Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пране на каска?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • speedrifter
    отговори
    От: Пране на каска?

    Първоначално публикуван от Helik Преглед на мнение
    За съжаление снимките не са с много добро качество, защото са на ел.осветление и хартията на инструкцията е някак лъскава, но поне ще придобиеш представа
    Много благодаря колега!

    Остави коментар:


  • Helik
    отговори
    От: Пране на каска?

    За съжаление снимките не са с много добро качество, защото са на ел.осветление и хартията на инструкцията е някак лъскава, но поне ще придобиеш представа
    Прикачени файлове

    Остави коментар:


  • Helik
    отговори
    От: Пране на каска?

    Ако си я взел нова, би трябвало да има брошура в кашона, на която е описано стъпка по стъпка свалянето на вътрешността и. Ако нямаш такава, ще се опитам да снимам тази на моята каска, която впрочем продавам и ще публикувам снимки

    Остави коментар:


  • speedrifter
    отговори
    От: Пране на каска?

    Колеги, някой знае ли как се сваля вътрешността на тази каска ?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Airoh Dome Clean Orange.jpg
Прегледи:1
Размер:230.5 КБ
ID:5427679

    Остави коментар:


  • sl.daskalov
    отговори
    От: Пране на каска?

    Напоследък ги пера в миялната машина. Понеже няма регулиране на температурата, включвам на най-кратката програма за миене на чаши. Перфектно се изпират и не се моря както преди когато ги перях под душа.

    Остави коментар:


  • Краси
    отговори
    От: Пране на каска?

    Хората са го написали как става.

    http://www.shoei-helmets.com/Maintenance.aspx

    http://jp.shoei.com/support/en/maintenance/shield.html

    http://jp.shoei.com/support/en/maintenance/inner.html

    общо взето става с вода (не гореща) и с неутрални почистващи препарати.
    Последно редактирано от Краси; 19-11-12, 15:01.

    Остави коментар:


  • Петьо Джартов
    отговори
    От: Пране на каска?

    Понеже днес ми се случи да си перна малко каската и реших да го споделя с вас.
    Както казва момиченцето от рекламата на бисквитки"Орео" на баща си, че е много сложно и да внимава!!! Така че внимавайте!









    Понеже обичам да докарвам нещата докрай,бонус изсушаване !!!
    Печката е от варел.Запалена е гори на макс!


    Остави коментар:


  • izoidesi
    отговори
    От: Пране на каска?

    Аз като новобранец си мислех,че не мога да измисля метод за пране на каската,който вече не е споделен тук в темата.Но уви,тъй като съм почти безработен и помагам и в къщната работа,вчера както си чистех в банята с парочистачката (професионална домашна),ми светна лампата да пробвам и с каската и тъй като жената я нямаше в къщи,та като подбрах и ботушите и ризницата,казвам ви светнаха като нови.Разбира се,че прочетох разните етикети и книжката на парочистачката,за да определя налягането и температурата на парата,но на някой жена му ако си е купила евтина парочистачка от телешопа и за нищо не става,поне гарантирам,че за пране на каската става.

    Остави коментар:


  • iron_maiden_
    отговори
    От: Пране на каска?

    Колега на повечето каски се сваля много лесно от вътре уплътнителя и после направо в пералната.Има и специални почистващи препарати само я пръскаш вътре и става без да я разглобяваш,иначе ако я караш с боне(чорап) няма да се цапа толкова много

    Остави коментар:


  • popov308
    отговори
    От: Пране на каска?

    Когато подплатата на каската се сваля мисля, че коментираният проблем не съществува. Лошото е, кагато моделът е по-стар и подплатата не се сваля. Такъв е и първият ми Арай, купен на старо, поради което меко казано имаше нужда от освежаване. Приятел ми каза, че е прал цяла каска в леген с вода и нямало проблеми. Така постъпих и аз. На дъното сложих кърпа, за да не се жули каската в легена. Напълних с вода /каската се мъчи на изплува, но я затиснах/, налях течен Ариел за цветно пране, запених водата с ръка и оставих 20 минути да се накисне. После с мека гъба изтърках цялата вътрешност няколко пъти. Водата почерня. Изплакване - също няколко пъти. Сушене 5 - 6 дни на сянка. В резултат на това, каската светна и досега мирише приятно на перилния препарат.

    Остави коментар:


  • miki64
    отговори
    От: Пране на каска?

    Миналата седмица на "Сикс дейса", поради липса на други възможности, на автомивката на "Магарето" след всеки ден миехме моторите, а аз се "перях" и целия с екипа, тогава пробвах и каската с препарат и водоструйка отдалеч - СТАВА! При липса на друг вариант и време и това е начин, но не го правете постоянно!

    Остави коментар:


  • Maniakov
    отговори
    От: До: Пране на каска????

    Първоначално публикуван от vasko jonchev Преглед на мнение
    Тъкмо си приготвях нещата за пране и се сетих че имаше такава тема та ги снимах.
    Супер, добре че си снимал, не бях напъвал мойта да я разглобя. Стана чудесно. Мерси!

    Остави коментар:


  • Static
    отговори
    До: Пране на каска?

    Аз моята по-често я продухвам само с въздух, с боне съм пък и като изключчим това рядко се запотявам в главата ;д
    пера я много рядко и гледам да е на ръка [:

    Остави коментар:


  • Pacharoza
    отговори
    До: Пране на каска?

    Разфасовам я което е много просто и си я пера със целия екип.

    Остави коментар:


  • backo67
    отговори
    До: Пране на каска?

    Първоначално публикуван от i.madev Преглед на мнение
    Няма такова значение дали е с прах или шампоан и в двата случая има ефект. Миналата година на мойта след тези процедури я изплакнах и в един леген сложих 100гр. омекотител и вода след това я накиснах за 20мин. И я оставих да се изцеди и изсъхне. Аромата дълго време след това е уникален
    Не бях се сещал за омекотител.
    Снощи отново изпрах частите на каската и съм очарован от аромата .

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X