Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква машина като за първи мотор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Каква машина като за първи мотор?

    Първоначално публикуван от dmihailov Преглед на мнение
    аз влязох в ендурото с доста тежка и стара машина (ХЛ600), но това си има също предимства. Мотора наистина не е лек, но пък конете не са толкова много и ми е по-лесно да катеря по-бавно с голям въртящ момент
    Така е, абсолютно що се отнася до ендуро, въпреки, че с такъв мотор катеренето по пътеки е почти невъзможен подвиг, но понеже е мотокрос раздел, разгледах вариантите само за кросов мотор, където 450 е голямата кубатура, а накрая просто повторих още веднъж разликите между много близките на пръв поглед спортни ендура и кросови машини.
    Когато говорим за мотокрос, няма начин големите кубатури да са подходящи за хора без опит

    Коментар


    • #17
      До: Каква машина като за първи мотор?

      Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
      Много е изписано по този въпрос във форума, но според мен трябва да го пише и в тази тема, независимо, че се повтаря:

      Всички кросови мотори вдигат около 110-120 км/ч. Ето малко характеристики:
      Благодаря за изчерпателния отговор. Доста работи ми се изясниха. Започвам
      да търся 125 куб. 2Т мотор, който ще се кара предимно на писта и може
      би в много редки случаи и извън нея.

      Благодаря още веднЪж.
      Последно редактирано от viki terzieva; 07-01-10, 16:06.
      Когато хората не могат да достигнат нивото ти,започват да те плюят!
      GSM - 0877851214

      Коментар


      • #18
        До: Каква машина като за първи мотор?

        Благодаря ви за вежливите отг.БЛАГОДАРЯ ВИ
        (само изкам да добавя ,че аз карам минск 125 (стара машина )и сам около 110 кг и ме вози .това ме кара да мисля че и крос 125 няма да има проблеми с тази тежка задача
        Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

        Коментар


        • #19
          До: Каква машина като за първи мотор?

          Първоначално публикуван от aleks_ma Преглед на мнение
          Благодаря ви за вежливите отг.БЛАГОДАРЯ ВИ
          (само изкам да добавя ,че аз карам минск 125 (стара машина )и сам около 110 кг и ме вози .това ме кара да мисля че и крос 125 няма да има проблеми с тази тежка задача
          Да бе, сега се сещам, че преди си ходих с крос 125 на училище и там возих момичетата и пак си вървеше с двама поне на 90% от силата си. значи това са към 130 кила. Дебеланите не ги возих : ))

          Коментар


          • #20
            До: Каква машина като за първи мотор?

            Да ви питам ендуро 125 куб. има ли (всякакви марки) и ако има какво ви е мнението за него. аз си мисля за крос, но искам да го карам по планински пътеки
            БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО



            Уточнение: Малко по-нагоре в темата Ясен е дал нужната ти информация много подробно. Ако имаш въпрос за конкретна марка питай конкретно
            Последно редактирано от boiko73; 12-01-10, 17:20.
            Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

            Коментар


            • #21
              До: Каква машина като за първи мотор?

              [QUOTE]
              Първоначално публикуван от pancho81 Преглед на мнение
              Искам да попитам м/у 450 EXC и 450 SX или YZ и WR каква е раликата.
              Колега не разбирам много от КТМ ама първо EXC е ендуро а SX ако не се лъжа е крос.Между ендуро и крос има голяма разлика ,мързиме да пиша за разликите има много-изписано във форума за разликите между ендуро и крос,а относно YZ и WR има още по голяма разлика YZ е 2т. крос а WR е ендуро 4т.,можеби си искал да кажеш YZF това е кросовия вариант 4т. !!
              Последно редактирано от Chinela; 12-01-10, 20:41.

              Коментар


              • #22
                До: Каква машина като за първи мотор?

                Здравейте. Днес гледах в нета една доста привлекателна обява. За това дума - хонда cr 125 куб., 45 коня, произведена 2002 година и най-интересното за 2000 лева. Искам да попитам дали си струва и дали ще стане за каране по горите.
                Последно редактирано от viki terzieva; 16-01-10, 14:08.
                Балкан 50--->Минск 125--->Кавазаки КЛХ 250---> Beta RR 525 Factory 2009

                Коментар


                • #23
                  До: Каква машина като за първи мотор?

                  Колеги ,аз съм сравнително от скоро в ендурото и за първи мотор реших да си взема КТМ 125 EGS.Ендуро мотор,двутактов,изключително лек,на добра цена и перфектен за начинаещ(поне според мен).Карам го вече година,справям се вече значително по-добре с управлението му и съм се замислил вече за нещо по-мощно. Бих препоръчал на начинаещи колеги ,да започват с подобна машина.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #24
                    Какво да изберем при покупка ?

                    Здравейте колеги ! Надявам се някои от вас наистина да успее да ме ориентира към някой наистина добър мотор. Аз съм на 15 и досега съм карал АТВ КТМ 525 главно.Карал съм на мои приятели корсаците , но сега искам и аз да се прехвърля на кросак . Проблема е ,че повечето време вероятно ще го карам по ендуро маршрути ,а до колкото знам е много кофти с кросак на ендуро да ходиш -трудна задача . Колебая се между Ямаха изф 426 , бих искал да ми кажете какво е мнението ви за мотора и да ми препоръчате някои добър модел . Благодаря ви предварително !

                    Коментар


                    • #25
                      До: Какво да изберем при покупка ?

                      Тази Yamaha няма ли да ти е силна?
                      [SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • #26
                        До: Какво да изберем при покупка ?

                        колега щом ти трябва мотор за дьлги маршрути,ти трябва ендуро мотор,примерно ямаха вр,до колкото сьм запознат yz-та е кросов мотор
                        [CENTER][IMG]http://ftp.domainbg.com/stanislav_7140/cooltext88212992.jpg[/IMG][/CENTER]

                        Коментар


                        • #27
                          До: Какво да изберем при покупка ?

                          Първоначално публикуван от ktmracingbulgaria Преглед на мнение
                          Здравейте колеги ! Надявам се някои от вас наистина да успее да ме ориентира към някой наистина добър мотор. Аз съм на 15 и досега съм карал АТВ КТМ 525 главно.Карал съм на мои приятели корсаците , но сега искам и аз да се прехвърля на кросак . Проблема е ,че повечето време вероятно ще го карам по ендуро маршрути ,а до колкото знам е много кофти с кросак на ендуро да ходиш -трудна задача . Колебая се между Ямаха изф 426 , бих искал да ми кажете какво е мнението ви за мотора и да ми препоръчате някои добър модел . Благодаря ви предварително !
                          Младеж, хайде сега се върни и прочети тази тема от началото.
                          Тук не се пуска нова тема за всеки еди въпрос, който може да ти хрумне в главата.
                          Защото това за което питаш се пише вече 5 години тук.
                          Четене му е майката! А не писане.
                          На готово всеки знае. Трябва да положиш труд и усилие, да почетеш няколко месеца и тогава да започнеш с въпросите.
                          Защото в противен случай освен да ти бъде изтрит въпроса за спам, нищо друго не те очаква.

                          Не знам дали си забелязал, но това тук е мотокрос раздел.
                          Ендуро разделът не е много далеч, малко над този е.

                          Хайде сега изчети този раздел, в който пишеш. Изчети и този - Избор на мотор
                          и ще бъдеш готов да започнеш с въпросите.

                          И запомни от мен един приятелски съвет! - Това че си пробвал, не означава, че имаш опит и че можеш да караш!

                          Опит се трупа в продължение на много години с цената на хиляди литри бензин!

                          Лошото е, че може и след толкова труд пак да не се научиш да караш

                          Коментар


                          • #28
                            До: Какво да изберем при покупка ?

                            Първоначално публикуван от ktmracingbulgaria Преглед на мнение
                            Здравейте колеги ! Надявам се някои от вас наистина да успее да ме ориентира към някой наистина добър мотор. Аз съм на 15 и досега съм карал АТВ КТМ 525 главно.Карал съм на мои приятели корсаците , но сега искам и аз да се прехвърля на кросак . Проблема е ,че повечето време вероятно ще го карам по ендуро маршрути ,а до колкото знам е много кофти с кросак на ендуро да ходиш -трудна задача . Колебая се между Ямаха изф 426 , бих искал да ми кажете какво е мнението ви за мотора и да ми препоръчате някои добър модел . Благодаря ви предварително !
                            Ако още не си се информирал за Yamaha YZF426,енин от най добрите ми приятели кара такава вече 2 сезона взе я от Щатите.Та мотора е много добър и най вече рязък и върви много добре,знам че като го вземеш трябва да му свикнеш на паленето,защото много лесно дави,но той си му е свикнал и няма проблеми с това,а и за тези два сезона него е пипнал освен работите който не може да не ги смениш като наклатки,венци и верига и т.н.т.Друг е въпроса че според мен този модел не е за човек без опит(лично мое мнение) колегите са изписали по горе всичко което може да се каже по въпроса(найстина сериозен мотор и не пощава грешки както казват) .За мен един WR ще ти е много по добре от YZF щом нямаш нужния опит,а и казваш че ще караш повече в гората.Сега за кубиците незнам кой ще избереш,аз доколкото съм чел тук в форума 426-WR-a говоря го дават най-добър до някаде 2005или2006 година ако не се лъжа,влез в темата за синята мания и виж,там пише всичко за тях.Иначе при нас имаме един WR 250 и пак върви доста добре,и е доста сполучлив,според мен 250-тката нее хич лош вариянт за теб.Успех в избора
                            КОЛАТА ВОЗИ ТЯЛОТО,А МОТОРА ДУШАТА!!!
                            (YAMAHA DT 125-1981,SUZUKI DR 650R-1992,SUZUKI DR 600R-1989,HONDA CRF 450R-08,HONDA CRF 450R-09,KAWASAKI KFX 700-08).KTM EXC 250-06.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Каква машина като за първи мотор?

                              Колеги някои друг би ли отразил мнение относно Ямаха Изф 426 ? А и имам още един въпрос- В какъв диапазон, на година на производство, да се ориентирам на мотор.В смисъл определено 2005 мотор пред 2003 ще е по-добър, но има ли някакви тънкости при различните марки ? Благодаря предварително

                              Коментар


                              • #30
                                До: Каква машина като за първи мотор?

                                Първоначално публикуван от ktmracingbulgaria Преглед на мнение
                                Колеги някои друг би ли отразил мнение относно Ямаха Изф 426 ? А и имам още един въпрос- В какъв диапазон, на година на производство, да се ориентирам на мотор.
                                ИЗ 400 - 1998 и 1999г.
                                ИЗ 426 - 2000 до 2002г.
                                ИЗ 450 - 2003 до днес.

                                Съвременните 4т машини са много специфични от към продължителност на живот - на практика доста кратък.
                                Такава машина с над 2-3 годишна възраст трябва да се купува с особено внимание и внимателен оглед от добър специалист, имащ добра представа именно от такава техника.
                                Рядко би попаднала на машина от този тип, която да е над 4-5 години и да е в перфектно състояние.
                                Също така не е малък шанса да попаднеш на 3-4 годишен мотор, който да е за скрап, защото, ако се опиташ да го възтановиш, би платил за части най-малко толкова за колкото си го купил.

                                Въобще със съвременните машини нещата стоят коренно различно от това със само 7-8 години по-старите машини.
                                А колко са големи техните плюсове спрямо по старите машини е малко спорен момент. Като го казвам това съм готов да го докажа това на всеки, който не е съгласен, директно на трасето мотор с мотор - НЕ тук

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X