Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KX мания / не само за пристрастени

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • KX мания / не само за пристрастени

    Макар че коледа мина ще ви разкажем за един коледен подарък

    ..... зелен на цвят и разбира се 2 тактов

    ето го и него, пресен пресен преплувал океана




    и разбира се се нуждаеше от пълно ТО и тунинговане, за да бъде МОЯ мотор

    имах няколко идеи как ще изглежда, поразгледах доста снимки из нета и твърдо реших рамата да бъде червена !
    това беше началото
    една обезкостена рама, тройници, пружина и разни дреболийки по двигателя каращи го да изглежда пламтящ



    разбира се всички лагери се нуждаеха от основно почистване и смазване, задължителни за едно истинско ТО, греста също е червена и не е само за CRF а свинската мас оставяме за Жорката



    линковете също бяха натъпкани яко с грес, заглушителя с нова вата, който е специален модел на pro circuit за оффроуд каране и има искрогасител въпреки че е 2Т


    нещата лека полека започват да се връзват и се заформя един чудесен морор



    част от идеята на тунинга беше да се сложи маховик който да подобри работата на мотора в ниски и така да стане доста по пригоден за ендуро. В последствие на теста резултата беше повече от задоволителен, въртящия момент вече може дори да конкурира двуцилиндров ИЖ


    дойде ред и на червените пинизчийски капачетета по двигателя от които качих още 5 коня на мотора




    е този път изпреварих Чинела и червената пружина е първо при мен. Междувременно задния шок беше щателно профилактиран.


    Мотора продобива вид на МОЯ КХ
    да не забравяме и стъпенката която е задължителна за оффроуд машините, собствена военна руска разработка конкурираща в пъти тази на КТМ



    имаше и час по трудово, за домашно ми даде да направя алуминиева скара за КХ налях си една бира, свалих молива от ухото и започнах да чертая режа и пробивам. Взе че се получи, макар и незавършена до край. Но повече във втора част


    След един неуспешен опит вече имам и прилично залепено фолио в тон с рамата и разбира се великолепната Кармайкъл 4-ка



    резонатора претърпя малка оперативна намеса по изправяне на бръчки, още е в реанимацията но след малко ще е 6


    изправен, боядисан и с чисто нови пружинки


    ХА! след едномесечен престой в болничната стая взе че видя слънцето
    p.s. Има дни в които и в Севлиево няма мъгла, и слънцето изгря и на моята улица


    ...ако знае какво го чака


    това вече е МОЯ мотор, такъв който ме кара да се кефя като отворя гаража




    а това е новия проект който се движи в момента, питбайка за градско


    ето една пълна промяна, но няма да спрем до тук! очаквайте продължения
    Последно редактирано от niki_4; 07-02-08, 22:44.

  • #2
    До: KX мания / не само за пристрастени

    Ехааа , отлично свършена работа !
    Възхищавам се на Кавазакито Ти . Страхотен е подбора на цветовете ! Много е добър контраста между червено и зелено .
    Мотора ти е станал символ на красотата , здравината и мощноста .
    Мога спокойно да черпя вдъхновение от твоя мотор , понеже и аз имам мераци за КХ .
    Супер е .
    Успех с реставрацията на "питбайка" , изглежда обещаващо
    [URL="http://userbarmaker.com/"][/URL]

    Коментар


    • #3
      До: KX мания / не само за пристрастени

      Евала за подобни проекти !
      Наистина доста надъхваща работа си свършил и определено доста хора ще инфектираш с добре свършената работа !
      Ще споделиш ли малко повече относно това кое, колко ти излезна с какви материали си работил от къде какво си поръчвал и т.н.
      Т.е. малко повече "технически данни"
      [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
      [/FONT]________________________________________
      [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
      [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
      [/CENTER]
      [/CENTER]

      Коментар


      • #4
        До: KX мания / не само за пристрастени

        чудесно моторче. браво

        респект
        crf450 supermoto

        Коментар


        • #5
          До: KX мания / не само за пристрастени

          Нещо по темата
          http://www.youtube.com/watch?v=V1rJQka-yZM
          [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
          [/FONT]________________________________________
          [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
          [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
          [/CENTER]
          [/CENTER]

          Коментар


          • #6
            До: KX мания / не само за пристрастени

            Може много думи да се кажат, но може и малко.

            Евала на мераклията!!!

            Коментар


            • #7
              До: KX мания / не само за пристрастени

              Ники що не изчака да си пусна и втората серия от моята сага пък тогава да пускаш тоя брилянтен репортаж.
              Сега отговорно мога да заявя, че втори епизод няма да има. След всичко което прочетох и видях то моето си е чиста проба аматьорство .
              Браво Ники страхотия благородно ти "завиждам" и ти се възхищавам на търпението и уменията.
              Ако има повече такива хора като тебе, Гълъбин и др. то тук наистина ще е едно място което младите момчета ще се учат на стойностни неща а не на "колко ти излезе, колко струва, откъде е защо е и КОЛКО ХАРЧИ"

              П.П. Ники оригиналните ти лепенки пристигнаха от щатите дано не е късно..имаш Л.С.

              Коментар


              • #8
                До: KX мания / не само за пристрастени

                Браво евала за проекта много добре е станал КХ

                Коментар


                • #9
                  До: KX мания / не само за пристрастени

                  Браво готин е станал и аз исках да приложа подобна интервенция на моя KDX ама все не остава време да го е....а ама сега като гледам маи ще си отлагат някои ангажименти в името на моторетката.

                  Коментар


                  • #10
                    До: KX мания / не само за пристрастени

                    Поздравления и от мен! Много добра работа! Би ли споделил малко повече за маховика , че и моя KX е доста "скаран" с ниските!!!
                    [FONT=Arial Black][SIZE=6][COLOR=lime]Kawasaki[/COLOR][/SIZE][/FONT]

                    Коментар


                    • #11
                      До: KX мания / не само за пристрастени

                      Красавец!!!
                      Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                      Коментар


                      • #12
                        До: KX мания / не само за пристрастени

                        Колегата малко на Хонда го избива
                        Bling bling, money ain't a thing :)

                        Коментар


                        • #13
                          До: KX мания / не само за пристрастени

                          Усещам че тази тема ще е една от любимите ми във форумаТочно този модел си бях заплюл още миналата година пак със същата цел,тунингТова е перфектния мотор и за мен!Адаш напролет се надявам да обменим малко опит само снега да се притопи да прехвърлим Балкана

                          Коментар


                          • #14
                            До: KX мания / не само за пристрастени

                            Браво перфектно си го тунинговал.За повече думи няка смисал

                            Коментар


                            • #15
                              До: KX мания / не само за пристрастени

                              Първоначално публикуван от iohko Преглед на мнение
                              Поздравления и от мен! Много добра работа! Би ли споделил малко повече за маховика , че и моя KX е доста "скаран" с ниските!!!
                              Mаховика е направен от месинг,понеже е по тежак маетал .Прави ми го един друг КХ манияк ,от които очакваите включване скоро и с неговия проект.Взаимстван е от някакав саит из нета и тежи около 300 грама.Колегата е доктор на струга и е балансиран идеално.Захванат с инбусни болтове на конус и задалжително за в случая лепило за резба.Оказа много сполочлив от теста ,които направих.Вече не насича като варна газта и да иска да гасне в ниските, а работи плавно.Виэдах един разглобен RM оригинално беше захванат по малак маховик с нитове.Имал сам и CR и YZ 250 но и на тях магнетите и бяха голи.Направи ми впечатление,че на KХ е заначително по малак диаметара на мгнета в сравнение с останалите.Все пак мотора е кросов и се гони максимума.При профисионалистите от мотокроса сменят стоманените дискове на саиденителя с алуминиеви докато при офроуд е обратното за по добри ниски обороти
                              Последно редактирано от niki_4; 08-02-08, 19:29.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X