на гумата отвън(или колко сантиметра изминава за един оборот),а има всякакви височини гуми.Ако устройството иска цолаж,то се наглася с проби (на 1 км най-добре) и се задава цолажа който е най-близко до реалния 1км.Тоест,ако на колелото с 21цола показва вярно,то при по-високата мотоциклетна гума,ще лъже и опитно се стига примерно до 25.
      Другата тънкост при тези устройства (при приложение в ендурото) е да се зануляват с едно натискане на копчето.Някои искат продължителен натиск или зануляват автоматично когато спреш
      Хубаво е и да бъдат монтирани в ляво непосредствено до гумената ръкохватка,за да може да се борави само с палец без да се пуска кормилото.
      К. Кулев

      Коментар


      • #33
        Да бе, света започва с пентиумите ... Ей ти тука едно, на което не можеш да вкараш през клавиатурата нищо. Няма. Клавиатура.

        Коментар


        • #34
          Ами батка,умните хора казват,че колкото повече говори човек толкова повече греши.
          Е какво сега да мълчим като п****??
          Човешко е да се греши
          К. Кулев

          Коментар


          • #35
            ???

            Коментар


            • #36
              аа искрено се посмях с тая тема.
              Не мога да се сдържа без да се изкажа!

              Мене ако питате - най- хубаво е датчика да се слага макс близко до главината - най- малко центробежни сили, най- далече от земята, най- защитено. Иначе и долу при обръча - то пак си цъка веднъж на оборот.

              И аз на колелото имах такъв километраж - много сладка работа. И много проста - има часовник, отчита обороти. Това прави.

              А вътре има едно елементарно компютърче - ЕЛКА , дето превръща оборотите в разстояние (формулата за обиколка на окръжност C=2Пr=Пd e от трети клас). И понеже има и часовник - отчита разстояние за време - демек скорост.

              За да работи правилно обаче - трябва да му се каже нейде колко е голямо търкалото на което му се мерят оборотите.
              Еми километражчетата се продават с таблички.
              Караш колело с 20 инчова гума- гледаш какво пише срещу 20"
              караш с 18 - гледаш с/у 18" и му казваш на компютъра . . . . . от клавиатурата

              Хубуу ама моя размер го нямаше в таблицата, та се позачудих колко да пиша. И като разгледах таблицата - тя показва колко милиметра ти изминава гумата за един оборот. (Ама умножено по 2 - за по- голяма точност предполагам, пък и да те затруднят малко с разгадаването де )

              И тъй по горната формула - за джанта осемнайска и да речем че гумата е по 5см от двете страни
              C = П* (18* 2.54 +2* 5) = 175см външна обиколка на гумата. Значи за един оборот изминава 175см.


              175см = 1750мм, умножено по две (заради точността и объркването)...
              е в мойта таблица пишеше нещо ОКОЛО 3500... 3556 или нещо такова

              Коментар


              • #37
                Е те точно това имах предвид, ама баща ми е хвърлил книжката и магнитчето на моя километраж и не можах да намеря да видя какво е точно. В тази връзка дали не може да се сложи някакъв друг магнит(от друг километраж)?

                Коментар


                • #38
                  Обиколката на предната гума (таралеж) е около 215см ако си спомням правилно...

                  Коментар


                  • #39
                    можеш със всякакъв магнит...
                    аз съм слжил магнит от детска играчка понеже оригиналния го затрих

                    Коментар


                    • #40
                      и сега ако някой даде името и мотдела и т куде да си купим такова километражче, ще е наи добре. Говоря а нещо като това кеото ККулев споне да може да се регулира лесно и с едно натискане(движение) за да издаржа на пълна газ.Това знам че не е трудно да се разбере , но чесно казано докато не стане топло и не си карам скутерчето хич не ми се лута из гадното движение на софия да обикалям магазините.! благодаря ви прдварително
                      full time rider, part time racer
                      jrc4life

                      Коментар


                      • #41
                        За модела не знам, а иначе всякакви има на сергиите преди началото на Женския пазар. Не откъм Сливница а на другия край. От Пиротска до пазара, на десния тротуар. Там са велосипедните търговци.

                        Коментар


                        • #42
                          Може да не е спецялно за мотор(те са 30+евро), но тези за колелетата обикновено измерват двуцифрени, тоест до 99км. Аз си купих от ТСМ за 10лв. такова(затова сега не ме е яд че баща ми го изпозагуби), иначе видях в БАС на Дойчин магазина че има такива до 300км. отчитат. Лошото на дигиталните километражи че нямат собствено осветление, но в луис се продават едни лампички така че и за това е помислено.

                          Коментар


                          • #43
                            Извинявам се за въпроса, но не разбрах през 2006 година, ще се кара ли с Роад Бук на Еднуро Шампионата? Тоест ще бъде ли задължителен или препоръчителен ?

                            Коментар


                            • #44
                              Тъй както се очертава календарът, ще има най-много едно експерементално!
                              Другите ще са по маркировка, както до сега, но по-усъвършенствана, по стандартите на U.E.M.
                              Ендурото и сексът не са шега работа !
                              -------------
                              Животът се измерва с броят на издишванията !

                              http://sixdayscrazyjob.com
                              http://crazy-job.com

                              Коментар


                              • #45
                                Обиколката на предната гума (таралеж) е около 215см ако си спомням правилно


                                217
                                Живей за всеки дъх!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X