Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предпазител на врата (вратните прешлени)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предпазител на врата (вратните прешлени)

    Има теми за брони, наколенки, каски и тн.. ама потърсих инфо за предпазителите на врата и не намерих.
    А получих за задача да купя един.
    Обаче се оказа че ги има поне в две разновидности които се различават в конструкциата и цената си радикално.
    По-евтините представляват нещо като дебела яка която се слага на врата под каската. Отваря се и се затваря на изкуствен репей. Снимка 1. Струват от 25евро поне според каталога на www.louis.de
    Да ама на мен много не ми се вярва че това нещо върши някаква работа!? По скоро ми изглежда като някакъв моден аксесоар Оказа се че подобни предпазители използват и хокеистите.

    Другите изглеждат много по-сериозно и веднага се разбира че вършат някаква работа и съм забелязал че доста състезатели от МХ карат с такива. Снимка 2.
    Оказа се че такова нещо струва от 250$ нагооооре !
    Заслужава ли си за аматьор който не опъва яко ръчката да се купува такова скъпо нещо? А колко ли тежи?
    Не е ли по добре да се изчака година и ДРАГО например ще пусне копие на това дето е на снимката за 100Лв. например


    Има ли някои от вс опит с някой от двата вида предпазители?
    А в BG има ли къде да се купят?
    Прикачени файлове
    born to be wild
    Кольо Ковачев

  • #2
    До: Предпазител на врата (вратните прешлени)

    Хубавите струват бая повече от 250.А дали си струва, питай Венци малкия, дали според него си струва да купиш наколенки за 1000лв.
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • #3
      До: Предпазител на врата (вратните прешлени)

      Сметни колко хора карат крос и ендуро, сметни колко от тях са си счупили врата и ще ти стане ясно какъв е риска.
      Може никога да не ти се случи и вероятността да ти влезе в действие е нищожна, НО ако пък потрябва, някога, някъде.... Всичко е условност колега....
      Всеки сам решава за себе си.
      За мен това е робо коп-ска работа, но ще се свикне и с него
      Аз лично дори и да го имам, не бих го сложил

      Коментар


      • #4
        До: Предпазител на врата (вратните прешлени)

        Заслужава ли си за аматьор който не опъва яко ръчката да се купува такова скъпо нещо?
        ..то май точно за такива хора най си заслужава ..хасъл добрите ..обикновенно хич и не падат
        ..имаше статия една в щатско издание че било много лош пример например че рики кармайкъл карал без такова за врата и малките гледали от него а всъщтност им трябва
        за това обмисляха как да накарат и добрите да слагат тия неща задължително

        Коментар


        • #5
          До: Предпазител на врата (вратните прешлени)

          Има полза дори и от този по-ефтиния, когато караш картинг и стартираш много ти помага да си държиш главата, заедно с 1 кило каска в нормално положение и да гледаш пистата, а не небето. Със сигурност ще има полза и при катастрофа с мотор или АТВ. Лошото е, че аз не ползвам такъв, а трябва.
          От къде да си купя на нормална цена в БГ?
          Последно редактирано от s_s1; 14-03-08, 13:42.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            До: Предпазител на врата (вратните прешлени)

            Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
            ...за това обмисляха как да накарат и добрите да слагат тия неща задължително
            Да стане като във Ф1- задължително!

            Коментар


            • #7
              До: Предпазител на врата (вратните прешлени)

              Мислех да преведа статията, но по-голямата част е маркетинг мамбо-джамбо и за това нямам намерение да се хабя... Като цяло - Alpinestars пускат предпазител за врата, като обясняват, че е специално подготвен за ползване с шлем. Основното му предимство е, че намаля риска от травма предизвикваща парализа на тялото надолу от врата. Цена за щатите - 679,95 долара.

              П.С. За мамбо-джамбото - като цяло, обясняват колко бил готин и как много професионалисти го използват - нямам нищо против Alpinestars, просто не е нещо смислено.

              П.П.С. ЕЙ РАНО СУТРИН СЪМ ГОЛЯМ ЗАПЛЕС!!! Имат размери - S, M, L

              Ето и снимки.






              Последно редактирано от господин никой; 21-04-08, 10:00. Причина: typo...

              Коментар


              • #8
                До: Предпазител на врата (вратните прешлени)

                То хубаво с тея шини, ама как е решен проблема с различните физични данни на мотористите...
                Знае се, че има вратове и вратове. Има хора с къс врат има и такива с шии като на жираф... Различни модели и размери ли има или се регулират? Защото, ако е само един вид със сигурност няма да е 100% ефективен за всички, да не кажа, че на някои ще им е неудобен/невъзможен за ползване въобще...

                Коментар


                • #9
                  До: Предпазител на врата (вратните прешлени)

                  Колега, тая "яка" няма да ти стяга никога - освен ако не си като вол във врата и не си поръчаш "S" размер (small - най-малкия). Доколкото разбирам (без да съм спец!) идеята е контура на "яката" да влиза в контакт с контура на шлема - не с врата ти. Опората е гърба и раменете ти - не врата! Та ще имаш много място за движение на главата. Все пак има размери - за да не минава шлема през отвора на "яката" или пък обратното - "яката" да ти се "пъха" под шлема (и в двата случея ще се загуби ефекта). Пак казвам - това е което аз си мисля - може и да не е съвсем правилно!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Предпазител на врата (вратните прешлени)

                    Първоначално публикуван от mr_n00n3 Преглед на мнение
                    .........
                    Нещо май четеш през ред....

                    Не говоря за диаметъра на врата, а дължината... Ще дам пример с аналог при оръжието....
                    Има приклад и приклад.... Един и същ модел пушка може да се вземе с различен ъгъл на приклада....
                    Незнам дали сте забелязали, обаче има хора с къси вратове(примерно аз съм така) и такива с по 15 сантима шия(мой приятел)... Аз под каската немога да си сложа очилата да ми висят(примерно като ми се изпотят ги обръщам и ги слагам отзад на каската, защото не ми събират м/у каската и раменете. Моят приятел си закача два чифта очила и не ги усеща, върти си главата спокойно...
                    Е как ще ме убедите, че мене и него ще ни предпази една и съща шина(с една и съща височина на извивките - невъзможно.
                    Тука не става въпрос за по-голям или по-малък номер на шината. Става въпрос за различна форма/височина на частта която се смята че ще ти ограничи движението на врата при евентуален камшичен удар/движение на главата след падането.

                    Незнам дали се изразих точно и дали ме разбрахте...но смятам, че въпроса ми е доста основателен...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Предпазител на врата (вратните прешлени)

                      Не съм много сигурен, но в казармата всички Калашници ми се струваха с еднакъв приклад.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Предпазител на врата (вратните прешлени)

                        Първоначално публикуван от leo Преглед на мнение
                        .........
                        Нищо общо...
                        Не става дума за калашници и за казарми,а много точно се е изразил Жоро За такава разлика във дължината,а НЕ ШИРИНАТА,няма да има ефект от дадената шина...
                        Димитър Тенев

                        Коментар


                        • #13
                          До: Предпазител на врата (вратните прешлени)

                          Е тази извивка отзад е точно за да си регулираш според дължината на шията - поне това разбрах аз Пичовете правят най-хубавите бутуши за крос - едва ли са склонни да си плюят на името на дребно... Да не говорим, че "яката" си е около 800 лева в щатите! Никой не се ангажира с такива суми без да е сигурен какво прави!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Предпазител на врата (вратните прешлени)

                            Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                            То хубаво с тея шини, ама как е решен проблема с различните физични данни на мотористите...
                            Има хора с къс врат има и такива с шии като на жираф...
                            Различни модели и размери ли има или се регулират?
                            Първоначално публикуван от mr_n00n3 Преглед на мнение
                            Е тази извивка отзад е точно за да си регулираш според дължината на шията - поне това разбрах аз Пичовете правят най-хубавите бутуши за крос - едва ли са склонни да си плюят на името на дребно... Да не говорим, че "яката" си е около 800 лева в щатите! Никой не се ангажира с такива суми без да е сигурен какво прави!

                            То всъщност мнението ми беше въпросително. И ако колегата е прав за регулирането, значи нещата са ясни.

                            п.п. Колега mr_n00n3, абе я кажи как ти се чете ника най-правилно и какво означава, това тройка ли е буквата "З" ли е, че всеки път се чудя и все колега, колега....???

                            Коментар


                            • #15
                              До: Предпазител на врата (вратните прешлени)

                              Аз вече съм го възприел, че е Морнуун 3 (три) - така най-добре ми звучи
                              Hristo Draganov
                              http://htftp.domainbg.com/HD/

                              И аз искам България чиста ! ! !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X