Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HONDA CR 500

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Т.е., както Вие казахте - агресивна машина, изключително неподходяща за начинаещи..
    [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
    [/FONT]________________________________________
    [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
    [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
    [/CENTER]
    [/CENTER]

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от Different_Soul
      Т.е., както Вие казахте - агресивна машина, изключително неподходяща за начинаещи..
      Кви начинаещи бе човек? Тоя звяр не е подходящ и за напреднали даже.
      Подходящ е за много напреднали - ако не вярваш питай Калин Кулев. Той имаше CR500.
      2010 CRF 250 R

      Коментар


      • #18
        ...а е и учудващо евтин...

        Този мотор е с много голям живот на буталото и сегментите, почети не е 2-тактов

        Коментар


        • #19
          Хах, в момента ме подкукоросваш здраво ми се вижда :Р ))))))
          и при още един подобен пост...... едва ли някой ще успее да ме разубеди да си купя такова животно..
          [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
          [/FONT]________________________________________
          [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
          [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
          [/CENTER]
          [/CENTER]

          Коментар


          • #20
            като знам моита 250тка колко харчи, копуването не е проблем ами после, а за бензин, а за масло, така че помисли си, на по дълъг преход в раницат вместо нешто за пииване и хапване ти ще трябва да носиш бензинец
            I got 5 on it

            Коментар


            • #21
              Да не си помислиш че те разобеждавам ако си ти е на мерак . Пробвал ли си 250тка? Също е яка. Преди време ми продаваха една 500стотка в дупница доколкото сиспомням беше към 1000 лв ама беше 88ма.
              I got 5 on it

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от Different_Soul

                Красавец !!!!!!!!!!
                Изрод

                Като гледам какви мотори си карам ... разликата между цр500 и тях е толкова голяма че не можеш да си представиш!

                Ти го запали, пък тогава ще си говориме дали те кафи или не, но като го палиш трябва да си задължително с мотокрос ботуши!

                Коментар


                • #23
                  Паленето при изправен мотор не е такъв проблем.Хората се плашат и си разказват разни митове които са тръгнали от някоя бънгия...В Шумен преди години 2ма-3ма си бяха счупили крака с един XL500 и след това никой в града не искаше мотор без ел.стартер.Аз обаче си купих един DR600 и само търсех повод да демонстрирам как го паля с ръка
                  Всичко е "чалъм" .
                  CR-a уж знаех чалъми,ама ме зореше като го паля.Научих се в една локва Бях затънал,наоколо нямаше жива душа,а локвата беше в едно дере.Нямаше никакъв начин да изляза от там без да работи мотора.А с хлъзгави,мокри ботуши паленето ми се струваше mission impossible.Голямо ритане падна,ама се научих.И след това го палех по маратонки.И пича дето го купи май се впечтли (от мотора ) като му го запалих студен по едни фешън маратончици.Дето като се разходя по центъра и после ме болят петите
                  А инъче мотора го купих заради супермотото.Има невероятна,като за двутактов мотор,сила на ниски обороти.Карал съм го на трасе за мотокрос-много голям зор.Направо не може да се кара.С по-слаб мотор беше много по-добре.Единствено на супермото можех да му давам всичката гас.А за ендуро(от нашия тип) проблема беше в много твърдия съединител.
                  Митков каза,че съединителите им са яки.Да,в сравнение с 250.НО инyче това им е може би най-слабото място.Защото е най-натовареното зввено в сравнение с другите(по-слаби) мотори.Трябва много да внимаваш със полусъединителите защото можеш да го изгориш много лесно.Моя CR го взех с нови дискове,но ги съсипах много бързо.Заклещих се на едно място което беше в стил Шумен ендуро 2005 .След няколко секунди чудене и даване на газ със стиснат съединител,всичко за него приключи
                  К. Кулев

                  Коментар


                  • #24
                    Тои този мотор няма някъкъв странен вид декомпресор нали?

                    Коментар


                    • #25
                      Неможе при такава кубитура да няма никакъв декомпресор.. това е направо чисто самоосакатяване...мене МЗ-та като ме ритне и ми става малко ташкън пък представям си нещо подобно да ме ритне... не да ми разцепи петата а направо ще ми счупи крака !
                      [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                      [/FONT]________________________________________
                      [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                      [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                      [/CENTER]
                      [/CENTER]

                      Коментар


                      • #26
                        Тои този мотор няма някъкъв странен вид декомпресор нали?
                        НЕ няма декомпресор
                        а и компресията му не е много голяма мужду другото
                        даже ако леко му се намали компресията става не само по лесен за палене ами и "поема" газта малко по меко и се "пили" повече т.е. вдига по високи обороти
                        а тва не е маловажно щото иначе като му задържиш газта бързо му свършват оборотите
                        а ако му сложеш по дебела гарнитура между цилиндъра и картера започва да вдига доста повече обороти
                        то тва донякъде се дължи и на това че понеже няма клапи на изпускателния отвор то като повдигнеш цилиндъра всъщност повдигаш и височината на изпускателният отвор
                        тоест мотора почва да върви все едно ако има клапа то тя да е леко отворена
                        тука доста опит имаме с ср500 имах двама приятели супер маниаци които доста време имаха ср500
                        единия бе 91-2 ра година
                        другият бе 85 та но мнооого запазен

                        между другото ср500 толкова яко върви че и шосейките могат да му дишат прахоляка прееееспокойно даже и на високи скорости
                        този 85 та година модела върви със нормалните зъбаци със над 160-70км в час хем нормално скоростите са му мнооого къси
                        като се сменят зъбаците просто става страшно да му пълниш оборотите на 5 та
                        скорости над 200км в час са напълно реалистични

                        иначе ср500 са МНОГО ЕВТИНИ
                        няма друг мотор с толкова коне а с такива цени
                        за под 2000лв може да се намери в доста добро състояние

                        и НЕ ГОРИ МНОГО Разхода му на бензин не е никак висок
                        а резервоара му е доста голям доколкото си спомням

                        тази снимка която е пуснал даниел всъщноскт не е на стандартен цр500 а е от тази фирма която им слага алуминиеви рами
                        сервиз хонда се казва фирмата
                        иначе стандартно са със стоманени рами
                        сега в последния брой на дирт райдър има реклама на сервиз хонда направили са ср500 със алу рама и със оборудване от Х четеритактовите модели -тоест фар лед заден стоп странична степенка и със тих заглушител, модела има и заветният гриин стикер за цивилно ползване в калифорния

                        Коментар


                        • #27

                          CR е легенда при 2Т. Кофти е, че трябва да си профисионалист за да го караш, както му е реда.

                          Коментар


                          • #28
                            Почти съм се навил да си взема такава машина макар, че е толкова мощна и се кара толкова трудно.. аз чесно казано съм привърженик повече на чистия крос.. макар, че и ендурото ме кефи максимално... смятам, че единствената трудност, която не бих могъл да преодолея това ще е по траялските трасета, защото както на всички ни е ясно, тези трасета не се минават със толкова мощни машини..
                            Също така мисля че има някаква уловка във всичко това...
                            Ефтина машина, издражлива, супер мощна.... тази комбинация мисля, че е прекалено добра за да няма нищо гадно в цялата история .. Исках да попитам, лесно ли се намират части за такъв мотор и колко би струвала смяната на един нов съединител (въпрос специално към Калин Кулев) защото както разбрах това им е едно доста слабо място, а пък и все някога трябва да се износи това бутало сигменти и така нататък...
                            Та въпроса ми беше може ли примерно до 2000 лв. да се намери такава машина, която да ме изкара по-дълго време без да барам нищо по нея (в смисъл като части а не като масло и такива неща.. )
                            ----
                            ПП. Митков благодаря ти за информацията, бих се радвал ако кажеш какъв е точно разхода на гориво на тази машина, защото при нас по "зелените" това е един от основните проблеми..
                            [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                            [/FONT]________________________________________
                            [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                            [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                            [/CENTER]
                            [/CENTER]

                            Коментар


                            • #29
                              бе ти калин не го гледай
                              ти не вярвам да изгориш съединителя
                              както и никой по нормален човек
                              калин нещо се е ....ядосал на мотора и е действал по нервно
                              бутало сегменти на практика никой не сменя
                              един приятел преди да си продаде ср500то му смени буталото биелата дисковете на спирачките ,веригата и зъбчатките
                              и накрая го продаде май за 1500лв щото просто никой не искаше да го купи а те само частите по него новите бяха за 700лв и нагоре сигурно а бе 92 ра модел
                              а другия 85та модела го продаде момчето за 1800

                              БОЖА работа както виждаш

                              Коментар


                              • #30
                                Аз лично смятам, след като го взема този мотор да си го поддържам и да си го карам докато му блокира сигурно двигателя, защото чесно казано испитвам някакво боготворене към този мотор, пък и смятам, че на никой не му трябва нещо по-мощно.., ако му трябва скорост, да си вземе една "резачка" и да си и дава жега колкото иска, според мене този мотор е пре пре пре достатъчно мощен, което пък прави смяната му ненужна понеже.. след като му свикнеш .... и си млад и ...... нали ..позаякнеш малко и наистина обичаш много адреналина това би бил перфектния мотор.. та смятам взема ли нещо такова, да си го държа вовеки или поне докато спешно не ми потрябват парици
                                Та приятелю, Митков, ще ти бъда благодарен ако се обадиш за нещо подобно ако ти попадне като оферта..(макар, че в момента е прекалено рано да говоря, но все пак..опитвам се да бъда оптимист..)
                                [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                                [/FONT]________________________________________
                                [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                                [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                                [/CENTER]
                                [/CENTER]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X