Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се правят чупки?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Как се правят чупки?

    Колеги аз не съм някой голям карач, обаче искам да ви кажа незнам дали знаете, че състезателите правят "чупки" с цел когато скороста им е много висока преди скоса с добре пречупен мотор му убиваш скороста за да не паднеш след мястото за приземяване(на равното или още по зле по нагорнище), за да правите чупки трябва да прескачате скоковете, иначе ако на този етап мотора ви се приземява където трябва след скока, за да счупите мотора трябва да се излетите от скока с висока скорост и "чупка" пак ще падне на същото място.
    На мен са ми го обеснявали и съм опитвал веднъж- два пъти доколкото знам: още преди да ти се отлепи задното колело чупиш кормилото на едната страна и с накланяш мотора на същата страна, продължаваш да летиш до средата на скока без газ; когато мотора започва да пада даваш газ, кормилото и тялото на другата страна и направо като на Джеймс Стюард ще стане

    http://www.youtube.com/watch?v=Ajjp6i5rMOE (на клипа не съм аз )
    [SIZE=4]HONDA CRF 450 R 2005[/SIZE]

    Коментар


    • #77
      До: Как се правят чупки?

      Днес и аз за първи път се опитах да направя чупка,но още не се чувствам готов да кривя мотора още от скока,за това чак във въздуха го 'обръщам' с колена/крака,и така си се и приземявам,накриво ..за 10 минути "опити" се получи нещо подобно

      Коментар


      • #78
        До: Как се правят чупки?

        Така как е ?

        Премахнете горния ми пост,моля да бъда извинен
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #79
          До: Как се правят чупки?

          Забелязвам прогрес в себе си..май

          П.П Модератора може да ни отърве от горните ми два поста
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #80
            От: Как се правят чупки?

            Аз имам едни снимки в началото със сузуки рм ,а сега ще ви кача малко нови от по скорощни карания дано ви харесат. Моторите които карам са Yamaha YZ250F 2007 ; Yamaha yz250f 2004 ; Suzuki RMZ250 2004Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 031.jpg
Прегледи:1
Размер:95.4 КБ
ID:5194071Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 008.jpg
Прегледи:1
Размер:135.2 КБ
ID:5194072Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 158.jpg
Прегледи:1
Размер:131.5 КБ
ID:5194074Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 165.jpg
Прегледи:1
Размер:105.1 КБ
ID:5194075Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 030.jpg
Прегледи:1
Размер:83.7 КБ
ID:5194076Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 045.jpg
Прегледи:1
Размер:115.9 КБ
ID:5194077
            [I] Георги Недев
            Motocross Lifestyle !! :twisted:
            [/I]

            Коментар


            • #81
              От: Как се правят чупки?

              Сори че се намесвам, но като гледам темата си мисля, че може и да помогне поне малко на някой. В началото на клипа може да видите доста изпънат whip сниман на slow motion. Райдъра е Ники Колев 22.

              Коментар


              • #82
                От: Как се правят чупки?

                Първоначално публикуван от project-x Преглед на мнение
                Сори че се намесвам, но като гледам темата си мисля, че може и да помогне поне малко на някой. В началото на клипа може да видите доста изпънат whip сниман на slow motion. Райдъра е Ники Колев 22.
                Еееее, много добре, изкефих се - не само на изпълнението, а и на самата идея на клипчето
                Ама според мене ти тук нещо ни мамиш - това в началото ще да е Буба, облякъл екипа на своя идол Ники Колев, че и с неговия мотор
                Като от вица - абе кой е онзи черничкия до Ники Колев?
                Hristo Draganov
                http://htftp.domainbg.com/HD/

                И аз искам България чиста ! ! !

                Коментар


                • #83
                  От: Как се правят чупки?

                  с извинение ако разводнявам темата... Ники така и не можа да каже как го прави (как захожда към трапеца, какво става след това ), но имаме идея да пуснем серия с "trick tip"-ове така че на кратко > търсим фристайлъри

                  пс: Ицо, пълното видео с цялата лудница ще е на линия следващата седмица

                  Коментар


                  • #84
                    От: Как се правят чупки?

                    В това клипче е добре обяснено(поне за мен де)
                    Some call it a hobby, we call it a way of life!
                    Това че срещу теб са най-добрите, не означава, че трябва да се отказваш!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Как се правят чупки?

                      последните пъти понапреднах с опитите за чупки... по-скоро скръб.
                      Взе да се получава по малко. За сега го правя само на малки скокчета, но доста се усеща как действа.
                      Засилвам се малко повече от колкото е нужно да се уцели точно попивката, преди скока връщам газта и го усуквам с кормилото и с петите и колената го бутам на страни, а после го връщам прав с газ за кацането. Може човек да си се приземи, където иска на попивката в зависимост от това кога ще го изправи. Трябва сега да тествам на по-големичките скоци. Имам само тази размазана снимка:


                      доста приятно занимание

                      Коментар


                      • #86
                        От: До: Как се правят чупки?

                        Намерих това видео. Мисля, че е много добро като нагледен материал защото е чист whip извършен от начинаещ и се вижда добре всяка фаза.
                        това е класически Whip или „table top“:вижда се как посреща рампата с леко лягащ мотор рисувайки малка дъга като че ли ще завива, натоварва задницата в момента на отскока и натиска кормилото първо в едната и после в другата посока.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X