Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сушене на ботуши

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Сушене на ботуши

    Не знаех че са ги анатемосали
    За силикагел-а - чувал съм че чорап пълен с ориз върши същата работа но не съм пробвал.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #17
      До: Сушене на ботуши

      Да тва с ориза би трябвало да работи. Бабата в солницата навремето си спомням как слагаше няколко зърна ориз, да дърпа влагата. Значи е по-хигроскопичен от солта. Ама после ще трябва да го смениш щото сигурно ще се намокри необратимо. Но тогава ще те анатемосат жълтите,че им хабиш яденето...е може после да им го даваме да си го готвят. Тъкмо ще е мммм вкусен....

      Коментар


      • #18
        До: Сушене на ботуши

        Хм.
        Не помня да съм си сушил ботушите пък знам че доста пъти съм ги пълнил догоре с вода
        Май ги оставям в мазето и те си съхнат там бавничко. Ако ми потрябват и не са изсъхнали - карам с мокри пак - почти не се усеща някакво неудобство.
        Като си караме нормално, даже в хладно време краката ми завират а мокрите дрехи изсъхват в движение без да се усеща студ.
        2010 CRF 250 R

        Коментар


        • #19
          До: Сушене на ботуши

          Вие в Ню Мексико някак си не се вписвате в нормалния умерен климатичен пояс, където е разположена по-голямата част от територията на страната ни

          При вас и януари месец съм била пред топлинен удър по време на каране

          Идеята с ориза и солта е доста хитра, хич не ми е и минавало през ума

          А относно анатемосването на въпросния причудлив уред - имах предвид по-скоро сушенето с горещ въздух. В тези случаи кожата се спича и се напуква. Същото става и ако не се маже от време на време поне.

          Иване, ако съвсем са предали богу дух твоите ботуши, в момента имам едни които останаха от Иво, защото си поръча и Алпинки. 42-3 номер са Със свалящ се чорап са, може да се суши отделно
          DCRT®

          Коментар


          • #20
            До: Сушене на ботуши

            Купих ги пролетта, на десетина карания са.
            Ако не издържат още толкова...
            А и номера е 44.
            Абе тея с чорапа удобни ли са, ако се ползват без чорап? В смисъл ако се вземат по-малък номер.

            Коментар


            • #21
              До: Сушене на ботуши

              Аз карам с ботуши със свалящ се чорап и като се махне въобще не са удобни (мисля, че iva_kx продаваше такива Оxtar) И аз съм с такива, доста са удобни
              Последно редактирано от iva_kx; 08-08-07, 09:12.
              Honda CRE 250
              Nissan Patrol GR

              Botevgrad Racing Team

              Коментар


              • #22
                До: Сушене на ботуши

                Да съживя една стара тема в "мокрия" сезон
                Ето какво си изобретих за ускоряване на сушенето без вредни последици:



                Един стар сешоар, малко PVC тръби и готово. Важна особеност е ако сешоара няма степен, на която духа студен въздух, да се изкорми и да се изхвърли нагревателя. С крушката регулирам оборотите на вентилатора - различна мощност - различни обороти.

                Коментар


                • #23
                  До: Сушене на ботуши

                  Браво много ме зарадва с това изобретение.
                  Може ли да снимаш и тръбите без ботушите да се види само колена ли си използвал или слизат до долу.
                  Иначе респект за положеният труд и за споделянето с нас.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Сушене на ботуши

                    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                    Браво много ме зарадва с това изобретение.
                    Може ли да снимаш и тръбите без ботушите да се види само колена ли си използвал или слизат до долу.
                    Иначе респект за положеният труд и за споделянето с нас.
                    Ванка ти също имаше подобна иновация ако не ме лъже паметта
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #25
                      До: Сушене на ботуши

                      Изобретението е много хитро, браво!
                      Иначе до сега не съм имал проблем със сушенето, защото не ми се е отворила възможност да си изпера ботушите от вътре..

                      А пък относно ориза, който се слага в солниците знам, че служи за разбиване, когато солта е овлажняла, но явно поема и извесно количество влага.
                      Последно редактирано от BikerBoyy; 13-11-08, 12:06.
                      Димитър Тенев

                      Коментар


                      • #26
                        До: Сушене на ботуши

                        Първоначално публикуван от BikerBoyy Преглед на мнение
                        Изобретението е много хитро, браво!
                        Иначе до сега не съм имал проблем със сушенето, защото не ми се е отворила възможност да си изпера ботушите от вътре..

                        А пък относно ориза, който се слага в солниците знам, че служи за разбиване, когато солта е овлажняла, но явно поема и извесно количество влага.
                        До колкото знам , като се готви манджа се слагат три чаши вода на една чаша ориз.След известно време ориза е поел цялата вода-правете си сметката сами.
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • #27
                          До: Сушене на ботуши

                          Ало, кулинарния форум
                          Има и тръби, които слизат надолу почти до стелката

                          Коментар


                          • #28
                            До: Сушене на ботуши

                            Иване каква с тази сложна машинария несъобразена с изискванията на евросъюза.

                            Варианта е този, гоните жена си за няколко часа от вас и .....
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • #29
                              До: Сушене на ботуши

                              Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                              Иване каква с тази сложна машинария несъобразена с изискванията на евросъюза.

                              Варианта е този, гоните жена си за няколко часа от вас и .....
                              А тия на които краката им (респективно обувките/ботушите) миришат на... маргаритки? Те какво да правят?

                              Коментар


                              • #30
                                До: Сушене на ботуши

                                Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                                А тия на които краката им (респективно обувките/ботушите) миришат на... маргаритки? Те какво да правят?
                                Да не излизат в гората щото я омирисват

                                p.s. сега другите ще ме обвинят че модераторите спамят темите
                                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X