Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CR250 ДОСТЪПНИЯТ РЕЙСЪР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: CRF mania (само за пристрастени)

    Някъде във форума бяха писали за кит за CR R, който да добавя фар и електрическа инсталация... изчетох и двете теми за CR и не го намерих. Някой с по-подробни данни от ПЪРВА РЪКА? В google.bg данни много, но нещо им нямам доверие... цени, как се монтира... нещо съм си харесал един CR 250 R модел 97 година,но с мотор който ще ме е страх да изляза до планината ще ми е кофти - постоянно се притесняваш...

    Коментар


    • #77
      До: CRF mania (само за пристрастени)

      Първоначално публикуван от mr_n00n3 Преглед на мнение
      Някъде във форума бяха писали за кит за CR R, който да добавя фар и електрическа инсталация... изчетох и двете теми за CR и не го намерих. Някой с по-подробни данни от ПЪРВА РЪКА? В google.bg данни много, но нещо им нямам доверие... цени, как се монтира... нещо съм си харесал един CR 250 R модел 97 година,но с мотор който ще ме е страх да изляза до планината ще ми е кофти - постоянно се притесняваш...
      Колега, преди да си купиш такъв мотор(250 2т крос) ти препоръчвам да опиташ да намериш от някъде и да пробваш да го покараш, ама не в ниски обороти там дето почти ще изгасне, а във високите, опитай се да му изцедиш силите и тогава, ако си сигурен в желанието да го притежаваш взимай.... Това е силно екстремен мотор, подходящ за луд, ама наистина луд мотокрос.... за гората има дост по-добри варианти... Ама защо ти го казвам, ти си от доста време във форума и би трябвало да си го разбрал вече.... опитай се да потърсиш още няколко подходящи теми и да ги препрочетеш...
      Вервай ми, фара ще ти е най-незначителния проблем в гората с тоя мотор

      Коментар


      • #78
        До: CRF mania (само за пристрастени)

        ОФТОПИК: Ситуацията е доста глупава - признавам... истината е, че почти не ми остава време за каране, няма значение колко искам да карам, а и MTX-а ми е в Кърджали, а аз съм в София... Идеята не е супер гениална т.е. да си имаш по мотор във всеки град, но донякъде е оправдана от положението в което съм.

        ПО ТЕМАТА: Прочетох доста за мотора, за съжеление нямам къде да го пробвам, а да го купя ей така, без да съм сигурен, че ще мога да го изкарам от гаража ми се струва зле... За мотокроса съм съгласен, мисля mitkov, беше споменал нещо за подмяна на дисковете на съединителя, оригинално алуминиеви със стоманени такива. Имаше и писано за маховиците, че могат да успокоят малко мотора... Едва ли ще е като MTX 125 R-а, но все пак ще е по-лесен за каране... Повече се притеснявам от идеята да не мога да го изкарам от града...
        Последно редактирано от iva_kx; 06-11-07, 17:07.

        Коментар


        • #79
          До: CR250 ДОСТЪПНИЯТ РЕЙСЪР

          има китове за фар но това няма да ти направи мотора легитимен за каране по улиците

          кросов мотор трудно ще регистрираш в кат да не казвам невъзможно

          имай в предвид че 250 е много силен мотор и иска доста физика за да го караш както трябва, МТХ е просто детска играчка спрямо кросов 250 2Т

          доста хора карат 250 но бих казал че по скоро го имат за да се възползват от силата му когато имат нужда, но определено немогат да го карат дори и на 3/4 от максимума му
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • #80
            До: CR250 ДОСТЪПНИЯТ РЕЙСЪР

            Мда - вече имах разговор с Iva.kx... ясно е, че мотора си е само за писта, а аз нещо не съм по пистите... Ще търся алтернатива!

            Коментар


            • #81
              До: CR250 ДОСТЪПНИЯТ РЕЙСЪР

              и аз бях навит преди за такава хонда ама като помислих нестава за ендуро много гори и тн..
              KTM EXC 250 2т.1999г/BETA Tehno 250 Trial/KTM EXC 300 2006.

              Коментар


              • #82
                До: CR250 ДОСТЪПНИЯТ РЕЙСЪР

                rambo








                и аз бях навит преди за такава хонда ама като помислих нестава за ендуро много гори и тн..

                Не сам сагласен с това,доскоро имах такава хонда 2001 година и сам я тествал из много гори и тем подобни.Мотора е по лек сражнение с четиритактожите и е вапрос на свикване да го владееш правилно.Бях му монтирал и генераторче за фара с маховик но аз не намирам много разлика с него и без него.тейеше кам 250 грама и се монтира на магнета и допанителен капак с намотки.Работи безупечно и продадох мотора без него.Кам края на месеца очаквам друг мотор и ако не стане за него ште го продам ако някои прояжи интерес.Мойе би и за сузуки 250 става и 125 хонда сашто.Не се пла6ете,мотора е чудесен за ендуро и страхотен кеф да се кара именно такава ХОНДА

                Коментар


                • #83
                  До: CR250 ДОСТЪПНИЯТ РЕЙСЪР

                  да,всичко е вапрос на навик и аз имам такава и ми е супер за ендуро и е лека а и като съм свикнал как да си я карам мога да мина по мноого км

                  Коментар


                  • #84
                    До: CR250 ДОСТЪПНИЯТ РЕЙСЪР

                    Изчетох всичко по темата в форума, но ме интересуват разликите между моделите от 97-ма до 2002-ра включително (Honda CR 250 R)!
                    Промяна в ТТ данни, специфични промени, слаби и силни места и всичко останало засягащи тези модели.
                    Информация в интернет не се съмнявам, че има, но не всички разбират английски език, а тук в форума има хора, които са напред.
                    Това което аз знам е, че от 97-ма до 99-та година модела който е вече с алуминиева рама е произвеждан с прекалено твърда рама и всичко опира от там нататък до окачване. Това, което също разбрах е че до 99-та модела е смятан за най-подходящ за ендуро. Последното е, че след 2001-ва двигателя става "по кофти", но немога да разбера защо и следователно в какъв смисъл е по-кофти, за сметка на проблема с рамата, който пък е оправен след 99-та година модификацията.
                    Благодаря предварително на отзовалите се !

                    Коментар


                    • #85
                      До: CR250 ДОСТЪПНИЯТ РЕЙСЪР

                      но ме интересуват разликите между моделите от 97-ма до 2002-ра включително (Honda CR 250 R)!
                      значи..97 ма беше много рязък мотора за това му слагаха цилиндри от 93 та ..некои хора
                      после 98 ма малко по добре но пак беше рязък
                      99 та се слави като най мек и лесен за каране и най подходящт като за ендуро..той е и с най малък испускателен отвор
                      2000 и01 ва пак са от тия двигатели а от там на сам са с новия двигател с ел клапата..който уж бил прекалено мек и не отговарял бързо на газта..сгрешен му бил картерния обем при изчисленията..стана ясно от една тема преди време във форума..като цяло обаче покрай това омекотяване казват че ставал за ендуро а и от старите мотори хонда най си държат цената и качествата ..тоест за ендуро-търси си 99та примерно някой запазен екземпляр или от по късните-възможно най нова година производство
                      Последно редактирано от mitkov; 07-11-08, 10:54.

                      Коментар


                      • #86
                        До: CR250 ДОСТЪПНИЯТ РЕЙСЪР

                        Извинете за неудобния въпрос, но може ли да ми кажете колко конски сили са ЦР 250, и със годините растат или нямалят? Благодаря предварително!!

                        Коментар


                        • #87
                          До: CR250 ДОСТЪПНИЯТ РЕЙСЪР

                          Ето ти инфо за модела 2000г.
                          но като коне и по-стари и по-нови са горе долу толкова, 58к.с.

                          Specifications CR250R (ED-type)
                          Engine Liquid-cooled 2-stroke single
                          Bore ´ Stroke 66.4 ´ 72mm
                          Displacement 249.3cm3
                          Compression Ratio 8.7 : 1
                          Carburettor 38mm flat valve type
                          Max. Power Output 58.2PS/8,000rpm (DIN) (42.8kW/8,000min-1)
                          Max. Torque 5.2kg-m/8,000rpm (DIN) (51Nm/8,000min-1)
                          Ignition Digital transistorised with electronic advance
                          Starter Primary kick
                          Transmission 5-speed
                          Final Drive Roller chain
                          Dimensions (L´W´H) 2,189 ´ 823 ´ 1,263mm
                          Wheelbase 1,487mm
                          Seat Height 933mm
                          Ground Clearance 331mm
                          Fuel Capacity 7.5 litres
                          Wheels Aluminium rim/wire spoke
                          Tyres Front 80/100-21 51M
                          Rear 110/90-19 62M
                          Suspension Front 47mm inverted leading-axle twin-chamber telescopic fork with adjustable
                          compression/rebound damping, 315mm axle travel
                          Rear Pro-Link with adjustable compression/rebound damping, 317mm axle travel
                          Brakes Front 240mm hydraulic disc with dual-piston calliper and sintered metal pads
                          Rear 240mm hydraulic disc with single-piston calliper and sintered metal pads
                          Dry Weight 97kg
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #88
                            До: CR250 ДОСТЪПНИЯТ РЕЙСЪР

                            Първоначално публикуван от kol1o0 Преглед на мнение
                            да,всичко е вапрос на навик и аз имам такава и ми е супер за ендуро и е лека а и като съм свикнал как да си я карам мога да мина по мноого км
                            Не става за ендуро. Грехота е тоя мотор да се кара ендуро и да му се закичват разни фарове багажници и прочие . Така както е излезнал от завода е съвършен.
                            Аз на моя му свалих даже и предпазителите за ръцете и само на писта вече иначе машината е уникална
                            [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                            Коментар


                            • #89
                              До: CR250 ДОСТЪПНИЯТ РЕЙСЪР

                              но като коне и по-стари и по-нови са горе долу толкова, 58к.с.
                              .за конете имайте в предвид че има различни стандарти на мерене
                              ..тези 58 коня са по японския почин най вероятно ..тоест директно от коляновия вал премерени..което е подвеждащо..
                              в щатите и европа а и по списанията тестовете- се мерят от задната гума..което е и по реалното..защото по "пътя" от вала до задната гума обикновенно се губят между -8 до 10 а може и отгоре кончета

                              ..инак с годините..максималната ! мощтност..общо взето е една и съща в някои години намаля в други се вдига..но в междинните режими по новите модели са по силни във всички случаи..тоест имат по "достъпна" за ползване мощтност и въртящт момент

                              Коментар


                              • #90
                                До: CR250 ДОСТЪПНИЯТ РЕЙСЪР

                                Данните за мощността на колелото производителите не ги публикуват.
                                Винаги се публикуват мощностите на двигател. А мощност на колело може да се види само по списания и други медии, както и от проявени самоинициативи на обикновения потребител на превозното средство.
                                А самите замервания на двигателите се прави по няколко стандарта. Основните са DIN и SAE.
                                DIN е по коректното, защото там двигателя се изпитва с цялото си оборудване - горивна и водна помпи, генератор, ауспух, възд.филтър, вентилатор и пр., но без трансмисията. В повечето европейски страни това е стандарта.
                                SAE е така да се каже по-некоректно, защото там за изпитанията се конструират специални двг., на които изброените по-горе елементи се задвижват от външни източници и така се измерва чистата отдавана мощност от коляновия вал. Този стандарт се прилага в Щатите, не съм сигурен, но мисля, че и в Русия също.
                                Също така преди време някъде бях чел, че в Италия се използвал трети вид стандарт за измерване мощността на двг. Но за него нищо незнам...

                                В крайна сметка за нас въобще не е важно "колко коня ми е мотора"
                                Важните неща са други и с времето и карането всеки сам стига до тях.
                                Като въобще спира да обръща внимание на такива неща като "конски сили"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X