Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предпазител на врата (вратните прешлени)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Предпазител на врата (вратните прешлени)

    -- == С П А М == --
    Ника е стара тривия, която съм си оставил за всякакви регистрации, няма значение къде... имам нормален ник за случаите в които ситуацията го изисква, но избягвам да го ползвам в форуми и други подобни.
    -- == С П А М == --

    Никнейма се чете mr. no one, в превод - "господин никой".

    mr no on/3/ - символа е три и се чете като "е"

    -- == С П А М == --
    Блатната кокошка, а? Ей тия кокошки и техните яйца... Иначе играта е доста смешна - признавам.
    Последно редактирано от господин никой; 22-04-08, 09:16. Причина: Добавка...

    Коментар


    • #17
      До: Предпазител на врата (вратните прешлени)

      До колкото схващам принципа на тази яка , то целта И не е да ти гипсира каската към гърдите и раменете,а по-скоро да ограничи свободата на движение на главата.Сиреч ,главата може да ти се лашка напред-назад , но не може да стигне до крайно положение (след което положение да ти се счупи врата)Т.е. ако врата ти е по-дълъг ще имаш по-голяма свобода,а ако ти е по-къс пак ще можеш да си местиш главата , но в по-малки граници.Естествено предполагам че има и някакъв реглаж.
      Не знам за яката , но мен много повече ме е страх от проблеми с кръста(така де-ако си счупиш врата шанса изобщо да оцелееш не е много голям), така че ако някой има идеи за протекция на кръста да споделя(стандартната ризница ми се струва доста афиф)!
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • #18
        До: Предпазител на врата (вратните прешлени)

        ЕМО, май прекалено много се замисляш пич! Карай си и недей се замисля за глупости, защото ако започнеш така, по-добре не се качвай на мотор.
        Ще ти дам пример:
        Преди около седмица мой познат загина нелепо в катастрофа с една сърна. Сърната скача на капака на отсреща-движеща се кола, отхвърля се от другата кола в момента на разминаването с моя познат. От там се удря в предното стъкло на моя човек, влиза вътре, чупи му врата, облегалката се кърши, а сърната, мъртва, се паркира на задната седалка.
        Е какво да си говорим повече. Да вземем и в колите ли да слагаме шини по вратовете си?
        Такъв е скапаният живот. Ние се самоизбиваме със собствения ни прогрес. Това е истината, връщане назад няма! Ще продължаваме да мрем от високите ни технологии, а ако не искаме да стане, ще трябва да се върнем в средновековието - на магарета, коне, файтони, рало обаче пък тогава са се самоизбивали с мечовете. И какво излиза, че предците ни маймуни са живяли най-спокойно.

        Карайте си моторите и не се вманиячавайте - това мога да ви кажа...

        Коментар


        • #19
          До: Предпазител на врата (вратните прешлени)

          Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
          ЕМО, май прекалено много се замисляш пич! Карай си и недей се замисля за глупости, защото ако започнеш така, по-добре не се качвай на мотор.
          Ще ти дам пример:
          Преди около седмица мой познат загина нелепо в катастрофа с една сърна. Сърната скача на капака на отсреща-движеща се кола, отхвърля се от другата кола в момента на разминаването с моя познат. От там се удря в предното стъкло на моя човек, влиза вътре, чупи му врата, облегалката се кърши, а сърната, мъртва, се паркира на задната седалка.
          Е какво да си говорим повече. Да вземем и в колите ли да слагаме шини по вратовете си?
          Такъв е скапаният живот. Ние се самоизбиваме със собствения ни прогрес. Това е истината, връщане назад няма! Ще продължаваме да мрем от високите ни технологии, а ако не искаме да стане, ще трябва да се върнем в средновековието - на магарета, коне, файтони, рало обаче пък тогава са се самоизбивали с мечовете. И какво излиза, че предците ни маймуни са живяли най-спокойно.

          Карайте си моторите и не се вманиячавайте - това мога да ви кажа...
          Хе-хе!Аз съм се прежалил-който го е страх от мечки да не ходи в гората , нали?А има и една друга поговорка "Ако ти е писано да се удавиш,няма да те заколят!"Лошото при тежките травми е , че изпускаме сезона.........................................................казвам ти го от личен опит!
          Айде със здраве и късмет!
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • #20
            До: Предпазител на врата (вратните прешлени)

            Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
            ЕМО, май прекалено много се замисляш пич! Карай си и недей се замисля за глупости, защото ако започнеш така, по-добре не се качвай на мотор.
            Ще ти дам пример:
            Преди около седмица мой познат загина нелепо в катастрофа с една сърна. Сърната скача на капака на отсреща-движеща се кола, отхвърля се от другата кола в момента на разминаването с моя познат. От там се удря в предното стъкло на моя човек, влиза вътре, чупи му врата, облегалката се кърши, а сърната, мъртва, се паркира на задната седалка.
            Е какво да си говорим повече. Да вземем и в колите ли да слагаме шини по вратовете си?
            Такъв е скапаният живот. Ние се самоизбиваме със собствения ни прогрес. Това е истината, връщане назад няма! Ще продължаваме да мрем от високите ни технологии, а ако не искаме да стане, ще трябва да се върнем в средновековието - на магарета, коне, файтони, рало обаче пък тогава са се самоизбивали с мечовете. И какво излиза, че предците ни маймуни са живяли най-спокойно.

            Карайте си моторите и не се вманиячавайте - това мога да ви кажа...
            Жоро, прав си ама не съвсем.Квото зависи от нас е хубаво да го направим.То по тая логика да караме без каски та да ни е по-прохладно, и без ботуши, за по-удобно.И ризница за кво ти е, само те стяга и ти е жега
            Нищо чудно тия предпазители за врат да се превърнат един ден в това което са в момента каските, или наколенките примерно
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • #21
              До: Предпазител на врата (вратните прешлени)

              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
              Нищо чудно тия предпазители за врат да се превърнат един ден в това което са в момента каските, или наколенките примерно
              Пази боже от такава беля! То и без такива пластмаси ми е трудно да си въртя главата та да се оглеждам като сложа шлем и си закопчая яката! Ще трябва да си слагам овреме метални гривни на врата, като някои африкански племена, та да го удължа!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #22
                До: Предпазител на врата (вратните прешлени)

                Хора, някой въобще погледна ли я тая яка? Първо, яката ляга на раменете не на врата, и второ яката е направена да контактува с шлема, а не с врата... Защо ще ви стяга? Не е направена да ограничава нормалното движение, а superextensions, които водят до неща като чупене на врат или обездвижване. Това само след удар може да се получи (дано да не се случва на никой). Не е нормално за човешко същество, да може да погледне директно назад - задната част на яката е това, което го спира! Също не е нормално главата ви да е в крайно предно положение, т.е. врата да е под формата на "г" например. Разширената предна част е за това...

                П.С. Взимам си бележка след поста на колегата Goblin - използвах "яка" за да е по-лесно разбираемо за всички!
                Последно редактирано от господин никой; 24-04-08, 14:12. Причина: Корекция...

                Коментар


                • #23
                  До: Предпазител на врата (вратните прешлени)

                  Да добавя моето скромно мнение.
                  В края на миналата година Райън Вилопото (не си спомням кои титли обра миналата година но е първия който на мотокроса на нациите направи с 250ка по-добро време от всички 450ки), падна на глава/врат при някакви прости обикновени тренировки. Удара е бил толкова силен, че яката му чупи ключицата.
                  Някои ще кажат "ааа, значи ето тези яки са опасни", моето лично мнение е - за да обере такъв удар че чак след обирането пак да му счупи ключицата, интересно ми е без яка като се предадеше този удар по врата, дали щеше да е още в състояние да прави каквото и да било.

                  Иначе тези яки (които пак не са яки, а вратни шини) имат един недостатък, и той е че долната им част леко търка в някои видове нагръдници. Хубаво е да се пробват с нагръдник. Но иначе за мен това е нещо което беше време да се появи на пазара.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #24
                    До: Предпазител на врата (вратните прешлени)

                    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                    Жоро, прав си ама не съвсем.Квото зависи от нас е хубаво да го направим.То по тая логика да караме без каски та да ни е по-прохладно, и без ботуши, за по-удобно.И ризница за кво ти е, само те стяга и ти е жега
                    Нищо чудно тия предпазители за врат да се превърнат един ден в това което са в момента каските, или наколенките примерно
                    Точно това исках да кажа и аз.Направи каквото можеш , пък дано и късмета да е с нас!
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • #25
                      До: Предпазител на врата (вратните прешлени)

                      Да се похваля, най-после ми дойде яката от Австрия. На MADHEAD е и струва 30Евро. Вече направих две излизания с нея и мога да кажа че се чувствам с нея много добре. Ограничава малко главата на зад когато карам прав а иначе забравям за нея като карам.
                      Купих и за сина (на 10г) детска от същата фирма обаче имам чувството че му е малко голяма защото леко се върти наляво на дясно ама се надявам от догодина да му стои стабилно.
                      Прикачени файлове
                      born to be wild
                      Кольо Ковачев

                      Коментар


                      • #26
                        До: Предпазител на врата (вратните прешлени)

                        Първоначално публикуван от 678 Преглед на мнение
                        ... 1. Струват от 25евро поне според каталога на www.louis.de
                        Да ама на мен много не ми се вярва че това нещо върши някаква работа!? По скоро ми изглежда като някакъв моден аксесоар Оказа се че подобни предпазители използват и хокеистите.

                        Другите изглеждат много по-сериозно и веднага се разбира че вършат някаква работа и съм забелязал че доста състезатели от МХ карат с такива. Снимка 2.
                        Оказа се че такова нещо струва от 250$ нагооооре !
                        Заслужава ли си за аматьор който не опъва яко ръчката да се купува такова скъпо нещо? А колко ли тежи?
                        ...
                        Аз лично съм много доволен от 1-я вид които е и по ефтин. карам вече 3-та година с подобна имало е моменти в които усещам за какво ми е, най-вече при камшичен удар. След време се свиква с нея и не ти прави впечатление когато си я сложил. Другия плюс е че при неравен терен каската ти се подпира в яката и като чели не те изморява толкова. Сигурно скъпия вариант е по добър, но аз съм прекалено доволен и от този.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Предпазител на врата (вратните прешлени)

                          Aз за момента карам с такова, като на първата снимка, ама сега мисля да вземам Leat Brace, напълно сигурен сам, че пази повече. Един приятел има и съм го носил не веднъж много, подобно е, много по-голяма подвижност имаш на главата, но не прекалено голяма и тежи 850 грама /нищо не са/.
                          Последно редактирано от giorgio; 26-07-10, 09:55.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X