Обява

Свий
Няма добавени обяви.

НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

    За съжаление късно открих темата,уви. Прети два месеца ми правиха операция на менискос,предна кръстна връска и вътрешна.Та вчера съчетах ходене до София с контролен пеглед и посещение до магазина .Момичето беше много одзифчиво и се задоволих поне с премерване на шините.Много ми е мерак та се здобия с тях,но май с колегата по-горе имаме общ финансов проблем.А и професора каза,че ми е рано да се мятм на мотора.
    Колеги пазете се и Бог да ви пази!
    p.s. Имайте предвид,че операцията ми струваше почти 4 пъти цената на шините.Така,че избирайте.

    Коментар


    • #47
      До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

      А от по-ниския клас шини кой модели са добри?Загледал съм се в моделите EVS SX02 или SX01 , SixSixOne MX-1 (макар, че този 661 може и да не успея да си го поръчам лесно) и Vision (който също май трудно ще си поръчам) като горна граница и може би ще се позабави тяхната покупка.Не съм падал тежко (дано не се случи) и от 2г карам с наколенки ПроГрип и мисля да обновявам вече екипировката с по-добра.
      Иван Маринов
      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
      ЕНДУРО ВАРНА

      Коментар


      • #48
        До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

        Първоначално публикуван от SAMURAI Преглед на мнение
        Току що преживях разтърсващо разочарование. Станах свидетел на трагичната кончина на наивните си мечти. След като преди 2.5 месеца осуках лявото коляно и разтегнах вътрешна връзка реших, че ми е нужна по-добра защита. Убедих се, че конвенционалните наколенки не са достатъчни. Твърдо бях решил да си купя подобни шини. Чак сега обаче прочетох тази полезна тема и след, като разбрах цената изпаднах в истеричен шок, последван от нервна криза и тежка депресия.
        Излиза, че протекцията и здравето са за тези, които му държат края. Аз за жалост не съм от тях. За такива като мен остават травмите и болката. Не че не съм свикнал, ама... За жалост, колкото и да искам такива шини не бих могъл да си купя. Не и сега, имайки пред вид проклетата криза. Ако не беше тя щеше да ми е по джоба, но не би. Е, колеги завиждам ви благородно. Пожелавам ви да не ви се налага да ги ползвате по предназначение. А на себе си и на такива като мен пожелавам... Оф, какво да пожелая? Ами късмет пожелавам. То за нас остава само късмета.

        И с риск да погубя и мъничкото надежда останала у мен ще задам един въпрос. Каква е най, най, най-евтината алтернатива? Има ли някаква марка с по "цървулска" цена?
        Колега,

        Малко късно виждам тази тема, но причината е ,че избягвам този под-форум.
        Цената на здравето не може да се определи. Ако знаех ,че тези шини ще ми предпазят коляното и 10 000 лв бих дал.
        Пренебрегването на качествената екипировка ми коства 1 г. и 5 месеца (до сега) невероятни болки и страдания , а края не му се вижда.

        Ще се поограничите няколко месеца, но няма да съжалявате

        Коментар


        • #49
          До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение


          Цената на здравето не може да се определи.
          Много жалко но е така!!!

          Коментар


          • #50
            До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

            Колеги, благодаря за споделения опит.
            За тези които вече ползват Астериск - моля споделяйте с мен всякакви забележки и оплаквания, ако има такива, за да мога да ги предам на производителя.

            Искам да напомня на всички че коленните шини не са заместител на разума и на късмета. Функцията им за коленната става е същата като функцията на каската за главата - да сложи съществуващите шансове за оцеляване на ваша страна, а не да създаде нови шансове.

            Не подхождайте с мисълта "Ако бях с шини - нямаше да си травмирам коляното". Подхождайте с мисълта "МОЖЕ БИ нямаше да го травмирам, или травмата щеше да е по-лека".
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #51
              До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

              Един от първите съм които си купих Asterix от Goblin. От 1година и повече карам с такива и съм страшно впечатлен, а не съм ги закопчал за ботуша тъи като стягам самия ботуш доста здраво. Имал съм няколко ситуации и с АТВ-то и няй-вече с мотора. Всички знаем че при падането на крака от стъпенката когато караме мотора се получава кофти усукване. Или пък когато караме със скорост и подлагаме крак за да вземем завоя, също тръгва да обръща крака. Е с тези наколенки се движи целия крак, най-много да го извадите от ябълката горе отколкото да го усучете в коляното. При АТВ-то също съм имал кофти случки, при падане а то се пада на страни почети винаги падам на крака но въртеики се и пак нямам никакви проблеми. К'во да ви кажа, много съм доволен и не бих ги сменил с нищо друго. Вярно скъпи са и доста време ги заглеждах и им се чудех но накрая реших да ги взема и не съжалявам за нищо. За тази една година и нещо, нямам никакъв техничен дефект освен едни каишчета които дъжат трите капачета. Но със свински опашки проблема е решен. Да не забравя да кажа че съм седял цял ден с тях и нямам никакви оплаквания за протриване и каквито и да са проблеми.
              Когато карах с ефтини постояно ме протриваха и ги носех над панталона, сега вече нямам подобен проблем. Много лесно се слагат и са много надеждни въпреки че по тях има хиляди части и всякакви въженца!!!

              Коментар


              • #52
                До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

                Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
                ...Не съм падал тежко (дано не се случи) ...
                Ами то не е нужно да паднеш тежко, че да се контузиш. Аз например просто си тупнах лекичко на земята и коляното ми изщрака. Знаеш какво стана. То не му трябва много зор за да се прецака да ти кажа честно.
                Така, че не се успокоявай с леките падания. И те не са никак безопасни.
                "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                Коментар


                • #53
                  До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

                  Орентирал съм се към наколенки EVS SX2 поради по достъпната цена .Някой ползвал ли е такива и какви са му впечатленията,и дали могат да се закупят от България ? Оперираха ме от скъсан менискус и си търся по сериозни наколенки.Астерикс са можа би най добрите но и цената им е добра и недостъпна за много хора.Ако някой има предложения за други наколенки които да предпазват крака от усукване на по достъпна цена нека каже.

                  Коментар


                  • #54
                    До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

                    Забрави! Такова нещо няма! И аз търсих заместител тънка лайсна, но уви. По тънко ще минеш , ако намериш втора ръка, но и там си е цифра. Лоша работа.
                    И тъй като аз не можах да заделя кинти за истински наколенки и доста се разбих започнах да си мисля за "пенсиониране". Тия паданки са за младоците. Абе и аз не съм дърт, но не съм и на 18. Нали ги гледам как падат момченцата и си знам как падам аз. Доста се разчикрантих тая зима. Аз май приключих с ендурото. Е, поне за сега. Пък кой знае? Може и за винаги. Абе за всеки случай ще си запазя екипировката.
                    "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                    Коментар


                    • #55
                      До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

                      Чефо (SAMURAI) не си много прав.Аз съм на 19 год. и идея си нямам как и защо, но сега лекарите имат съмнение за скъсан минискус на лявото коляно.За втори път ми блокира коляното при най-обикновенно ставане от колата и реших да отида на лекар и ми сервираха "за операция си категорично".Няма нужда да описвам как ми се стъжни живота за части от секундата.Сега за поне 5ти път прочитам цялата тема и съм вече категорично решен да спра да отлагам покупката на шини.Сега единствената ми мисъл е да ми се оправи по-бързо коляното и да успея да се размина без операция, но това ще се разбере тея дни.Макар и на 19 вече не ми минават толкова бързо раните от колкото като бях на 10.Ужулих си коляното на пясъка при най-обикновенна игра с топка и вече поне месец не е зарастнало както трябва.То вярно си беше и дъблоко ожулване, но все пак.А и самата мисъл, че на тези години пък може да се разделиш с любимия спорт, а и не само с това просто е ужасна.Едно време преди да ми се случи и на мен да опра до лекарите и аз си мислех "аа то на мен няма да ми се случи" ала бала ... е случи се.

                      Имам въпрос към колегите с шини астериск.Лятото колко по-зле е от колкото с нормални наколенки запотяването?Аз уж лятото си карам с вентилирани серий панталони, но все пак ми е чудно понеже пак си е доста потно.
                      Иван Маринов
                      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                      ЕНДУРО ВАРНА

                      Коментар


                      • #56
                        До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

                        Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
                        ...
                        Имам въпрос към колегите с шини астериск.Лятото колко по-зле е от колкото с нормални наколенки запотяването?Аз уж лятото си карам с вентилирани серий панталони, но все пак ми е чудно понеже пак си е доста потно.
                        Лятото...демек сега. Астериска, за разлика от другите се поставя с едни ластични чорапи под него. Сега, вкл. и днес, карам с къси панталони(тези на фокс, дето им се махат с цип крачолите под коляното), астериска реално не ляга плътно на коляното, а е около него. И през панталона(с крачолита) не ме запарваше, сега пък хептен, направо се вентилира....Е..."прашлясва", ама две хубави неща няма...
                        Плътно към крака са двете "захващания" на астериска - долното си е в ботуша и се поти естествено, горното - на бедрото, не бих казал че се поти. А аз съм от хората, които се потят много.
                        Карал съм преди 2 години и с обикновени наколенки, които поставени под клина, мноого ме потяха на коляното.
                        Mitsubishi L200 DobbleCab

                        KTM XC 450 RW 2009
                        KTM 350 SX 2011

                        Коментар


                        • #57
                          До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

                          Проблемът с "шините" от типа на Астерикс и т.н. е, че тяхната употреба е задължителна за хора с вече придобити травми, докато при останалите е по-скоро препоръчителен. Лошото в случая е не цената а това, че мненията за/против са 50/50. Следя доста форуми по въпроса: тъкмо се наканя да купя и прочета някое мение на известен доктор (има ги и в тъмперталк.ком, и в ктмталк.ком), който твърди, че тези хубави неща всъщност разтренират естествените връзки, мускули и тяхната здравина (става въпрос за здрави колена).....нещо като кубинките от едно време-глезенът става по-слаб, тъй като кубинките започват да носят част от товара, с който иначе успешно се справя прилежащата муслулатура/сухожилия....

                          Не знам какво повече да кажа-аз самият също съм 50/50 и то не заради цената. Еднократната цена 1200 лв +/- не е кой знае какво на фона на всичко останало в това хоби
                          A stupid man's report of what a clever man says is never accurate because he unconsciously translates what he hears into something he can understand

                          Коментар


                          • #58
                            До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

                            Сигурен съм че въпросните доктори са прави, ако носиш шините по 12 часа на ден 365 дена в годината и може би ако успоредно спиш с тях.

                            Виж ако ги носиш само докато си на мотора, особено когато не си професионалист и караш събота и неделя - не съм съгласен. Но и не съм доктор. Може и да греша.

                            А, докторът и в тъмпъртолк, и в ктмтолк е е един и същ. Марк Сандерс. Занимава се с атлети които тренират по 10 часа на ден. И резултатите от проучването му мисля още не са готови. Утре ще им звънна и ще ги питам.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #59
                              До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

                              Виж, аз не искам да оспорвам качеството и ползата на нещо, което искам да купя! Просто ми се иска да пазим обективността на фактите.
                              A stupid man's report of what a clever man says is never accurate because he unconsciously translates what he hears into something he can understand

                              Коментар


                              • #60
                                До: НАКОЛЕНКИ и предпазни средства за колената

                                Аз също. Затова обективно мисля че ако си атлет и тренираш по 10 часа на ден целогодишно, на калифорнийска писта където винаги е лято и нямаш зимна почивка, наистина може да ти навредят. По същия начин по който могат да и навредят и много други неща свързани с всеки професионален спорт. Да не кажа че в такива условия всичко може да ти навреди.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X