Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пране на каска?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Chinela
    отговори
    До: Пране на каска????

    Първоначално публикуван от Ivo Georgiev Преглед на мнение
    Аз моята си я изпрах доста добре на Хисаря, така че скоро няма да имам нужда
    Чинела и той си я изпра тогава, така че и той няма особена нужда.
    Не си прав Иво, аз мойта на Хисар я направих на аквариум...

    Остави коментар:


  • господин никой
    отговори
    До: Пране на каска????

    Първоначално публикуван от Ivo Georgiev Преглед на мнение
    Аз моята си я изпрах доста добре на Хисаря, така че скоро няма да имам нужда
    Чинела и той си я изпра тогава, така че и той няма особена нужда.
    Бе по тоя начин (макар и не на Хисаря, а на друго място) и аз я изпрах мойта... та затова сега питам...

    Остави коментар:


  • Ivo Georgiev
    отговори
    До: Пране на каска????

    Аз моята си я изпрах доста добре на Хисаря, така че скоро няма да имам нужда
    Чинела и той си я изпра тогава, така че и той няма особена нужда.

    Остави коментар:


  • господин никой
    отговори
    До: Пране на каска????

    Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
    Разгледай из интернета за твоя модел каска какво пише. Сваля ли се вътрешната част или не се сваля.
    Моята се сваля и скоро я изпрах на ръка с малко прах за пране. Стана нова. Като избирам каска гледам да е със сваляща вътрешна част
    Иначе съм прал и обикновена каска - пак с прах за пране търкаш с ръката и поливаш на чешмата. Гледай да не поливаш с гореща вода , че от нея може нещо да се разлепи. После съхнене полека без нагряване на печка, само на слънце или както дойде.

    п.п. твоята каска ми прилича на airoh runner. ако съм познал - модела е със сваляща се вътрешна част.
    Точно това исках да знам, благодаря!

    Остави коментар:


  • Димо
    отговори
    До: Пране на каска????

    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
    Имам три каски, на две не им се сваля "тапицерията" а на едната се сваля.
    На двете с не сваляща се тапицерия ги пера или като Слави под душа /без да пея/ иначе не става...или с водоструиката и малко прах за пране или там каквото дойде.
    Другата свалям "тапицерията" и бум в пералнята..останалото пак под душа и готово.
    Не мисля, че има някаква философия всичко зависи от случая...и за да се запазят каските максимално време чисти тоест да не се вмиришат като риба на простор...
    Използвам чорап за главата, той се пере по лесно от каската...щях да забравя и прическата..мнооо къса подстрижка помага.
    Ами той Чинела го е казал, това е решението ...
    Не е скъпо
    изглежда така




    и пази каската чиста мнооооого време

    Остави коментар:


  • Димитър
    отговори
    До: Пране на каска????

    Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
    За съжеление книжка нямам. Не си спомням да съм я хвърлял, а каската е купена нова. Може да съм я изпуснал или нещо такова - сега вече нямам спомен точно какво стана като я купувах. Човека от магазина ми позволи да я тествам и може да е паднала тогава...
    Разгледай из интернета за твоя модел каска какво пише. Сваля ли се вътрешната част или не се сваля.
    Моята се сваля и скоро я изпрах на ръка с малко прах за пране. Стана нова. Като избирам каска гледам да е със сваляща вътрешна част
    Иначе съм прал и обикновена каска - пак с прах за пране търкаш с ръката и поливаш на чешмата. Гледай да не поливаш с гореща вода , че от нея може нещо да се разлепи. После съхнене полека без нагряване на печка, само на слънце или както дойде.

    п.п. твоята каска ми прилича на airoh runner. ако съм познал - модела е със сваляща се вътрешна част.

    Остави коментар:


  • Петьо Джартов
    отговори
    До: Пране на каска????

    Абе кви са тези глупости.Слагаш каската под чешмата и пускаш препарат.Поразтъркваш я и готово.Сушенето е постепенно на въздух ако е топло времето, ако е студено на Смядовски радиатор.
    Ако има малоумни да не са ме разбрали, да ми пишат на лично съобщение.

    Остави коментар:


  • Стефан
    отговори
    До: Пране на каска????

    На мойта дунапрена беше пукнал, и и скроих нов. А днеска изпросих от операционната еднократни шапки. Май това е решението.

    Остави коментар:


  • господин никой
    отговори
    До: Пране на каска????

    За съжеление книжка нямам. Не си спомням да съм я хвърлял, а каската е купена нова. Може да съм я изпуснал или нещо такова - сега вече нямам спомен точно какво стана като я купувах. Човека от магазина ми позволи да я тествам и може да е паднала тогава...

    Остави коментар:


  • Daniel Gyorev
    отговори
    До: Пране на каска????

    Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
    Как се разглобява това животно? Говоря за каската, не за миялната машина!
    Ако не си изхвърлил книжката към каската, в нея е обяснено. Въпреки, че ако я пообмислиш малко ще можеш и бяз нея, става елементарно...

    Остави коментар:


  • sl.daskalov
    отговори
    До: Пране на каска????

    Веднъж си купувах специален спрей! Има ги специално за каски, но са много скъпи, а ги има и за тапицерии на коли - по-големи опаковки и значително по-евтини! Напръсква се вътре (нещо като пяна за бръснене е), чакаш няколко минути и обираш пяната заедно с разтворената мръсотия, с гъба. Почиства и съхне за минути (не се ползва вода), обаче аз ползвах спрея за тапицерии (в OMV го има) и после ме хванаха някакви сърбежи като си сложих каската (може и само от внушение да е било), та се наложи да изплакна и с вода пък като ще си мокря каската ползването на спрей се обезсмисля!

    П.П. Като гледам, май скоро няма да имам вече нужда да си поддържам прическата.

    Остави коментар:


  • господин никой
    отговори
    До: Пране на каска????

    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
    Имам три каски, на две не им се сваля "тапицерията" а на едната се сваля.
    На двете с не сваляща се тапицерия ги пера или като Слави под душа /без да пея/ иначе не става...или с водоструиката и малко прах за пране или там каквото дойде.
    Другата свалям "тапицерията" и бум в пералнята..останалото пак под душа и готово.
    Не мисля, че има някаква философия всичко зависи от случая...и за да се запазят каските максимално време чисти тоест да не се вмиришат като риба на простор...
    Използвам чорап за главата, той се пере по лесно от каската...щях да забравя и прическата..мнооо къса подстрижка помага.
    Момента с пеенето под душа е важен елемент в цялата работа! Щото гласа ми е толкова хубав, че всичко живо в миг ще напусне в гнусен свински тръст кооперацииката в която живея...

    Сега по-сериозно - нямам "чорап", но прическата си я държа къса - за удобство. Още не съм на фазата миризмата от каската да трепе напълно пораснал носорог, но предпочитам да не се стига до там!

    Остави коментар:


  • Chinela
    отговори
    До: Пране на каска????

    Имам три каски, на две не им се сваля "тапицерията" а на едната се сваля.
    На двете с не сваляща се тапицерия ги пера или като Слави под душа /без да пея/ иначе не става...или с водоструиката и малко прах за пране или там каквото дойде.
    Другата свалям "тапицерията" и бум в пералнята..останалото пак под душа и готово.
    Не мисля, че има някаква философия всичко зависи от случая...и за да се запазят каските максимално време чисти тоест да не се вмиришат като риба на простор...
    Използвам чорап за главата, той се пере по лесно от каската...щях да забравя и прическата..мнооо къса подстрижка помага.

    Остави коментар:


  • tatkobarba
    отговори
    До: Пране на каска????

    Зависи
    На повечето Крос/ендуро каски над среден клас им се сваля тапицерията... В твоя случай не знам как е.

    Остави коментар:


  • господин никой
    отговори
    До: Пране на каска????

    Как се разглобява това животно? Говоря за каската, не за миялната машина!

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X