Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удоволствие?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удоволствие?

    Моля да коментират тези, които могат да се аргументират, най-малкото имат опит и с двете.
    102
    Мотоциклет
    64.71%
    66
    АТВ
    15.69%
    16
    Джипка
    17.65%
    18
    Нито едно от изброените
    1.96%
    2
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    От: Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удоволствие?

    Според мен двете нямат нищо общо.И двете (според мен) доставят удоволствие.Всяко си има + и -.
    Забелязвам,че доста хора(нови в това хоби) избират АТВ за офроад.Мобе би им дава по-голямо чувство за сигурност заради 4 колела.
    Поздрави!

    Коментар


    • #3
      От: Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удоволствие?

      с АТВ по-трудно се пада, но пък по-лошо

      Със сигурност за начинаещ АТВ-то е по-лесно - при мотора я няма опцията да спреш и да се почешеш по главата /ще мога ли да мина или не?/.
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        От: Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удоволствие?

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        при мотора я няма опцията да спреш и да се почешеш по главата /ще мога ли да мина или не?/.

        Точно с Атв-то я нямаш тази опция, че я си спрял - търкала ти е сигурен.


        Иначе поне на мен, АТВто ми доставяше най-много удоволствие. Не състезателно, любителски.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #5
          От: Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удоволствие?

          Гласувах за мотоциклет.

          Защо?

          Защото, почти всеки първо се е качил на колело и малко или много знае как се кара двуколесно. С четириколесното не е точно така. От факта че има четири опорни точки идва измамното предположение, че не е необходимо да се пази баланс което до определена скорост е така, но с вдигане на скоростта нещата се променят и неразбирането на това може да доведе до неприятни последици. При двуколесните е обратното така да се каже. При ниска скорост се изискват малко повече умения да пазиш равновесие, докато при по-висиоката скорост двата жироскопа (колелата) пазят равновесието вместо теб и само се иска да не пречиш на физиката да си върши нейните неща. Разбира се че физиката и за АТВ-то важи, но както казах повечето знаем как се кара колело и знаем какво да правим и какво не, докато при АТВ-то не е точно така. Първият път като се качих на четириколесно след колелото беше когато си направих първата лагерница (едни дървени колички с лагери вместо гуми). Още помня колко се изсипвах на завойте докато му хвана цаката.

          П.С.
          Разбира се ако никога не си карал колело АТВ-то ще е по-лесно
          Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
          Honda Varadero XL1000 SD03 2011

          Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

          Коментар


          • #6
            От: Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удоволствие?

            И с двете е голям кеф колега,аз лично избрах АТВ понеже ми дава възможност да си нося нещо с мен а и да возя втори човек,след дълго каране в гората и когато съм с компания отварям куфара,вадя мръвките и такъмите,спретваме си едно барбекю на ''съфалък'' дето му се вика и след това с усмивка на лице и сит корем продължаваме да шпорим.
            Моето увлечение към този вид развлечение е с чисто туристически характер
            Kawasaki GTR 1400

            Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

            Коментар


            • #7
              От: Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удоволствие?

              Първоначално публикуван от Grayfox Преглед на мнение
              Гласувах за мотоциклет.
              И аз гласувах за мотоциклет, както колегата е казал всеки е карал колело. С атв лошо се пада не , че с мотора не ама.. На всеки нещо му харесва вземи от някой приятел покарай мотор после и атв и сам ще усетиш кое е за теб !
              Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

              Коментар


              • #8
                От: Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удоволствие?

                Аз гласувах за АТВ, карал съм и двете, но АТВ ме кефи повече. Както колегата по-горе каза с АТВ караш караш, после сядаш на тревата хапваш и така 3 дена. Да ама не, с АТВ ако почнеш да катериш някой злостен екстрем и най-малката грешка може да ти коства както потрошено возило така ребра и глава, всичко зависи колко си луд и колко са ти големи топките (моите са малки). С кросака си къде къде по-проходим, страничния наклон може да е много по-голям, пътеката тясна, ако караш бавно при падане щетите са значително по-малко (не че няма изключения), но винаги имаш възможност за маневри. Ако караш по-бързо обаче можеш да си причиниш такива главоболия, че затова в крайна сметка останах на АТВ. Самото каране на кросак ме изморява много повече (а вече съм на години) и атв за мен си остана окончателен избор като управление.
                Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                Коментар


                • #9
                  От: Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удоволствие?

                  Мотоциклет ми доставя най много одоволствие от всичко изборено по горе
                  eat my dust

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удоволствие?

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Моля да коментират тези, които могат да се аргументират, най-малкото имат опит и с двете.
                    Тъпо е да се сравняват двете неща при положение че нямат кой знае колко общо при управлението даже напротив почти всичко е наопаки, мотора дава повече свобода на избор от къде да минеш което мисля че за мен мотора е по-подходящ и доставя по голям адреналин, но ако се търси гранд туризъм АТВ-то по става.
                    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удоволствие?

                      Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                      Тъпо е да се сравняват двете неща при положение че нямат кой знае колко общо при управлението даже напротив почти всичко е наопаки, мотора дава повече свобода на избор от къде да минеш което мисля че за мен мотора е по-подходящ и доставя по голям адреналин, но ако се търси гранд туризъм АТВ-то по става.
                      Пуснах темата, защото много хора каращи мотоциклет обясняват, че е много лесно да караш четириколка.

                      А що се отнася до удоволствието и до адреналина за мен АТВ-то няма алтернатива. Имам в гаража си мотоциклет, но все се качвам на каручката /ако е изправна и върви/
                      Що се отнася до свободата да минеш през иглени уши, страничен наклон и да атакуваш някой сипей мотора няма разумна алтернатива.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удоволствие?

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Пуснах темата, защото много хора каращи мотоциклет обясняват, че е много лесно да караш четириколка.

                        А що се отнася до удоволствието и до адреналина за мен АТВ-то няма алтернатива. Имам в гаража си мотоциклет, но все се качвам на каручката /ако е изправна и върви/
                        Що се отнася до свободата да минеш през иглени уши, страничен наклон и да атакуваш някой сипей мотора няма разумна алтернатива.
                        Аз при отговора наблегнах именно на Удоволствие. Да, при каране на АТВ изпитвам по-голямо удоволствие отколкото с мотор.
                        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удоволствие?

                          Много странна тема и според мен - празна като полезност.

                          По - лесно къде ? По - лесно кога ? Удоволствие кога ? Удоволствие къде ?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удоволствие?

                            Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                            Много странна тема и според мен - празна като полезност.

                            По - лесно къде ? По - лесно кога ? Удоволствие кога ? Удоволствие къде ?
                            Полезност, за какво?
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мотоциклет или ATV или АТВ се кара по-лесно? Кое доставя по-голямо удоволствие?

                              От моя скромен опит с каране на АТВ съм се зарекъл че такова нещо нЕма да си купя никога,а пък и като гледам как се търкаля от нищото....!!!
                              Не е важно какво караш, а как го караш !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X