Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HONDA CR 500

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • HONDA CR 500

    Към Калин Кулев:
    http://cgi.ebay.de/Honda-cr-500_W0QQ...QQcmdZViewItem
    ----
    Такава ли е хондата, която притежаваш, защото изведнъж ми стана доста интересно колко пъти ще успея да падна за 1 час ако карам такова нещо в моя си стил на каране..
    ----
    ПП. Очаквам отговор..
    Последно редактирано от mitkov; 15-06-07, 23:58.
    [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
    [/FONT]________________________________________
    [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
    [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
    [/CENTER]
    [/CENTER]

  • #2
    Мда.Такава е,ама я продадох вече.Може би ще паднеш само веднъж.Това е едим много,много силен мотор.Карал съм всякакви мотори.Но силата на този наистина ме респектира както никой друг.Особено в първите ми "контакти" с него.Не бях толкова впечатлен от състезателния ми GSXR 1000 когато го карах за пръв път през 2003г!!!
    К. Кулев

    Коментар


    • #3
      УАААА!!!
      С хонда 500 обикновено се пада само по веднъж на едно каране.
      Тука един приятел имаше такъв мотор и съм го карал доста. Много мощен мотор и много рязък. Ако не си трениран, както бях аз и ако речеш да му даваш яко газ - размазваш се за отрицателно време. Тва чудо става дори за рали Дакар, според мене.
      Сега се сещам че тука имаше още един CR500, по-нов модел, но него не съм го карал.

      Даниеле, тоя мотор не е за тебе
      2010 CRF 250 R

      Коментар


      • #4
        Я накой от мераклийте за ЦР500 опитвал ли е да запали този звяр? Няма стартер, нали знаете? Едно време се опитахме да запалим мисля че беше някакво кавазаки 500 цвайтакт с маратонки много доволни останахме!

        Коментар


        • #5
          Аз съм бутал такъв CR около два километра
          Ендурото и сексът не са шега работа !
          -------------
          Животът се измерва с броят на издишванията !

          http://sixdayscrazyjob.com
          http://crazy-job.com

          Коментар


          • #6
            Аз CR500 не мога да го запаля с ритане
            Палил съм такъв само с бутане по много стръмно надолнище
            2010 CRF 250 R

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Different_Soul
              .... на мене ми трябва мотор, който да издържа на много яка ръчка по-дълго време и харесах този, защото както споделят всички е супер мощен, а до колкото знам мощния мотор може да се кара и нормално и по-екстремно..
              ..
              CR500 не може да се кара нормално
              На много яка ръчка мотора ще издържи, но ти едва ли
              2010 CRF 250 R

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Different_Soul
                Второ искам да кажа, че на мене ми трябва мотор, който да издържа на много яка ръчка по-дълго време и харесах този, защото както споделят всички е супер мощен, а до колкото знам мощния мотор може да се кара и нормално и по-екстремно...
                Браво, моето момче! Най-накрая и ти си намери мотор, който вече и в Република Чад никой не употребява.
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Different_Soul
                  ... а до колкото знам мощния мотор може да се кара и нормално и по-екстремно..
                  да, но от можач! Ако някой неможач се качи на мощна машина ще се пребие много повече пъти (или само веднъж) със сигурност

                  Коментар


                  • #10
                    Така и не разбрах колко килограма е тоя CR? Някой има ли представа?

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Петър Манолев
                      Така и не разбрах колко килограма е тоя CR? Някой има ли представа?
                      Май е малко по-тежък от CR250. Тоест около 100 кила.
                      2010 CRF 250 R

                      Коментар


                      • #12
                        пичове отворих темата защото ср 500 е мотор който определено заслужава да се отвори тема за него
                        тва е МАНИЯ
                        в българия този мотор е почти ХИЧ популярен
                        но иначе в Австрия например има мноого такива и си ги карат нонстоп
                        2001 ва бях на един мотокрос от локална големина в кернтен австрия
                        имаше мнооооооого участници
                        с различни машини но най ме впечатли колко много участници имаше със ср500 и особенно ме впечатли как ги караха
                        такава газ им раздаваха че....
                        между другото карал съм такива и по стария и по новите модели
                        на практика след 90 та година няма промени по мотора даже и по ПЛАСТМАСИТЕ
                        виж в окачването има май леки промени
                        всяка година си го модифицират
                        ср500 е фаворит и в една от мотодисциплините и до ден днешен и това е ...хиллклаймингът демек катеренето по нагорнища
                        в щатите също много го карат и модифицират
                        между другото по новите модели са направени така че като ги караш ти се струва че са по слаби от по старите модели
                        работят по меко и контролируемо
                        афтър маркет ауспусите които се продават за този модел също като цяло имат за цел не толков да му вдигнат мощността а по скоро да изгладят кривата и като дори малко намалят мощността като цяло повечето от тях с цел мотора да стане по контролируем

                        ТОЗИ МОТОР ИМА ОКОЛО 63КС МОЩНОСТ ПРИ ОКОЛО 6000об/мин

                        Преди години в супермото шампионатите основните мотори които се караха бяха ср500 и кх 500
                        откак излязоха црф ите обаче и други по модерни 4т вече не са толкова популярни за супермото
                        иначе в състезанията из разни пустини в щатите това са най употребяваните мотори
                        или по скоро бяха до преди 2 години

                        Коментар


                        • #13
                          на практика като го караш тоя ДЗВЕР имаш две възможности
                          или да караш на много ниски обороти постоянно превключвайки с две предавки по висока отколкото ти се струва че трябва да е
                          или да го форсираш ЯКООО като го държиш постоянно на почти максимални обороти при които мощността е по контролируема и по не толкова голама

                          Ся ще си кажете митков се е побъркал нещо
                          как тъй на високи обороти ще е по контролируем
                          всъщност е точно така
                          този мотор има невероятно теглене от малко над ниските и средните
                          когато е в "оборот" така да се каже
                          иначе като го префорсираш бързо му свършва силата
                          това се дължи може би на това че точно около 3000об/мин е максимума на въртящия момент който ако си спомням правилно е около 6-7 пъти по висок отколкото на лада 1500 максималния
                          но това е много близо до 3000то хиляди оборота
                          малко повече отгоре и малко по малко отдолу е с доста по "приемливи" стойности

                          затова и тия пичове дето ви разправям в австрия го форсираха толкоз
                          освен това от тях никой май не видях да кара със стандартния ауспух а всички бяха с други за които споменах по горе

                          Коментар


                          • #14
                            паленето.....
                            най големия кахър за собствениците им
                            на практика също си има челъм и за който го знае пали мотора от първото ритане че даже и не много силно
                            все пак обаче ако се задави -което се случва ако не му знаете челъмите, та задави ли се нещата стават трудни
                            в щатите между другото има една фирма която произвежда ср-и 500
                            но със -алуминиеви рами от ср250 и в тях "напъхва" двигателя на ср а 500

                            с такава хонда оня пич анслоу постави рекорд по най дълъг скок с мотоциклет
                            сега май този рекорд вече го подобриха но както и да е
                            тези дето го подобриха май пак използваха такъв мотор подобен на неговия

                            двигателя на ср500 е много просто направен и много надежден
                            между другото не гори и много бензин
                            даже гори по малко от ср250 майче
                            този двигател няма дори и т.нар POWER WALWE които имат всички съвременни 2т мотори
                            виж кх500 то има такива клапи на ауспуха но и те са от възможно най опростения тип

                            тези мотори се славят като невероятно здрави и издръжливи
                            ср-а освен че няма клапи на изпускателния мотор е и с чугунена цилиндрова втулка а не на никасил
                            скоростите са сууупер здрави съединителя също
                            за кх совете съм чувал че скиристите правели проблем чат пат
                            но такива в българия знам че има само 1 екземпляр кх500 от по новите и съм увал че имало и 1 по стар модел с въздушно охлаждане
                            то и ср500 не са много в България но все пак са повечко
                            може би 10 тина имат

                            Коментар


                            • #15
                              Браво, Митков! Винаги даваш полезната и точна информация. Който разбира си го знае, а такива като мен където не разбират - учат се!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X