Обява

Свий
Няма добавени обяви.

НОВИ ВЪЗМОЖНОСТИ НА ФОРУМА!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • НОВИ ВЪЗМОЖНОСТИ НА ФОРУМА!

    Трябва да помисли как да си разделим форума на под форуми. Погледнете примерно в Автомобили как са си направили под-форуми. Може да има няколко под форума един в друг, примерно:

    Мотори>Технически дискусии>Ходова част
    или
    Мотори>Технически дискусии>Двигател

    Целта на тези под-форуми е да се намира по лесно информацията която търсим. И аз не съм много на ясно как точно да разделим нещата затова питам за мнение. Отделно може да има отделни Модератори на под форумите, така ще си разделим работата и ще модерираме по качествено.

    Мисля си да направим слените под-форуми в Мотори (заглавията са примерни).


    1. Обсъждане на правила за състезания... - Където да си обсъждаме спориме и караме за неща свързани със състезанията. Отделно ще има под тема Ендуро в главната тема Състезания и спортни прояви, но тя ще е представителна.

    Марки??? - Не съм обеден че трябва да разделяме нещата по марки, а и повечето от нас четат всичко, но може да ги разделим на

    2. технически дискусии
    2.1 2т
    2.2 4т
    2.3 ходова част, окачване
    2.4 ...
    2.5 ...


    3. да покараме заедно.

    4. общи глупости и простотии

    какво предлагате?

  • #2
    Идеята е страхотна, форума наистина има нужда от систематизиране на информацията.
    Моите предложения са:
    5. Марки и модели и всичко, свързано с тях.
    6. Магазини и сервизи за моточасти, гуми и екипировка - тук може да се коментират магазини и сервизи, да обсъждат качеството и коректността на дадения търговец. Може да се обособи нещо като рекламен подфорум или пък нещо като купувам/продавам, но на мотори, части и екипировка.
    DCRT®

    Коментар


    • #3
      Май, не точно аз трябва да го кажа, но мисля, че трябва първо да се опитаме да не разводняваме толкова много темите или пък да извъртаме конкретни теми в различна насока. Това е често срещан проблем и аз съм един от виновниците признавам си и аз лично гарантирам за подобряване в публикуването на каквато и да е информация ! НО работата е, че всички малко или много ни хваща лиготията по някога и извъртаме нещата на криво
      Трябва да се опитаме да коментираме темите без да се извъртаме в друга насока, или ако се отклоним от темата да пуснем нова, в която ще е по-подходящо да изкажем мнението си
      Това смятам, че ще се съгласят всички колеги с мен и ще се поправят, но трябва да се напише и една добра и добре информираща новодошлите (не "говоря" за никого конкретно, а "говоря" принципно !) тема, която да ги мотивира, да не не публикуват излишни постове, както ще направим и ние
      Аз предлагам да се направи под форум за дискусия на конкретни модели мотоциклети вместо постоянно да се отварят теми като "Мнение за....." "коментари за..." и т.н. , и да има изброени най-различни модели мотоциклети използвани за Ендуро направени като 3-ти подфоруми и в тях да се пускат темите ПО ОБРАЗЕЦ даден и обсъден от модераторите !
      Пример: Мотори(Ендуро) => Коментари по марки => Honda
      и в "Honda" да се публикуват теми от типа "CRF 250 X 2007 [+] vs. [-]" ; "CRF 250 X 2005 vs. CRF 250 X 2006" и т.н.
      Според мен подфоруми засягащи продажба на мотоциклети е излишен, защото има такъв, но такъв със теми даващи информация за сервизи и места извършващи конкретни услуги засягащи в Ендуро-то е добра идея !
      Идеята със обсъждането на различни мероприятия също не е зле първо да се коментира в подфорум създаден тук (примерно) под името "Коментари засягащи състезания, мероприятия и срещи".
      За сега се сещам за това ще е добре да се помисли и за един подфорум за общи теми, но за сега не ми идва на ум за подходящо име, понеже според мен "Общи теми" е някак сухо...
      Ще помисля утре допълнително по въпроса и ако има интерес ще дам една примерна схема
      [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
      [/FONT]________________________________________
      [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
      [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
      [/CENTER]
      [/CENTER]

      Коментар


      • #4
        Идеята за разделяне е с цел да се намира по лесно информацията, т.е. ако информацията в дадена категория е прекалено много. Искам да кажа че примерно Сузуки ДР няма нужда от отделе форум защото за него има много малко информация. Мисля че за начало марките може да ги разделим така: Beta, Honda, Kawazaki, KTM, Suzuki, Yamaha, Други (по азбучен ред да не се сърди някой)

        Форума има възможност да се преместят и старите теми по тези под-теми, т.е. ще си подредим информацията. Ако в някоя от темите се появят много теми, може да помислим да ги вкараме в под-категории.

        Коментар


        • #5
          Недостатъка на това разделяне обаче е че ако някой търси информация която е свързана с окачването на ямаха и там няма - няма да се сети да потърси и в Хонда, защото много от нещата са общи за всички упсаид-даун предници, т.е. трябва да помислим дали на не разделим подфорумите на(и на) технически групи. Двигател 2т/4т, окачване... абе сложна работа.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
            Недостатъка на това разделяне обаче е че ако някой търси информация която е свързана с окачването на ямаха и там няма - няма да се сети да потърси и в Хонда, защото много от нещата са общи за всички упсаид-даун предници, т.е. трябва да помислим дали на не разделим подфорумите на(и на) технически групи. Двигател 2т/4т, окачване... абе сложна работа.
            Именно заради това разделянето по марки няма да е много подходящо. За това предложих обособяването на един общ подфорум, където да се коментират марките и моделите - темите, подобни на "Мнение за Kdx 200 и 220" и да речем темите от вида "какъв мотор ще ми препоръчате" Също така, ако има такова разделение - къде ще сложиме примерната темa "Kawazaki KX250F vs Honda CRF250R" Пък и в крайна сметка темите от този сорт не са безбройно много. Ако са с подходящи заглавия, ще се намират лесно. Да не говориме, че в новия форум търсачката вече работи добре. Прекаленото разделяне и поделяне само ще натоваи нещата. Подфорума за техническите дискусии е добра идея, даже смятам, че разделянето на "ходова чат и окачване" и "двигател" е напълно достатъчно.
            Прекалените офтопици наистина не са приятни, също така и мненията без особено съдържание...доста теми вече заприличват на чат стаи, но в крайна сметка не сме в казармата. Ако някой иска да каже нещо смислено, но извън темата, какво пък толкова, разговора вече е тръгнал. Поради тази причина темите могат да се разделят и местят.
            DCRT®

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
              Недостатъка на това разделяне обаче е че ако някой търси информация която е свързана с окачването на ямаха и там няма - няма да се сети да потърси и в Хонда, защото много от нещата са общи за всички упсаид-даун предници, т.е. трябва да помислим дали на не разделим подфорумите на(и на) технически групи. Двигател 2т/4т, окачване... абе сложна работа.
              Ами ще дам пример (идея) от това, което бяхме направили в 4х4:

              Например - има теми за окачване на Патрол (в секцията/ форума Нисан) има теми и за окачване на Рейндж Ровър (в секцията Ленд Ровър). Отделно, имаме форум "Тунинг, окачване и т.н.", където горните две теми са една до друга. Същото е и с търсене, сравнения и т.н. на различни 4х4.

              Става сложно и изисква време, но групирането по тематика е добре да става на няколко нива (веднъж по марки, веднъж по компонент/агрегат/част и т.н.). Така може да се търси и намира информация по много критерии.

              НО, от опита ми дотук : значително количество информация систематизирахме и подредихме в 4х4, но интереса към нея е доста слаб. Т.е. хората влизат и не четат писаното дотук, като всеки смята, че неговият въпрос е някакси по-различен и индивидуален от задаваните досега, и съответно трябва да се посрещне с едни по-нови отговори...

              Коментар


              • #8
                Според мен ще е най-добре повече хора да вземат отношение по темата, защото ако намерим най-подходящата схема от форуми и подфоруми нещата ще са само в наш плюс
                Днес ще помисля над въпроса и ще дам една примерна схема
                [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                [/FONT]________________________________________
                [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                [/CENTER]
                [/CENTER]

                Коментар


                • #9
                  Отдаван се чудех точно това, как да систематизираме информацията и да се улесни четенето на форума и да не се пускат нови теми за щяло и нещяло както много често става напоследък.
                  Мисля че прекаленото надялане на поддтеми ще се окаже не толкова функционално и по трудно ще се намира информациата.

                  като хвърлих едно око набързо ми се върти из главата следното разделение

                  информация относно БЕШ
                  консултации за мотоциклет
                  моля помогнете (съвети)
                  да покараме ендуро
                  разпродажби
                  забавление - интересни клипчета, сайтове и т.н.

                  като се появят повече мнения ще ги обсъдим и ще намерим най добрия вариант.
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • #10
                    Идеята не е лоша, но както казват повечето тук си има и отрицателни страни. Аз конкретно бих предпочел да систематизираме техническата част, тъй като се пускат много нови теми по вече многократно изтъркани и говорени проблеми
                    От друга страна новите потребители сигурно пак ще си пускат такива теми в основния форум и ще отварят много работа на модераторите, тъй като ще са неориентирани.
                    Добра идея е и темите около шампионата да се отделят в собствен раздел, че така много хаотично се разхвърлят.
                    Нека да опитаме, пък ще видим!
                    Ендурото и сексът не са шега работа !
                    -------------
                    Животът се измерва с броят на издишванията !

                    http://sixdayscrazyjob.com
                    http://crazy-job.com

                    Коментар


                    • #11
                      момчета може ли нещо да се измисли да има галерия с снимки и клипчета,защото много често гостите ни търсят точно това да видят за какво става въпрос
                      MG RACING

                      Коментар


                      • #12
                        Защо е нужно да се изобретява топлата вода ?
                        Вижте някой форум като www.pwctoday.com - форум за джетове. Има си обособяване по марки, общи теми и т.н.

                        Има и една тема "други марки" която се следи от администраторите - когато се види че за някоя марка се говори много а я няма в списъка, и се обособява самостоятелно място.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          Питане към модераторите

                          Защо във форума Мотори (enduro) няма подфорум "дискусии по марки". Както е във форума "Автомобили 4х4". Според мен това би улеснило много ползвателите на сайта . А и систематизирането на инфо по марки и модели ще спести много и излишно диалогизиране . Поздрави.
                          ПАНЧО

                          Коментар


                          • #14
                            Защото преди време Събин пита всички какво ново да се добави и промени но нещо е малка активността?
                            Давайте идеи и веднага ще променим каквото искате само че повечето от вас трябва да са съгласни че промяната ще донесе удобство...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              Аэ също имам предложение,
                              1-БЕШ
                              2-повреди тунинги и тн.
                              3-от тук натам да има форуми по марки
                              Не съм специалист но мисля че като се систематизира ще бъде по-добре
                              MG RACING

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X