Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво носите със себе си в гората?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Какво носите със себе си в гората?

    Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
    Ние от семейството сме двама /някой път и трима/ и сина като по як мъкне тежката раница.Аз карам с чантичка на кръста с дребни инструменти.Скоро си купих и градинарско трионче.Някой път
    много помага.
    Да ти дам една резачка? Имам много, ти си приятел, за теб служебна ,безплатна.С най голямата шина ,като за приятел.

    Коментар


    • #32
      До: Какво носите със себе си в гората?

      Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
      Да ти дам една резачка? Имам много, ти си приятел, за теб служебна ,безплатна.С най голямата шина ,като за приятел.
      Абе...за теб майтап, ама добре, че Данко освен триВонче, носеше и секирче!!!!...Направо си бехме увехнали...
      Просто прегледай един мой пост от миналата година и тогаз се шегувай:
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...&postcount=200
      Mitsubishi L200 DobbleCab

      KTM XC 450 RW 2009
      KTM 350 SX 2011

      Коментар


      • #33
        До: Какво носите със себе си в гората?

        Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
        Абе...за теб майтап, ама добре, че Данко освен триВонче, носеше и секирче!!!!...Направо си бехме увехнали...
        Просто прегледай един мой пост от миналата година и тогаз се шегувай:
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...&postcount=200
        Прав си обаче каквото има .Когато има добре ,когато няма викаме Неволята.

        Коментар


        • #34
          До: Какво носите със себе си в гората?

          Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
          Да ти дам една резачка? Имам много, ти си приятел, за теб служебна ,безплатна.С най голямата шина ,като за приятел.
          Когато се налага с резачка ползвам Данчо.
          Като стана дума за носене на инструменти сега се сетих че Шарков носеше и дъска за рязане.
          ........................
          Иван Маринов
          CRF 250 X
          Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

          Коментар


          • #35
            До: Какво носите със себе си в гората?

            Като чета , срещам "френски ключ"!Хваща всички гайки , пък и може да се използва вместо чук.Проблема е че много тежи мамка му!
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • #36
              До: Какво носите със себе си в гората?

              Вместо френски ключ, по-добра работа върши един от следните два модела ключове (не им знам имената, затова показвам): Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05358.JPG
Прегледи:1
Размер:403.3 КБ
ID:5057480 или Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05359.JPG
Прегледи:1
Размер:381.7 КБ
ID:5057481
              Аз нося винаги втория с мотора. Хваща от 9мм. до 22мм. което покрива всички размери гайки и болтове по мотора, които може да ми се наложи да развия на пътя.
              Предимствата на този ключ пред френския са: този тежи почти колкото обикновен гаечен ключ, захваща много здраво и няма никаква вероятност да превърти около гайката, събира се в стандартната кутийка за инструменти на мотора ми!
              Недостатъци: не може да се ползва за чук; не е толкова здрав колкото френския (но е достатъчно здрав явно, щом не съм го счупил досега).
              Купих го от някаква бензиностанция (Шел, Лукойл или Еко, не помня вече) и е евтино менте някакво, но върши работа!


              П.П. Преди малко установих че резервната ми свещ, която стои винаги в кутийката за инструменти на мотора, се е превърнала в ръжда , а я бях омотал яко с найлони и тиксо! Ще трябва да търся подходяща херметична опаковка, която да се събира в кутийката за инструменти, и в която да си държа резервната свещ!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #37
                До: Какво носите със себе си в гората?

                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                Преди малко установих че резервната ми свещ, която стои винаги в кутийката за инструменти на мотора, се е превърнала в ръжда , а я бях омотал яко с найлони и тиксо! Ще трябва да търся подходяща херметична опаковка, която да се събира в кутийката за инструменти, и в която да си държа резервната свещ!

                Слави, не мислиш ли, че именно заради найлона и херметизацията е станала така...
                Оригинално са си в хартиени опаковки... и нямат проблем....
                Поне така го виждам аз...

                Коментар


                • #38
                  До: Какво носите със себе си в гората?

                  Пробвай с херметично пликче,по компактно е
                  Този ключ е хубав,държи и всичко което си казал,но не разваля ли гайката след като напънеш да си свалиш оста на задната гума, Говоря за палеца коЙто е назъбен и затяга?
                  [URL="http://slackpack.net/?q=node/388"]
                  [/URL]

                  Коментар


                  • #39
                    До: Какво носите със себе си в гората?

                    Aбе колеги, че толкова ли е страшно ако пък останеш да преспиш в гората.Нали и това е предизвикателство с което трябва да умеем да се справим.Май трябва да почнете да дискутирате темата: <Какво да носим за да оцелеем в гората ако ни се повреди мотора>В неделя май щяхме да пробваме.Че какво толкова,които го е страх от мечки да не ходи в гората.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Какво носите със себе си в гората?

                      Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                      Aбе колеги, че толкова ли е страшно ако пък останеш да преспиш в гората.Нали и това е предизвикателство с което трябва да умеем да се справим.Май трябва да почнете да дискутирате темата: <Какво да носим за да оцелеем в гората ако ни се повреди мотора>В неделя май щяхме да пробваме.Че какво толкова,които го е страх от мечки да не ходи в гората.
                      Тук не става въпрос за оставането,а за това да не останеш неподготвен: най-лесно ми е да си взема палатката и чувала, ако знам че ще оставам.Тогава ще си взема вода и ядене,защото " гладна мечка хоро не играе"

                      Аз нося два колана по 2.5 м. помпа,резервна предна гума,спрей за гума,игличка,лепенки,ключовете и отверките който си седят винаги на мотора и допълнително взимам някои ключове.
                      [URL="http://slackpack.net/?q=node/388"]
                      [/URL]

                      Коментар


                      • #41
                        До: Какво носите със себе си в гората?

                        Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                        Слави, не мислиш ли, че именно заради найлона и херметизацията е станала така...
                        Оригинално са си в хартиени опаковки... и нямат проблем....
                        Поне така го виждам аз...
                        Не! Свеща си беше в оригиналната кутийка и допълнително опакована в найлонов плик и тиксо. Кутийката за инструменти не е уплътнена добре и като мия мотора или минавам през локви, вътре влиза вода, даже производителя е предвидил и дупка, през която да изтича водата! Проблема е дошъл от това че найлона и тиксото са се протрили от тръскането заедно с другите инструменти в кутията!

                        Първоначално публикуван от BoykoVS Преглед на мнение
                        Пробвай с херметично пликче,по компактно е
                        Този ключ е хубав,държи и всичко което си казал,но не разваля ли гайката след като напънеш да си свалиш оста на задната гума, Говоря за палеца коЙто е назъбен и затяга?
                        Мисля да потърся подходящо пластмасово шишенце от лекарство! В краен случай в Луис (Германия) продават специални херметични кутийки за свещ!
                        Ключа е супер менте и се оказа че зъбците му са по-меки от гайката , но съм я развивал и с първия ключ, който е марков някакъв - зъбите съвсем леко нараняват стените на шестостена на гайката! Тия инструменти са за крайна необходимост при полеви условия, а не за честа употреба! В гаража си ползвам гедория.
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #42
                          До: Какво носите със себе си в гората?

                          Според мен и избора на раница е доста важен.Добре всичкия багаж да се носи в добра раница с по-твърд гръб и поне с каишка за закрепване към гърдите (а ако е и с колан за кръста още по-добре)
                          Аз в повечето случай карам с раница в която нося главните инструменти който ми трябват за да си разглобя мотора (скоро трябва да елиминирам някой, че бая натежават след последното прибиране от гаража), някоя друга тениска или според времето една водо-непромукаема горница, вода и нещо за хапване (най-често шоколади или вафли) и свещ и масалце.От скоро прибрах и няколко въжета в раницата, а винаги си нося един мулти-туул на Ледърмен който има трион, нож, ножовка, отвертки и клещи.
                          На кръста си нося и една малка чантичка в която си държа личните вещи (ГСМи, документи, пари и ... дъвки)
                          Иван Маринов
                          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                          ЕНДУРО ВАРНА

                          Коментар


                          • #43
                            До: Какво носите със себе си в гората?

                            Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                            Като чета , срещам "френски ключ"!Хваща всички гайки , пък и може да се използва вместо чук.Проблема е че много тежи мамка му!
                            Говори ми колега, говори ми Сега по същество - нося по-малък френски ключ, който е от комплект инструменти за поддръжка на... котел - да няма майтап - по-точно на горелка и котел. Сега идва най-смешната част - Lamborghini са...

                            П.С. Колегата ме е изпреварил със снимката...
                            Последно редактирано от господин никой; 23-05-08, 21:10. Причина: Добавка...

                            Коментар


                            • #44
                              До: Какво носите със себе си в гората?

                              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                              Като чета , срещам "френски ключ"!Хваща всички гайки , пък и може да се използва вместо чук.Проблема е че много тежи мамка му!
                              Много грешиш...тежи колкото един гаечен "13/17" .
                              Въпроса е, че е останал от дядо ми, а вероятно е купуван преди 30-40 години...Може и да греша.
                              Mitsubishi L200 DobbleCab

                              KTM XC 450 RW 2009
                              KTM 350 SX 2011

                              Коментар


                              • #45
                                До: Какво носите със себе си в гората?

                                Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
                                Много грешиш...тежи колкото един гаечен "13/17" .
                                Въпроса е, че е останал от дядо ми, а вероятно е купуван преди 30-40 години...Може и да греша.
                                Ааа, тоя е хубав! Аз си мислех за един дето го имам в гаража "Т" образен, върти се дръжката и така се свива или разширява захвата му! Само че моя наистина тежи много (над кило) и може да се ползва като чук!
                                А такъв, като твоя модел (но малко по-малък), имам на джобно ножче и е в хубав калъф за носене на кръста, но му е много къса дръжката и не ми е удобен за големи гайки!
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X