Обява

Свий
Няма добавени обяви.

снимки синтезирано от проекта "cr250 достъпният рейсър&

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • снимки синтезирано от проекта "cr250 достъпният рейсър&


    пръв оглед

    мотора не бе пален доста отдавна

    но...запали

    много бързо взехме да се разбираме с него

    времето не бе много подходящо за тестове само -...няколко градуса

    с малко помощ от приятели и братчеди мотора се оказва в гаража ми


    подизпълнения по проекта

    оглед на задните накладки както виждате -почти нови

    и ауспухът изглежда добре а и звъни като истински factori racing


    предницата също е почти нова а и освен това ми се струва че е от по нов модел CR


    разбира се горелката първа заиграва понеже решавам да сменя кормилото а единият болт ми се опъва

    болта е изваден макар и с...голям зор
    за това решавам да сменя всички болтове с нови и тичам спешно до местният представител на "вюрт "

    поставям ново кормило "рентал"

    и разбира се нови дръжки...-отново рентал

    кормилото вече е ок макар че не бе лесно старите собственници бяха разбъркали порядъка на жила тръбички и всичко та се наложи и рязане и скрояване на предният номер който също е от доста по нов модел за мое щастие жилата са чисто нови което ми спестява разговори с дилърите на " Моушън про"

    амортисьора се оказва с тунинг от полети но някой го е регулирал като да изглежда мотора кросов и вирнат

    за това започвам да разхлабвам пружината та да може да се регулират и останалите неща

    спирачката също е регулирана като от... абе въобще не е регулирана



    ето го прословутият пилот джет за който толкова много говорихме
    почиствам и него и карбуратора че мотора дълго е стоял без да е каран а и най вероятно никой не се е сетил да го почисти от години


    иглата пък бе на крайно пуснато положение
    който я е регулирал е бил фен на икономиите
    преди време в сайта на фмф имаше таблици с регулировките стандартно и с ауспух фмф на всички модели всички години сега вече я няма майче но аз си я бях свалил и след кратка справка с нея слагам иглата на 3 то положение


    използвам моментът и да промия резервоарът
    явно скоро не бе правено и това щото сума ти боклуци изкарах :idea

    идва ред на филтърът

    за моя изненада филтърът е почти нов и е напълно здрав
    което донякъде обяснява доброто състояние на двигателя
    скоро обаче не са го прали или омаслявали като гледам


    тъй че си слагам докторските ръкавички и се заемам


    скоро не съм прал и на другите мотори филтрите и за това използвам моментът като тъй и тъй се цапам,на кдх са филтъра е толкова зацапан че се налага да използвам тайното си оръжие филтър клийнърът на моторекс


    след малко идва ред и на филтер ойла


    и олле... филтърът е готов


    тъй като и аз а и съседите не обичаме шумните мотори то идва ред на заглушителя
    "случайно " ми се намира вата фмф и за това смело се заемам
    но...от тук на татък такова цапане падна че не съм снимал нищо
    както и да е горелката доста игра целия квартал бе опушен но ауспухът стана по тих накрая


    а междувременно през цялото това време гравитацията работи за мен смазвайки ми жилото на съединителя



    старият амортисьор свален
    новият е от по новият модел и то тунингован току що в олинс със сменени масло и с специална олинс врътка за ребаунда с която може и без отвертка да си го нагласяш

    снимката е супер кофти не знам дали се вижда нещо

    освен това отворих съединителя да видя кво е положението

    не знам от снимката дали се вижда но кошницата е в изненадващо добро и бих казал направо супер състояние
    металните дискове на съединителя които при хонда за разлика от всички други мотори са алуминиеви са износени но мисля да ги сменя с нови и то стоманени което ще подобри не само съединителя но и тегленето на мотора защото се получава ефект все едно си сложил тежест на маховика а тя е доста по скъпа
    само хонда практикуват номера с алуминиевите дискове всички други марки слагат стоманени рейсинговите тунинг съединители също повечето пъти са стоманени
    за това пък феродовите дискове са в много добро състояние
    освен това се оказа че имам и резервен комплект от тях стоят в гаража от няколко години не ги знаех за какъв мотор са а те взеха че станаха на ср а
    поръчах гарнитурите в бултрако

    пристигнаха бързо но ме мързеше да ги сменям все пак в събота сутринта както се бях наканил да отивам на кафе направо с официалните дрехи се бухнах в гаража сложих докторските ръкавици и се заех



    имах намерение само да го поразглобя и някой друг път да го сглобявам но... се поувлякох

    цилиндърът е свален и започва яко чистене на клапите които са доста замърсени и най вероятно от как е мотор не бяха чистени

    почистването и миенето отне....доста време и усилия -да не си изцапам дрешките около 10 тина чифта обаче хирургически ръкавици пострадаха но пък ръчичките ми останаха чистички
    че и новите дрешки
    между другото след хубавото изчистване трябва нещата и да се посмажат най добре със двутактово масло с което ще работи моторът

    след като отворих двигателя взе да ми се изяснява защо мотора работи така добре
    и цилиндърът и буталото са в много добро състояние буталото пък е почти ново няма никакви следи от износване явно е сменено малко преди да попадне мотора в мен и на това отгоре е и WISECO направо се накефих и как не като тва ми спестява 200 те лева за ново бутало

    след това си сглобих всичко по обратният ред с новите гарнитури
    с особенно внимание към главата и стягането "на кръст"
    учудващо бързо приключих и даже цял следобяд остана за "тестове"
    ефекта от операцията направо е поразителен
    мотора мърка като чисто нова тойота
    работи плавно и без прекъсвания в мощтността а освен това тегли много повече и от ниски и от високи направо ме е яд дето толкоз се замотах да го направя това нещо-ама пусти мързел

    след като отворих съединителя установих че е с алуминиеви дискове вместо със стоманени -то това всъщтност бе логично защото всички хонди крос са така направени,алуминиевите дискове са по леки и двигателя реагира по остро и бързо което за крос на професионално ниво разбира се е добре

    недостатъкът им е че се износват по бързо но на състезателите тва не им дреме много

    на въпросният -достъпен рейсър като го прегледах също бяха поизносени алуминиевите дискове -от там ми дойде и идеята да ги заменя -само че да взема метални такива каквито доста фирми предлагат така не само че ще се оправи съединителя и ще е по износоустойчив но и постигам ефекта на допълнителният маховик който мислех да купувам понеже металните дискове са по тежки и допринасят значително за инерционният момент като на практика се получава все едно съм взел тежест за маховика само че тежестта е към 200лв а комплекта съединител с метални и феродови дискове на половин цена
    по този начин не само се ъпгрейдва съединителя но се подобри доста и работата на двигателя в ниски и средни обороти
    като на максимални на практика няма никакво влошаване на характеристиките но двигателя като цяло става доста по предвидим и лесен за употреба
    освен това не гасне толкова по трудните участъци както имаше склонност да прави преди ,мощтността му се разгръща малко по плавно ,контролируемо и неизморяващо
    а страничен положителен ефект е че и "пали " по лесно



    ето го въпросният комплект преди поставянето му
    а ето го ср а в действие след поставянето му


    ето и видео с проект байка
    https://htftp.offroad-bulgaria.com/m...20ZAD%20F2.MOV


  • #2
    Супер Яко

    Добре написано и доста поучително


    Яд ме е ,че нямам фото и аз да покажа нашия проект "Възкръсването на един КТМ"

    Коментар


    • #3
      Вече мога и аз да се похваля с едно такова в гаража...!!!
      Така,че Митков почвам в най-скоро време да те тормозя с вьпроси...!!!
      [url=http://www.cska.bg][img]http://img177.imageshack.us/img177/6862/cskafanbyxclusive6pi2.jpg[/img][/url]
      [url=http://picbg.net/pic.php?u=25909CxnMQ&i=269917][img]http://picbg.net/u/25909/19427/thumbs/269917_fr.jpg[/img][/url]

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от bgmade
        Вече мога и аз да се похваля с едно такова в гаража...!!!
        Така,че Митков почвам в най-скоро време да те тормозя с вьпроси...!!!
        Е, пускай и по някоя снимка де, не се стеснявай
        [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
        [/FONT]________________________________________
        [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
        [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
        [/CENTER]
        [/CENTER]

        Коментар


        • #5
          Леле това в първия момент ми заприлича на FMF кайма за кюфтета

          и реших че ще корумпираш съседите с кифтаци
          та да не се сърдят за шумното гърне

          А иначе ---- това се вика мерак.

          Коментар


          • #6
            Ето едно клипче, което пак е с CR, само не знам 250 ли е, според мене клипчето е забавно и си заслужава да се види -забележете хъса, с който ездача кара Хондата (също така обърнете внимание и на екипировката му ):

            http://video.google.com/videoplay?do...14&q=motocross
            Hristo Draganov
            http://htftp.domainbg.com/HD/

            И аз искам България чиста ! ! !

            Коментар


            • #7
              А и "строгата господарка" му дава страшни стартове
              ЗА ЛУД И ВЯТЪР ПРЕГРАДИ НЯМА!!!

              Коментар


              • #8
                Луди луди направо
                Hristo Draganov
                http://htftp.domainbg.com/HD/

                И аз искам България чиста ! ! !

                Коментар


                • #9
                  И от мене нещо да поразширим темата.
                  https://htftp.offroad-bulgaria.com/d...0%20padane.wmv

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от HD
                    Ето едно клипче, което пак е с CR, само не знам 250 ли е, според мене клипчето е забавно и си заслужава да се види -забележете хъса, с който ездача кара Хондата (също така обърнете внимание и на екипировката му ):

                    http://video.google.com/videoplay?do...14&q=motocross
                    Хахаха, това го имам доста отдавна и съм го гледал доста пъти, компа ми почва да прелива от клипове от всякакво мото естество.
                    Аз лично мисля, че това е 125 на клипа, а не 250 Но немога да съм напълно сигурен де
                    Колкото до клипа на Николай, мисля, че така става когато крачето ти не е на задната спирачка Доста брутални гледки могат да се заснемат по подобен начин :x
                    [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                    [/FONT]________________________________________
                    [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                    [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                    [/CENTER]
                    [/CENTER]

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X