Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой от двата мотора ще е по издръжлив?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой от двата мотора ще е по издръжлив?

    На 14 години съм но не ме подценявайте защото съм карал всякакви мотори с много кубици но не и пистов затова сега мисля да си купя кросов мотор но се чудя кой от двата ще е по издръжлив Yamaha Yz450f 2005г. или Honda CRF 450 2005. Моля за съвети.

  • #2
    От: Кой от двата мотора ще е по издръжлив?

    По начина по който си задал въпроса си личи колко опит имаш ,а и си само на 14 и ще имаш много време да караш мотори .Така ,че моят съвет е да се насочиш към по-слаб мотоциклет ,защото 450 не прощава грешки ! Един 250 или дори 125 крос ще ти е напълно достатъчен .А такова нещо като по-издръжлив няма .Всеки кросов мотор иска безкомпормисна поддръжка ,за да ти служи вярно .

    Коментар


    • #3
      От: Кой от двата мотора ще е по издръжлив?

      E, щом си на 14, няма какво да се ограничаваш с разни цикалки, направо вземай CR 500 нали вече имаш опит с всякви мотори...
      Надявам се темата да е шега, ако все пак не е - ваще ще са за бой ако ти вземат нещо повече от 125сс.

      Коментар


      • #4
        От: Кой от двата мотора ще е по издръжлив?

        Да, бе да, Вие не познавате момчето и пишете, ей така по инерция.
        На теория колкото е по-мощна машината -толкова е по-голям риска от фатални грешки, а на практика човека може да си кара разумно и 1 000 см3 машина, а може и с 50 см3 скутер да се претрепе.
        Относно 2-та споменати мотоциклета правилно е да избереш този, който е по-запазен и по-добре поддържан. Добре е, ако при избора ти те съветва някой с повече опит не в управлението, а в ремонтиране на мотоциклети.
        И чней, че няма вечни неща, всичко си иска своята поддръжка.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          От: Кой от двата мотора ще е по издръжлив?

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Да, бе да, Вие не познавате момчето и пишете, ей така по инерция.
          На теория колкото е по-мощна машината -толкова е по-голям риска от фатални грешки, а на практика човека може да си кара разумно и 1 000 см3 машина, а може и с 50 см3 скутер да се претрепе.
          Относно 2-та споменати мотоциклета правилно е да избереш този, който е по-запазен и по-добре поддържан. Добре е, ако при избора ти те съветва някой с повече опит не в управлението, а в ремонтиране на мотоциклети.
          И чней, че няма вечни неща, всичко си иска своята поддръжка.
          На 14г. и разумно каране??? Аз на 14г. съм карал мотор , та знам колко съм бил разумен , добре , че тогава нямаше ЦРф450. Изобщо не му трябва такъв мотор , просто няма нито смисъл , нито полза да кара подобен мотор. 250 4-такта или 125 2-такта е мотор за него , по-бързо ще го кара , и много по-добре ще се научи да кара.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #6
            От: Кой от двата мотора ще е по издръжлив?

            Абе ти ако имаш син на 14 години не съм сигурен ,че ще му купиш 450 крос с чиста съвест .А и мощността и скоростта увличат ,още повече ,когато мотоциклетиста е млад и кръвта му ври .Естествено не познаваме момчето ,все пак може да е от ранга на Петър Петров или Майкал Иванов и да има много опит зад гърба си въпреки 14-те си години . Поздрави !

            Коментар


            • #7
              Re: От: Кой от двата мотора ще е по издръжлив?

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              На теория колкото е по-мощна машината -толкова е по-голям риска от фатални грешки, а на практика човека може да си кара разумно и 1 000 см3 машина, а може и с 50 см3 скутер да се претрепе.
              Бъркаш се, точно обратното е!
              Само на теория можеш да караш разумно с 1000 кубика, на практика не!

              Коментар


              • #8
                От: Кой от двата мотора ще е по издръжлив?

                Първоначално публикуван от GeToVvV Преглед на мнение
                Абе ти ако имаш син на 14 години не съм сигурен ,че ще му купиш 450 крос с чиста съвест .А и мощността и скоростта увличат ,още повече ,когато мотоциклетиста е млад и кръвта му ври .Естествено не познаваме момчето ,все пак може да е от ранга на Петър Петров или Майкал Иванов и да има много опит зад гърба си въпреки 14-те си години . Поздрави !
                Имам син и вече е на 16 години. Като беше на 6 г. му купих АТВ 50 см3 2Т китайче, той обаче караше моето 500см3 4х4, След няма и една година му купих Ямаха раптор 350 см3, и след няколко месеца му купих Кавасаки КФХ450, което кара и до сега. Е това са 4-колки, ще кажете че не са толкова опасни, но само ако не сте карали.
                А когато беше на 12 години купих Хонда ЦРФ 25Х, която макар и смъкната му беше висока и всяко спиране завършваше с падане.
                Знам, че по всяко време може да се получи тежко падане с непоправими последствия, има риск и то е голям, но вероятността да се случи е почти една и съща и не зависи много от кубатурата на мотоциклета когато се касае за каране извън пътната мрежа.
                А на пътя и с велосипед да си, и пеш да си, като мине тира ...
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  Re: Кой от двата мотора ще е по издръжлив?

                  Да т ие жив и здрав!
                  Но за другото говориш глупости.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кой от двата мотора ще е по издръжлив?

                    Първоначално публикуван от Мюнюр Преглед на мнение
                    На 14 години съм но не ме подценявайте защото съм карал всякакви мотори с много кубици
                    Ми сподели де,какво и колко?
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кой от двата мотора ще е по издръжлив?

                      На неговата възраст съм карал в републиканския шампионат по картинг с двигател ЧЗ 125 шестак. Скоростите са доста сериозни..!
                      Изобщо не е малко момчето. Ако можете да му помогнете със съвет, помогнете му.. Не е нужно да го подигравате..
                      П.П. В шампионатите по мотокрос карат и 9 годишни, ако не знаете...
                      Той пита какъв мотор, от двата, да си купи, ние почваме да го убеждаваме, че не може да кара... Без да го познаваме..?
                      Последно редактирано от trajal; 12-02-16, 18:51.
                      Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                      -----------------------------------------------
                      Питието определя съзнанието....
                      -----------------------------------------------
                      0887770735

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кой от двата мотора ще е по издръжлив?

                        Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                        На неговата възраст съм карал в републиканския шампионат по картинг с двигател ЧЗ 125 шестак. Скоростите са доста сериозни..!
                        Изобщо не е малко момчето. Ако можете да му помогнете със съвет, помогнете му.. Не е нужно да го подигравате..
                        П.П. В шампионатите по мотокрос карат и 9 годишни, ако не знаете...
                        Той пита какъв мотор, от двата, да си купи, ние почваме да го убеждаваме, че не може да кара... Без да го познаваме..?



                        И Аз съм на това мнение,видят някой непознат (нов) и давайй, ми момчето пита нещо и толкоз,като не ти се отговаря подмини и тва е кат почна да умуват....

                        Пич, и двата мотора най-вероятно са" куптори'" с оглед на това че са карани 11г а е зависи колко са карани и как са поддържани обаче, това е доста време за такъв мотор, така че много гледай.....

                        Иначе и двата са добри и идръжлви!


                        п.с. То и да е познат, пак голямо умуване пада
                        Последно редактирано от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ; 12-02-16, 20:53.
                        Не е важно какво караш, а как го караш !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кой от двата мотора ще е по издръжлив?

                          Колега от форума има много хубав подпис- ти трябва да караш мотора, а не той теб. Да не говорим, че мотора иска и физика, за да го караш. И не гледайте някакви профи състезатели, които карат от 5-6 годишна възраст. На тях това им е работата.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кой от двата мотора ще е по издръжлив?

                            Добре де, имал голям опит, много карал, а не е чувал нищо за 10 годишни мотори?!
                            ТЛК 80 4,2ТД-95г

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кой от двата мотора ще е по издръжлив?

                              За мене ямахата е по добра хондата клапаните са консуматив и са доста скъпи

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X