Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на кросов мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на кросов мотор

    Здравейте, на 16години съм висок 170см и съм 60килограма. Не съм запознат напълно със спорта, но искам около пролетта да си закупя мотор, които да ми приляга на ръста и на това че съм начинаещ и това че никога не съм карал мотор!
    Ако можете да ми дадете предложения за мотори, кубатура, дали ендуро, дали крос, някои съвети за смяна на масло, поддръжка на двигател и така нататък?!
    Благодаря Ви предварително!

  • #2
    КТМ 350 exc-f 6 days Slovakia

    а сега сериозно - кажи им бюджета,да се хванем за нещо, къде какво мислиш да правиш с него

    Аз съм десетина килца повече от теб, десетина сантиметра по-дълъг и малко над 30 години горница на твоите, първия ми беше КТМ 450 EXC - лек, среден размер,коне има,става за пътя тук и до момента ми струва тройно на цената на която го купих
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      Ами бюджета ми е около 3500 и смятам да карам люботелски, разходки и тем подобни.
      Последно редактирано от SLS; 08-02-22, 07:21.

      Коментар


      • #4
        Трябва ти ендуро мотоциклет, не крос. Търси такъв с фар и ел. стартер. Колкото по е запазен, толкова по-добре. Марката не е от голямо значение при това ценово ограничение. Най-важно е състоянието. При огледа се довери на приятел с опит в ремонта на такава техника.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • SLS
          SLS коментира
          Редактиране на коментар
          Да знаех си, че ще ми дадете такъв съвет. Щом го чух от тук значу най вероятно ще е ендуро! Благодаря много

      • #5
        Мисля, че един XR-250 ще е идеален за първи мотор.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          В къщи първият беше Хонда ЦРФ250Х и беше добър избор заради бавната първа скорост.

      • #6
        https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...4&slink=n9kmae
        Какво ще кажете за ето това? Не е от приятел или нещо такова, просто да знам към къде да се насоча, но със кик стартер

        Коментар


        • piron45
          piron45 коментира
          Редактиране на коментар
          С такава двутактова машина се ходи на състезания. Тоя нервак има да те хвърля като необязден кон, щото се кара с много газ. Насочи се към четиритактова машина, по спокойни са и имат мощност още от ниски обороти.

      • #7
        Освен, че ще ти е тегаво да се учиш на него, ще се озъбиш от разхода на гориво и цената на поддръжката. Както ти е казал колегата над мен, това не е машина за разходки а за състезания на затворено трасе.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • SLS
          SLS коментира
          Редактиране на коментар
          Добре, благодаря ви много!

        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          Ми не точно. Разхода на 4 тактов инжекцион и двутактов карбуратор с един и същи обем и на един и същи производител карани от един и същ вочач-от мен са сравнително еднакви.
          Големия разход на карбуратора идва от качвания, спускания и когато е хоризонтален/паднал.
          П.П. И докато не се научи да кара по повече километри на едно излизане разхода за гориво няма да е съществен. Но сравнено само с едно падане и унищожаване на радиатор или спукване на капак от магнезиева сплав-нещата загрубяват.

      • #8
        Пичове той е на 16,верно че идеята е да издраска поне до 20 преди да строши мотора ма защо 250 кубика? Аз съм тройно на годините му,семейство имам,не се бях качвал на мотор и се учих на 450 кубика четиритактов,нещо което си е кросова машина с фар и мигачи.

        Тия 250 няма ли да му отмалеят малко бързо,не е ли по-добре една 350-450 кубика 4 тактова,че да може да я кара и след 2 години с кеф.То с всичко можеш да се пребиеш ма не всичко ще му дава кеф след 2-3 годинки.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • Даниел Чобанов
          Даниел Чобанов коментира
          Редактиране на коментар
          Именно дал си отговора.
          На 16 връзка мозък и ръчка за газ е една на тройно по голяма възраст е съвсем друга.

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Е като си прав ПРАВ СИ на 100%,аз пак мисля от дивана с моите 47 годинки

      • #9
        "Разхода на 4 тактов инжекцион и двутактов карбуратор с един и същи обем и на един и същи производител карани от един и същ вочач-от мен са сравнително еднакви."
        По едно и също време имах KLR600 и RM250.
        И двата с карбуратори. 4- тактовият гореше около 5/100 а двутактовият около 8 литра за 40 минути...
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #10


          От новобранец към новобранец - малко снимки от ония ден.

          Пьрви мотор КТМ 450 ЕХС или кросова машина която за да е легална на пътя са и сложили заводско мигачи,фар и свирка - мигачите ги трошиш на третия ден ако си над 40 годишен,иначе до вечерта няма д изкарат с твойта възраст. Фара е абсолютно ненужен,свети колко да си легален,виждаш на 3 метра пред теб,свирката не става за нищо,това толкова дрънчи,че и да свиркаш все тая,чува се мотор само.

          Подръжката тегава - иска смяна на масло на всека разходка,20 часа и си за масло,2 пробки на картера и 2 филтъра,шибано та шибано.Клапани му се нагласят на трето напиване,кой къде какво кара ти клапани гласиш,на някакви никакви часове това се прави и е нормално,това си е кросов мотор с фар.

          По това горе няма да изброявам какво съм правил,каквото се сетиш без долната част на мотора, по ремонти и доработки съм дал тройно на цената на самата моторетка или мммммммм бягай от подобни машини - аз имам къде да го ремонтирам,от къде да купувам нормални части сравнително евтино и кой да си играе с него,пари много нямам,но ме съмнява финансово да можеш да подържаш едно такова животно / освен ако нямаш 2-3 С класи без да ти мига окото /.

          Търси нещо просто,нещо което лесно се подържа,нещо което става за пътя и държи на лек офроуд, Ямаха WR250R примерно - това не е претенциозно,върви с километри преди да иска нещо,ползват ги за мотори под наем в Австралия примерно,евтино за ремонт и лесно за доработки, като цена не го знам как е,не е евтино ма то хубаво и евтино няма,има скапано и скъпо обаче.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #11
            https://offroad-bulgaria.com/forum/о...р-но-кой

            Една нова тема,от ония ден или на мен поне така ми се струва.

            Твойта дилема я имах и аз,долу горе за начало и бюджета беше толкова,годинките ги умножаваш по 3.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #12
              Можете ли да ми дадете друг сайт освен мобиле бг на мотори и тем подобни?

              Коментар


              • s_s1
                s_s1 коментира
                Редактиране на коментар
                Карс и ОЛХ.

            • #13
              Послишай ме ако искаш, преди 1 година започнах точно като теб. Тези където си ги мислиш че ще е само за разходка и лекичко каране едва ли ще ги бъде, като гледаш останалите как хвърчат по пътеки и екстрими. Като цяло това е спорт в който си трябват пари, без пари не става. За 3500 да не кажя коляма приказка ама почти никакъв избор нямаш освен за някой крос пред умиране или 20 годишна машина. Трябва ти максимум 250 да му свикнеш и най важното да не се удариш и контузиш, не знам дали знаеш но екипировката е по важна от мотора и за средна хубост такава поне едни 1000 лева си трябват. Може много да се пише, но зависи колко разбираш ти самия и какво искаш да разбереш.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X