Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наколенки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Наколенки

    *** Продължение от друга тема ***

    Първоначално публикуван от mitkov
    Изчисти заглушителя от разните там искрогасители а с парите за FMF-а си купи хубави наколенки с панти отстрани например EVS а не UFO или AXO вземи си и здрави ботуши и не бързай с големите скоци, много е важно да знаеш каде ще се приземиш щото като литнеш няма връщане.
    Наистина е добре човек да си вземе такива наколенки, но за тези който не са пробвали подобна наколенка, трябва да кажа че са ужасно неудобни! Естествено както всичко друго и това се свежда до баланс сигурност срещу удобство...

    Ако не ги е продал вече, има едни такива наколенки при Дойчин(магазин за колелета в уличката зад БулИнс при Японският хотел) и е добре да ги пробвате ако възнамерявате да купувате подобно нещо. Също така имаше доста дискусии по интернет относно дали това не са наколенки само за хора с травми или слаби колена, защото при удар в крака, кое е по добре да се счупи, коляното или ябълката горе??? Все нещо трябва да подаде, знаете как е!

    Естествено това е тема по която всеки сам трябва да стигне до верният за него отговор, така че съм далече от идеята да ви давам съвети за толкова важни неща. Искрено се надявам никой да не съжалява за решението което е взел относно сигурността, затова най добре карайте на сигурно и зарежете удобството

  • #2
    Сабине вярно че всеки сам си решава само че като видях какви скоци е решил да прави Дидо с ДР-а и ми се стори че докато сам да си реши какви наколенки да си вземе вече ще маа с патериците из Габрово и ще разправя колко опасно нещо са тва моторите а цялото родителско тяло ще се постарае и то максимално Дидко повече никога да не пипне моторчето

    Коментар


    • #3
      Правилно... не сам искал да прозвучи като упрек!

      Коментар


      • #4
        Темата за наколенките е много интересна,особенно като се има предвид,че става въпрос за доста сериозна инвестиция цената на тези джаджи достига до около 1000евро за ЕДНАТА ,за модели като АСТЕРИКС или ОРТЕМА например,най изгодни са от EVS поне според мен те са най добре в качество-цена съотношението,само че най близкия им дилър май е в АТИНА

        Коментар


        • #5
          Много интересно са решили проблема застрахователите в САЩ .Там тези наколенки са задължително условие за да ти направят здравна застраховка без която пък не можеш да вземеш лиценз,без който пък можеш да участваш само като зрител

          Коментар


          • #6
            Много е важно да имаш свестни наколенки! Само аз,на двете колена за две години два пъти късах връзки.Нямам такъв познат,който да кара повече от 3 години и да няма подобен род контузия!!! Така,че целта оправдава средствата.Ако притежаваш добри ботуши и наколенки,вероятността от усукване при "по-невинни" ситуации няма да е с такива последици.Да не говорим,че има хора спрели да карат поради такива "невинни" на пръв поглед контузии,а не искам да си мисля какво отражение ще дадат те на стари години.
            Хей,пичове,трябва да се мисли от рано
            Ендурото и сексът не са шега работа !
            -------------
            Животът се измерва с броят на издишванията !

            http://sixdayscrazyjob.com
            http://crazy-job.com

            Коментар


            • #7
              Че пък Астерикса струват колкото половината ми мотор

              А относно пребиването от скачане - всичко е възможно. За да се намали вероятността от такова, трябва да се познава техниката, за това предлагам да се отвори нов форум, където да се пише само за техники на каране, както в dirtrider.net, примерно. Мисля, че това би било доста полезно за всички - особено за по-начинаещите (като мен). За вътрешна употреба (все пак е незаконно разпространяването) бих сканирал някои страници от една книжка "Pro motocross & off-road motorcycle riding techniques", където са обяснени доста добре работите.

              Но каквото и да си говорим на теория, практиката е най-важна
              No bike - no fun!

              Коментар


              • #8
                Не искам да изказвам твърдо становище относно този тип наколенки,но аз лично ще си взема.Вярно е че са неудобни, но предпазват от контузии ,като скъсани връзки например.От горчив опит разбрах че счупването (на никого не пожелавам да се случи) е най-леката контузия общо взето и единствената която може да се въстанови напълно!

                ПП.Събине, RS 7 при Дойчин вярно че са доста неудобни,лично ги пробвах,но май има аналози които са по-комфортни (МХ02 на EVS) примерно , а са и по-евтини.
                offroad фен
                1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Galabin
                  ПП.Събине, RS 7 при Дойчин вярно че са доста неудобни,лично ги пробвах,но май има аналози които са по-комфортни (МХ02 на EVS) примерно , а са и по-евтини.
                  според мен колкото повече пазят - толкова по-неудобни са.... нали все някакси трябва да ти хванат крака...

                  Книгата спомената от Дидо е наистина много хубава, и аз я имам. Всъщност като се замисля имах три, но и трите съм ги подарил вече... сега чакам нова

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Dido_DR
                    За вътрешна употреба (все пак е незаконно разпространяването) бих сканирал някои страници от една книжка "Pro motocross & off-road motorcycle riding techniques", където са обяснени доста добре работите.
                    Абе какво ти пука, ако я бяха издали в БГ на български щяхме да си я купиме нали? Я сканирай и дай на всички да гледат! Аз ти разрешавам

                    Коментар


                    • #11
                      Излязла е нова версия на книгата, но не знам има ли смисъл да се купи. Събине, ти да не би да си я виждал
                      No bike - no fun!

                      Коментар


                      • #12
                        Аз имах/чакам "Pro Motocross and Off-Road Motorcycle Riding Techniques, New Ed.(CyclePro)" ISBN: 0760308314

                        Коментар


                        • #13
                          Дай да я видим тази книга и аз имам нещто подобно свалих го от един руски саит автор е ГАРИ СЕМИКС

                          Коментар


                          • #14
                            Мдаа...същият е ISBN-а и на мойта.

                            Митков, точно Гари Семикс е един от авторите.

                            Къде мога да кача страници като ги сканирам
                            No bike - no fun!

                            Коментар


                            • #15
                              влез в amazon.com и там може да видиш моята книга... ако не се лъжа даже може и да я разгледаш...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X