Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Honda XR400R

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Honda XR400R

    Проблемът е следният: От известно време мотора почна да трака в областа на двигателя, като чели искаше по малка предавка.След около седмица докато си карах изведнъж мотора почна да губи мощност, и изгасна. След това дори и неискаше да запали.Прибрах го на бутане в нас и установих че манивелата е толкова твърда,че не може да се натисне. Какво би могло да е. Сегменти? Бутало? Основен ремонт? Моля за вашето мнения по моя казус!

  • #2
    От: Проблем с Honda XR400R

    Отвори го и виж как стоят нещата, той всеки мотор се нуждае от основен ремонт.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Honda XR400R

      Така е, но незнам кои майстор да го свърши това? Горе долу какви цени зимат? Основният ремонт ?

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Honda XR400R

        Звучи като да е затегнало буталото.
        Сигментите явно отдавна са заминали, още преди да усетиш загубата на мощност...

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Honda XR400R

          Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
          Звучи като да е затегнало буталото.
          Сигментите явно отдавна са заминали, още преди да усетиш загубата на мощност...

          Това значи ли основен ремонт? и ако е да, какви пари да приготвям?

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Honda XR400R

            Звучи ми като затегнала биела по скоро ама не съм специалист така ,че отвори го!

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Honda XR400R

              Здравей колега, когато мотора е загаснал как се опита да го запалиш? Ако е на скорост , двигателя превърташе ли, или не? Ако пък е било на манивела, какво се случваше? От написаното по горе разбрах, че си установил блокиралата манивела чак след като си се прибрал. Напиши подробности , пък после ще го мислим пак.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Honda XR400R

                Първоначално публикуван от NGK Преглед на мнение
                Здравей колега, когато мотора е загаснал как се опита да го запалиш? Ако е на скорост , двигателя превърташе ли, или не? Ако пък е било на манивела, какво се случваше? От написаното по горе разбрах, че си установил блокиралата манивела чак след като си се прибрал. Напиши подробности , пък после ще го мислим пак.
                Манивелата се беше толкова утвърдила, че неможех да я натисна дори.Преди да стане това, може би 2 дена по рано мотора беше влизал във вода, и като чели си промени звука след това.Почна въпросното тракане.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Honda XR400R

                  Така да ти кажа само може да се гадае отваряй и кажи какво е ....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Honda XR400R

                    Първоначално публикуван от martobg Преглед на мнение
                    Така да ти кажа само може да се гадае отваряй и кажи какво е ....
                    +1

                    Отваряш гледаш какво е, поправяш.... След това, караш и споделяш какво е било и т.н. Успех.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с Honda XR400R

                      Първоначално публикуван от Dimitar.Dimitrov Преглед на мнение
                      +1

                      Отваряш гледаш какво е, поправяш.... След това, караш и споделяш какво е било и т.н. Успех.
                      Препоръчаите някой добър майстор.?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с Honda XR400R

                        Свали свеща,свали капачката от лявата страна на двигателя,с камък 17 мисля че беше,се опитай да превъртиш двигателя(да разбереш дали се движи буталото и коляно-мотовилковия механизъм).Не се обиждай,ама като ти слушам обясненията мисля че няма да се справиш.Ако не разбираш от двигатели/мотори,нека го види някой който си има понятие.Двигателя на ХР400 съм го пълнил яко със вода,обаче го бях потопил до седалката във вода.Започна да чука докато се прибера,но му смених маслото като преди това промих цялата мазилна система и нямах проблем.
                        Така както го описваш,на мен ми прилича на затегнала биела,но толкова мога да кажа чрез интернет гадаене.
                        Yamaha Yz450F
                        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                        Всичко с ''рошави''гуми!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с Honda XR400R

                          Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                          Свали свеща,свали капачката от лявата страна на двигателя,с камък 17 мисля че беше,се опитай да превъртиш двигателя(да разбереш дали се движи буталото и коляно-мотовилковия механизъм).Не се обиждай,ама като ти слушам обясненията мисля че няма да се справиш.Ако не разбираш от двигатели/мотори,нека го види някой който си има понятие.Двигателя на ХР400 съм го пълнил яко със вода,обаче го бях потопил до седалката във вода.Започна да чука докато се прибера,но му смених маслото като преди това промих цялата мазилна система и нямах проблем.
                          Така както го описваш,на мен ми прилича на затегнала биела,но толкова мога да кажа чрез интернет гадаене.
                          Прав си така е! Какво ще следва от тук натам ако въпросната Биела е затегнала? Като цяло какво е решението ако това е проблема? Колкото до ремонтната дейност ще я извърша и ще пиша! Благодаря

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с Honda XR400R

                            Първоначално публикуван от NERVAKA93 Преглед на мнение
                            Манивелата се беше толкова утвърдила, че неможех да я натисна дори.Преди да стане това, може би 2 дена по рано мотора беше влизал във вода, и като чели си промени звука след това.Почна въпросното тракане.
                            Здравей, обясни ми как се опита да запалиш двигателя след като изгасна. Провери ли дали има масло в двигателя и дали цветът не му е по различен?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с Honda XR400R

                              Първоначално публикуван от NGK Преглед на мнение
                              Здравей, обясни ми как се опита да запалиш двигателя след като изгасна. Провери ли дали има масло в двигателя и дали цветът не му е по различен?
                              На манивела , но тя беше много твърда и изобщо и неможах да я натисна.Маслото е кафяво на цвят. Прибрах го на бутане до нас.А за майстор казват ми за някой си в горубляне. Ако е биелата какво следва,спрямо ремонт? Благодаря че се отзова така бързо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X