Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сушене на ботуши

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Сушене на ботуши

    Това май наистина взе да се превръща в кулинарен форум.
    Първо кросови ботуши, пълнени с ориз, после туристически обувки на фурна...
    Краси, приемам забележката. Веднага изтичах до местната евросертификационна фирма "Фотошоп документс оригинал ООД" да ми сертифицират изобретението. Вече е според всички изисквания на евросъюза и може легално да се ползва и у нас.
    И жената ще сертифицирам, да си я ползвам легално.



    НеСПАМ: Кожата на ботушите, както и всички пластмаси и лепила по тях не обичат сушене с топъл въздух, още по-малко печене във фурна.

    Коментар


    • #32
      До: Сушене на ботуши

      Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
      До колкото знам , като се готви манджа се слагат три чаши вода на една чаша ориз.След известно време ориза е поел цялата вода-правете си сметката сами.
      Да де, но аз си мисля, че само при температурни интервенции има такъв ефект ориза, но за това ще се допитам до готвача в къщи..

      А пък за сертифицирания продукт може ли да попитам кога се започва масото производство и каква цена е, защото веднага ще си поръчам 1-2 такива...

      П.п. Сори за спама..
      Димитър Тенев

      Коментар


      • #33
        До: Сушене на ботуши

        По темата за ориза - той е изключително хигроскопичен, независимо от термичната обработка(даже не съм сигурен дали това свойство не се губи ако се обработва термично). Оризът се слага в солта именно поради таз причина, съотношението с готвенето е пак поради тази причина и т.н. и т.н. Просто е хигроскопичен и толкоз.Нищо сложно.
        А...по темата...аз си суша моите на балкона, без пряка слънчева светлина...досега проблеми не съм имал.
        Не знам защо ама съм скептичен към всички методи на печене, пържене, затопляне и т.н. на тази част от екипировката.
        Per aspera ad astra.

        Коментар


        • #34
          До: Сушене на ботуши

          Аз си ги суша в бояджийската ни камера за коли,настройвам я на колкото си искам градуса и за нула време стават вълшепства.

          Коментар


          • #35
            До: Сушене на ботуши

            Първоначално публикуван от BikerBoyy Преглед на мнение
            А пък за сертифицирания продукт може ли да попитам кога се започва масото производство и каква цена е, защото веднага ще си поръчам 1-2 такива...
            Ще направя икономическо проучване и ще спретна едно ценообразуване. С лепенка CE +20 лв
            Но цената няма да е като за масово производство. Машинката е "custom made"(хм, това дали може да се сертифицира ще питам "фотошоп оригинал")
            Последно редактирано от Ivan_J; 18-11-08, 22:58.

            Коментар


            • #36
              До: Сушене на ботуши

              Първоначално публикуван от nik0272 Преглед на мнение
              Аз си ги суша в бояджийската ни камера за коли,настройвам я на колкото си искам градуса и за нула време стават вълшепства.
              Ъъъъ, таковата, ти ли си плащаш тока на бояджийската камера ? Или каквато там енергия се ползва за затоплянето и ?
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #37
                До: Сушене на ботуши

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Ъъъъ, таковата, ти ли си плащаш тока на бояджийската камера ? Или каквато там енергия се ползва за затоплянето и ?
                Не плащам нищо като боядисам кола и ги слагам заедно да се сушат.

                Коментар


                • #38
                  До: Сушене на ботуши

                  И аз да изкажа моето мнения по въпроса - в нас имам 2 сешуара, хващам единия ботуш слагам сешуара отгоре(не го пъхам вътре) и чакам. Като прегрее и спре, отивам на другия...и той като прегрее другият е изстинал и пак....Сега ще кажете язък за сешуарите, язък и за ботушите(колко било вредно горещия въздух). Аз пък ще ви кажа, че всичко бих направил да карам с топли и сухи ботуши на другия ден(поне в началото). А.. между другото сега се сещам, че се продават духалки за ски обувки(демек същото предназначение) ако на някой не му се занимава сам да си ги праи....Нямам идея за марки и цени.....Но за скиорите с една такава машинка - целогодишно използване. Поздрави!
                  09 YZ290F Athena BB

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X