Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha Xt 600 Tenere

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Yamaha Xt 600 Tenere

    Здравейте колеги, на скоро се сдобих с Yamaha Xt 600 Tenere чувал съм, че са надеждни и здрави машини ще се радвам да дадете някой съвет за експлоатация и да изкажете мнения за мотора, а иначе ето я моторетката:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение022б.jpg
Прегледи:1
Размер:168.3 КБ
ID:5912466

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение023а.jpg
Прегледи:1
Размер:172.9 КБ
ID:5912467

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение027.jpg
Прегледи:1
Размер:192.7 КБ
ID:5912468

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение028.jpg
Прегледи:1
Размер:181.9 КБ
ID:5912469

  • #2
    От: Yamaha Xt 600 Tenere

    Аз сЪм чувал, че точно тези 600 цц не са много сполучливи .... 750 цц са по здрави.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от atanaskin Преглед на мнение
      Аз сЪм чувал, че точно тези 600 цц не са много сполучливи .... 750 цц са по здрави.
      Ама само си чувал нали,а имал ли си някога, та изказваш мнение, а?

      Колега, от това по-голям тегавец не съм виждал,непретенциозен и верен другар, няма скапване.Моят е от по-дъртите и имам изминати 10 000км само офф за три сезона,никъде не ме е оставил,не се оставя на по новите мотори в групата.Един другар има същия като твоя, що километраж е навъртял и само офф.Зависи дали е поддържан д,е ако е като моя, ще те надживее,аз моя не мисля да го сменям скоро,ако реша и до Сибир ще ме закара.
      Последно редактирано от viki terzieva; 31-01-11, 09:43.

      Коментар


      • #4
        Re: Yamaha Xt 600 Tenere

        Честито.Много добър избор си направил. Много надежни мотори са. Само сменяй консумативите навреме, и проблеми няма да имаш!

        Коментар


        • #5
          От: Yamaha Xt 600 Tenere

          Благодаря за отзивите, а иначе моторът е много добре поддържан. Всичко си работи, стартерът е на 6 и доста добре върви. Човекът, от който го купих каза, че само по асФалт го е карал и 2 пъти в гората и да ви кажа честно личи си - не е одраскан, няма щети. Предстои ми смяна на масло, ще ми дадете ли съвет какво масло да му сипЯ и вие с какво карате.Благодаря предварИтелно
          Последно редактирано от viki terzieva; 31-01-11, 09:46. Причина: Правопис и пунктуация!

          Коментар


          • #6
            От: Yamaha Xt 600 Tenere

            20/50

            Коментар


            • #7
              От: Yamaha Xt 600 Tenere

              Благодаря ти колега , аз се чудех м/у 15w50 и 20w50 , но вече знам кое ще сипя в моторетката

              Коментар


              • #8
                От: Yamaha Xt 600 Tenere

                Здравей,колега,честито и от мен.Безаварийно!!!Моят е от по старите,без стартер(ритане му е майката).Много здрави,нарочно да искаш да го счупиш пак ще ти е трудно.Но си го обслужвай,както трябва,проверявай си нивото на маслото,надявам се си запознат със сухия картер!?Аз моя го карам с 15w50 полусинтетика,въпреки че е стар!Маслото при мен се източва от три пропки,ако имаш въпроси -питай.

                Коментар


                • #9
                  От: Yamaha Xt 600 Tenere

                  [QUOTE=stiv0702;1409519]Здравей,колега,честито и от мен.Безаварийно!!!
                  Здрасти, благодаря за пожеланието ,а относно въпросите ще ми разясниш ли за сухия картер?А иначе си прав за ритането аз обаче имам едно предимство стартера който си е доста полезен

                  Коментар


                  • #10
                    От: Yamaha Xt 600 Tenere

                    Сухия картер се намира от ляво до седалката,под спойлера-поне моя е там,предполагам и твоя.Мисля,че събираше около 3 литра масло.Маслото се проверява на загрял мотор-примерно-палиш,караш 2,3,5км,гасиш,отвиваш щеката за нивото и гледаш да е в норма.Не проверявай ако мотора е студен(не е пален няколко часа),защото няма смисъл,само ще те лъже,маслото ще се е стекло в двигателя и ти ще си казваш няма масло ще доливаш и после мотора ще се мъчи да го изхвърли.Общо-взето целта е помпата да качи маслото в картера за да можеш реално да измериш нивото му.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Yamaha Xt 600 Tenere

                      Благодаря ти колега доста подробно си обяснил така и ще направя.Благодаря ти за полезната информация, ако се сетя за още нещо ще питам пак надявам се да не е проблем.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Yamaha Xt 600 Tenere

                        Честито, колега! Много безаварийни колометри!
                        Lesidren.com

                        Коментар


                        • #13
                          От: Yamaha Xt 600 Tenere

                          Ето отговорите на всички твои въпроси.
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=47818
                          Успех!
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • #14
                            От: Yamaha Xt 600 Tenere

                            Честито и от мен!Имам същия от около 10 години .
                            Трагичното не е смъртта, а животът, който
                            хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                            Чарлз Буковски

                            Коментар


                            • #15
                              От: Yamaha Xt 600 Tenere

                              Благодаря колеги, вече му посвикнах с габаритите и килограмте и съм много доволен от моторетката ЕМО поздравления за труда който си положил за систематизирането на информацията за XT-тата и ТТ-тата много полезна информация си събрал, stelio от 10 години имаш такъв мотор и още го яздиш, браво надявам се и моя да издържи толкова, естествено това зависи и от мен как го подържам и как го карам

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X