Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удоволствие?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удоволствие?

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    Полезност, за какво?

    Полезност и при мотори, и при АТВта, за мен се изразява в :

    - сваляне на килограми и физическа тренировка,
    - но най-вече психическо разтоварване от работата.

    Друго полезно, в това да налееш куп пари в техника, в бензин, да се завреш някъде където изобщо нямаш никаква работа, и като вече няма накъде, да влачиш 100-200 кг на гърба си, аз не виждам.
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #17
      От: Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удоволствие?

      Анкетата е малко сбъркана, маи липсва втория въпрос от темата. На така поставения въпрос с изброените опции, джипката е най лесна за каране.
      Някой пробвал ли е Варна-София с атв или ендурак?
      А с джипка?
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • #18
        От: Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удоволствие?

        Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение

        Друго полезно, в това да налееш куп пари в техника, в бензин, да се завреш някъде където изобщо нямаш никаква работа, и като вече няма накъде, да влачиш 100-200 кг на гърба си, аз не виждам.
        Toва ако го прочете жена ми веднага ще каже.
        .-Виждаш ли бе глупчо,виждаш ли колко правилно го е казал човека.!
        -Ама няма такъв ''будала''като тебе!

        Коментар


        • #19
          От: Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удоволствие?

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Пуснах темата, защото много хора каращи мотоциклет обясняват, че е много лесно да караш четириколка.....
          Koй с каквото е свикнал бе Генчев на туй му е по-лесно.... но откак подкарах моторетка разбрах какъв е вкуса на водата преди това я ползвах само за къпане и миене.
          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

          Коментар


          • #20
            От: Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удоволствие?

            Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
            Koй с каквото е свикнал бе Генчев на туй му е по-лесно.... но откак подкарах моторетка разбрах какъв е вкуса на водата преди това я ползвах само за къпане и миене.
            Така е, като ни си носиш бира, като Миро.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #21
              От: Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удоволствие?

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              Пуснах темата, защото много хора каращи мотоциклет обясняват, че е много лесно да караш четириколка....
              А не е ли ?
              Вземи човек който никога не се е качвал на мотор или атв. След половин час вече ще дава газ на атв-то.
              Качи го същия на мотор и гледай сеир.
              Поне на първо четене АТВ се кара в пъти по-лесно от мотор (просто си на 4 колела ). Проблема е, че мн хора впоследствие подценяват атв-то и почват въргалите.,
              Преди в групата имахме доста атв-та. Хора купили си преди 2 дена атв раздаваха голямата газ по полетата. А колегите с мотори им трябваха месеци докато почнтат малко от малко да могат да карат по пресечен терен.
              Аз съм карал няколко пъти атв и не ми допадна особенно. Но това си е въпрос на вкус и компанията с която караш.
              Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

              Коментар


              • #22
                Re: От: Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удоволстви

                Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
                Вземи човек който никога не се е качвал на мотор или атв. След половин час вече ще дава газ на атв-то.
                Качи го същия на мотор и гледай сеир.
                +1

                Така е и с моторите по асвалта. Много които са слезли от някой Голф ГТИ си мислят, че що на колата са давали газ и на мотора ще могат, но като дойде завоя се чудат какво да правят.
                А пък за черно да не говорим. Аз след доста години по асвалта с някакви що годе добри познания(поне скоросити, спирачки и т.н. знам къде са) като се тръгнах по черно за пръб път и беша битка за оцеляване, а не мога да си представя някой който за пръв път се качва на двуколесно.
                Другото е проходимостта - преди няколко седмици един познат ми се похвали, че ходи да кара АТВ с приятели и ме попита кога карам да караме заедно. Обясних му че пътеките по които карам АТВ няма как да мине, а той не ми вярваше.....Не съм екстремист, ама харесвам пътеки по-които АТВ физически няма как да се провре, така че ласувам за мотора - като по-трудно, но с най-голямо удоволствие от карането.

                Коментар


                • #23
                  От: Re: От: Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удовол

                  Нещо хич не се е получила темата, всеки си хвали каквото си кара, без даже да чете заглавието. Не се пита кое е по-проходимо, кое е по-голям кеф, кое е по-опасно.
                  За мен е съвсем ясно, че най-лесно се кара атв. Атв-то, ако е и автоматик, може да качиш абсолютен начинаещвсеки и ако не е идиот или дивак ще си се вози съвсем безопасно и безпроблемно. С атв не може да паднеш като спреш на едно място, не може да се поодхлъзнеш на камък, корен или лед, по-малко вероятно е да паднеш от коловоз и т.н.
                  Май Трипера може да се изкаже най-компетентно относно двата типа возила.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Re: От: Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удовол

                    На АТВ всеки може да се вози, но да го кара, си иска доста майсторлък, със сигурност не по-малък от това на мотор.

                    Големите скорости и екстрими, при АТВ прощават доста по-малко грешки на водача. Коловозите, не са по-малко опасни на скорост и при АТВ, отделно са и бабуни, които амортизацията на мотора ги преглъща спокойно, и страничните наклони, които мотористите не ги мислим изобщо, и най-вече завои и бързото им взимане.

                    Отделен е въпроса, че няма как да пуснеш и да полегнеш на стръмно изкачване. Че един търкал при АТВ е доста опасен за водача. Че малките гуми и ходовете на окачването изморяват много повече. Много неща са и при АТВ, не е като да седнеш и газ по полето.
                    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удоволствие?

                      Ще напиша моето, мнение опирайки се на моя скромен опит и заобикалящия ме свят. Накратко, аз съм атвист със спортно атв, стараещ се да кара редовно по мотокрос трасета и широките коларски пътища. В моя край Балкан няма. Мотор не мога да карам, но мога да се возя на него.. Имам опит със разни пърпалетки, скутери и други миксерчета. Първият ми крос, който карах бе 250 2T, сами си представете картинката. Подпирам го във виража и инстинктивно си свалям таза от седалката както при атвто. След 2-3 карания взех да влизам в час, но аз се научих да карам първо атв и винаги си ме влече четириколката.(любител съм на спортни, резки машини със задно, 4X4 също имат своите плюсове) Като цяло мнението ми е, че нищо не е лесно и си трябва да имаш акъл, а не само тежка дясна ръка.. Пробваш, избираш и практикуваш това невероятно хоби. Много ми е тежко, че в България не мога да го нарека спорт..
                      Non scholae sed vitae discimus.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удоволствие?

                        Карал съм мотор, после шест години атв а сега пак мотор.
                        Мотора дава повече свобода в гората. Кеф ти по пътеката или по пътя. Коловозите не прощават и в двата случая.
                        Но няма такова удоволствие зимата в снега с атв-то(4х4) когато мотора не пее. Но пък лятото няма по-голям кеф от това да си с мотора по гората.
                        А за това кое по-лесно се научава ще кажа че дъщеря ми подкарваше добре атв-то(9г.) докато мотора не смея да и го връча.
                        Опит е името, с което много хора наричат грешките си.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X