Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво носите със себе си в гората?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Какво носите със себе си в гората?

    Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
    Само съм съгласен с Мики пръскат багажа по повече народ .Иначе си като робокоп.Аз искам да давам газ а всичко останало ми пречи.Ремонтите в сервиза.
    Колега , ти май не си чел внимателно!
    Всичко това го нося когато съм САМ и карам на АСФАЛТ. Ако се ходи в гората то обикновено бригадата е 4-5 човека.Тогава всичко се разхвърля по равно между тях.Не забравяй че с тези инструменти може да се направи един мотор, но може и сто.Не е необходимо сто човека да носят едно и също!А когато всичко се разпредели по равно , на човек се падат по 1-2 кг. , че остава възможност и за допълнителни екстри(голяма аптечка например).Наистина тежката раница страшно пречи при динамично каране(аз съм се втрещявал колко по-добре карам без раница) , но на асфалт не ти се налага да караш прав нали!
    В постовете забелязвам GSM-чудя се как съм проспал да го напиша! Не само че нося , но винаги гледам батерията да е на мах.Даже мисля да си взема една резервна-често в гората няма обхват-телефона търси мрежа и батерията се топи 10 пъти по-бързо!
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • #17
      До: Какво носите със себе си в гората?

      Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение

      P.S. Някой да ми каже едно нещо, което е излишно!
      Със сигорност това НЕ Е найлоновите пликчета за отпадаците
      Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

      Коментар


      • #18
        До: Какво носите със себе си в гората?

        Първоначално публикуван от Chaveto Преглед на мнение
        Със сигорност това НЕ Е найлоновите пликчета за отпадаците
        +1
        Аз даже гледам да си събирам и фасовете-като гледам балкана и ми става жал да ги хвърля на земята.
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • #19
          До: Какво носите със себе си в гората?

          Браво вие сте били много културни.

          Коментар


          • #20
            До: Какво носите със себе си в гората?

            Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
            +1
            Аз даже гледам да си събирам и фасовете-като гледам балкана и ми става жал да ги хвърля на земята.
            Така си е. Все пак както се казва ти почти всеки ден си в гората и ако не е пазиш ти, то тогава кой
            Ако искаш да ти е хубаво като излезнеш да караш, да седнеш да си починиш на някоя чиста ливадка или до някоя чешмичка, а не да те е страх да седнеш, защото е фраш с найлонови торбички, кутии от цигари и какво ли още не.
            Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

            Коментар


            • #21
              До: Какво носите със себе си в гората?

              За, боклуците то и в градовете си ги имаме даже в излишък ,ако не пазиме гората то за какво да ходиме там.Така,че всички отпадъци в раницата било то в пликчета или не планината трябва да я пазиме чиста. Сега за инсрументите аз нося -вътрешна гума задна,щанги ключ за свещи комплект ключета гаечни и шестограми нужни за мотора както и отвертки,помпа,маркуч за бензин,ако се наложи да ми източи някой,вода,енергийна напитка,шоколад понякога и ядене понякога, дъждобран слагам според прогнозата за времето.
              Кавазаки КЛХ 300 04г
              Кавазаки КХ 65 04г
              Опел Астра 94г
              Мерцедес 124 91г

              Коментар


              • #22
                До: Какво носите със себе си в гората?

                ........тряяяя си турим дисаги.....

                Мисля, че вода и масло за бензин са ми задължителни..... за останалите неща вече се замислям след последното яко падане... с тия щанги и ключове ще остана без кръст..
                Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                Коментар


                • #23
                  До: Какво носите със себе си в гората?

                  Аз винаги си нося едно кожено калъфче с няй-необходимите инструменти (отверки, клещи, ключове, лули, две щангички, изолирбанд, тел, някво кабелче, ключ за свещи, шестограми и др.) ; голям нож (може да потрябва ) ; резервна вътрешна гума; вода за пиене; и разбира се масълце... щото др-а си го подхарчва като го режа повече . За вбъдеще мисля да си взема едно дъждобранче, което да си нося в раницата за дъждовни дни
                  KTM Fen

                  Коментар


                  • #24
                    До: Какво носите със себе си в гората?

                    Добре, че с нас винаги има АТV-та и връзвам раницата на някое от тях, иначе ще ми откъсне раменете, а и много ме "лашка" в гората!
                    Lesidren.com

                    Коментар


                    • #25
                      До: Какво носите със себе си в гората?

                      Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                      ........тряяяя си турим дисаги.....

                      Мисля, че вода и масло за бензин са ми задължителни..... за останалите неща вече се замислям след последното яко падане... с тия щанги и ключове ще остана без кръст..
                      Това наистина е проблем!Аз мисля да си вържа някак раницата на мотора.Така се решават въпросите и с теглото и с карането и с травмите.
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • #26
                        До: Какво носите със себе си в гората?

                        Toва раницата е гадно нещо Много ми пречи но за сега си трая. Намислил съм да си взема от тея чантички за задния калник, но едва ли ще побере всички простотии, но поне тежките ключове ще ги поеме.
                        Иначе аз в раницата нося ключове от 8 до 22, пълен комплект шестограни, вода, едно мини компресорче пригодено от мен за включване в акумолатора(то тежи колкото една малка помпа но може да напомпи доста по голямо налягане от помпата пък и не се мориш) нещо за хапване,свински опашки. Щангите за гуми, лепенките,батерийте за гпс още някой инструменти се носят от останалите 3 ма човека. сигурно и още простотии се носят по раниците но не се сещам
                        KAWASAKI Let the good times roll

                        Коментар


                        • #27
                          До: Какво носите със себе си в гората?

                          Понеже съм лудо магаре - не нося комплекта с инструменти - за това мъкна мотора - по 5-6-10 километра. Нещо ми писна последните пъти за това: комплект ключове /тип лула/, отверки - две прави и кръстата. Задължителните свински опашки, френски ключ (обикновенно е добре да го имаш за да правиш контрите), лепенки, лепило, финна шкурка. От хранителните неща... вода и шоколад. На скоро не ми се е отваряла възможност да закъсам на далече и за това раницата поолекна, все пак си мъкна вода и школад де... Въпроса с отпадъците е решен доста простичко - торбичка PVC и отделен джоб в раницата!

                          П.С. Естествено забравих нещо - ножче с инструментчета (от австрийската армия - там е стандартно към скатката) - подарък от приятел.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Какво носите със себе си в гората?

                            аз в раницата си слагам само вода, 2 ключа, комплект отверки
                            сега мисля да си купя подходящо въже и това е...
                            EnduroX Alba-Damascena 2019

                            Коментар


                            • #29
                              До: Какво носите със себе си в гората?

                              По отвратително от това да караш в гората с тежка раница няма. Нарушава ти тотално баланса. Последния път, на събора в Ябланица, раницата ми беше 10тина кила, другите пичове нямали раници та се наколибрих аз. В началото не пречи толкова, обаче след цял ден каране ти еб... .....та
                              Най-гадно е на мнооого стръмни пътеки където баланса е много важен.... Там те дърпа назад и ако имаш направени 150-200км за деня меко казано почваш да раздаваш майни на каквото се сетиш...

                              Ама на далеко и без инструмент пак не си е работа... Истината е да се разпръсне товара по равно за всички и тогава наистина не е нещо особено, особено, ако са и повече хората...

                              Коментар


                              • #30
                                До: Какво носите със себе си в гората?

                                Ние от семейството сме двама /някой път и трима/ и сина като по як мъкне тежката раница.Аз карам с чантичка на кръста с дребни инструменти.Скоро си купих и градинарско трионче.Някой път
                                много помага.
                                ........................
                                Иван Маринов
                                CRF 250 X
                                Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X