Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

    на мен тая ми прилича на 100% асфалтова
    ------------------

    ... когда кто то тупой, это навсегда !

    Коментар


    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

      нямам опит в този клас гуми, но сравни какво дават по менюала и тогава гледай алтернативи. пък и в зара май има мотоклубове да те светнат кой е твоя модел? успех

      Коментар


      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

        Карал съм Пирели Скорпион на Трансалпа, въпреки че не точно тази шарка и макар да не е лоша гума на мен не ми допадна, защото очаквах да е по-офроуд. Някъде напред в тази тема има един пост в който я сравнявам с Хайденау К60 с която смених Скорпиона.

        Между другото честито на колегата Любашки за придобивката му. Четох и темата в която се чудеше дали да взима Дювила или не, но някак се сдържах да не изкажа мнение :-)

        Желая ти много без проблемни километри с новия мотор и ще вметна че според мен направи добър избор (въпреки, че щом става дума за Трансалп съм пристрастен)

        Щом плануваш да караш предимно по асвалт, аз лично не бих се впечатлявал от шарката на дадена гума. Аз по-скоро бих искал да пипна каучука ако е възможно и бих попрочел какво казват хората които са карали с нея, но доколкото става дума за конкретната шарка и модел, то бих те посъветвал преди да помислиш да караш по черно с Дювила да погледнеш прогнозата за времето за съответния ден :-) С тази гума на кален път/трева и мотор 220-250 кила ще е епично приключение само по себе си без сначение от скоростта на придвижване.
        Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
        Honda Varadero XL1000 SD03 2011

        Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

        Коментар


        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

          Честита играчка.
          Metzeler Tourance Next е твоята гума.
          The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

          Коментар


          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

            За мен Pirelli Scorpion Trail и Metzeler Tourance Next са идентични много добри гуми!
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

              До сега карах карах все Metzeler заради доброто поведение на пътя,по макадам и малко на черно.НИКАКВИ забележки, освен една:СВЪРШВАТ УЖАСНО БЪРЗО.Изтъркал съм няколко комплекта вече и знам какво да очаквам . Реших да пробвам MICHELIN ANAKEE 3. Знам,че издържа много, но ме интересуват мнения на някой който е изтрил поне един комплект от начало до край. Някъде чух или четох ,че на пътя било ПОЧТИ НЕВЪЗМОЖНО да се разбортира тая гума (да се извади от каплата). До колко е вярно?Проблема ми е ,че съм с вътрешни и при евентуално спукване ,ще трябва да правя операцията. Гумата на външен вид е МНОГО твърда,въпреки ДОТ-а 19 15.Имам наблюдения от Варадеро с тая гума и е добре,ама на Африката идея си нямам как ще се държи. Все ме боде нещо и си мисля,че може и да съм сбъркал.

              Коментар


              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                Здравейте, от няколко дена съм собственик/все още обаче не съм взел мотора при мен/ на Хонда Дювил.Не съм сигурен , че тук е съвсем правилното място, ама не намерих къде да задам въпроса си.
                Така...още при огледа установих, че предната гума на Хондата е за смяна.Задната има още малко хляб, ама след като си поема глътка въздух, ще сменя и нея.
                Мотора ще се кара основно по асфалт, но не е изключено да излиза и от време на време на макадам и елементарни черни пътчета.Макар и тези забежки да планирам да са рядко и тигелите да са кратки, все пак ми се иска моторетката да я обуя с гуми, които да не са съвсем на 100% асфалтови.
                Доста се рових, четох и разглеждах шарки.В крайна сметка...все повече и повече ми се набива в погледа ето тази гума...

                [ATTACH=CONFIG]851744[/ATTACH]

                Марката и модела са Pirelli SCORPION TRAIL
                Та ще ми е интересно, какво е вашето мнение.
                Поздрави!

                Точно с такива гуми излизат от завода всички голями КТМ Адвенчър, така че тази гума в никакъв случай не е чисто асфалтова. За Хондата Дювил ще е идеална.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                  Първоначално публикуван от Grayfox Преглед на мнение
                  Карал съм Пирели Скорпион на Трансалпа, въпреки че не точно тази шарка и макар да не е лоша гума на мен не ми допадна, защото очаквах да е по-офроуд. Някъде напред в тази тема има един пост в който я сравнявам с Хайденау К60 с която смених Скорпиона.

                  Между другото честито на колегата Любашки за придобивката му. Четох и темата в която се чудеше дали да взима Дювила или не, но някак се сдържах да не изкажа мнение :-)

                  Желая ти много без проблемни километри с новия мотор и ще вметна че според мен направи добър избор (въпреки, че щом става дума за Трансалп съм пристрастен)

                  Щом плануваш да караш предимно по асфалт, аз лично не бих се впечатлявал от шарката на дадена гума. Аз по-скоро бих искал да пипна каучука ако е възможно и бих попрочел какво казват хората които са карали с нея, но доколкото става дума за конкретната шарка и модел, то бих те посъветвал преди да помислиш да караш по черно с Дювила да погледнеш прогнозата за времето за съответния ден :-) С тази гума на кален път/трева и мотор 220-250 кила ще е епично приключение само по себе си без значение от скоростта на придвижване.
                  Проблема ми е, че смятам да карам основно по асфалт.Въпреки това обаче все понякога ще се налага да излезна извън него.Като говори излезна извън него...имам предвид на 200-300-500м. до някоя забележителност или пък полянка за пикник.Също така движението извън пътя ще е само и единствено по черни пътища и то както ги наричаме при каране на джипки..."магистрални".
                  Поради това идеята ми за гуми е да не са съвсем 100% асфалтови, а основно да издържат на износване при макаданови терени и въобще при излизане извън пътя.Не търся толкова агресивност у тях, защото няма да има такава експоатация.Въпросът е да не би след няколко излизания за по половин километър по утъпкани черни пътища или макадам, да се опилят гумите или дори да се повредят.
                  Затова и искам нещо маааалко по-насочено в тази посока.
                  Пределно ми е ясно, че мотора който избрах не е ендуро и е с насоченост основно към асфалт/то реално за това е и проектиран да носи комфорт и сигурност при дълги асфалтови трипове/, ама все пак...чак пък да не мога да отида до съседната полянка за пикник, ми се види малко пресилено.Разбира се...ако вали и е разкаляно естествено, че всякакви вариации за излизане извън пътя отпадат, ама...то и пикник в такива условия никой не прави...
                  За съжаление, нещо не намирам из нета много инфо за какви са най-удачните гуми като шарка и марка за туристите.Намерих тема за пистарките, ама там хората коментират коя сликова или полу-сликова гума е по-добра, за колко време успяват за я загреят и коя изтърва и коя не...ама карането там е с лягане по завоите до застъргване на степенките и скоростите са високи.
                  При мен ще се кара "пенсионерската", т.е. бавно с цел разходка, а не гонка по пътя и аз простнат на резервоара да не разбера дори покрай какво съм минал.
                  Има в един форум и тема с фен клуб именно на Дювил...Там има 22стр. писано, като последното е преди месеци есента на 2015г.
                  Писах и там, все пак хората карат именно този мотор и трябва да са най-наясно с кои и какви гуми е най-добре да се кара.За съжаление...вече няколко дни никой нищо не е отговорил.Може и темата да е замряла и особено сега, когато не е все още сезона на асфалтовите моторетки и никой не се сеща да отвори и да види какво става в темата.Не знам...
                  В мануала на мотора има дадени размери на гумите, както и препоръчително налягане, ама никой не е написал/поне аз не намирам такова инфо де/с каква шарка и на кой производител препоръчва производителя на мотора!
                  Ще мисля още малко...
                  Благодаря за пожеланията!
                  Поздрави!

                  Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                  Точно с такива гуми излизат от завода всички голями КТМ Адвенчър, така че тази гума в никакъв случай не е чисто асфалтова. За Хондата Дювил ще е идеална.
                  С колегата ВладиЧ сме писали едновременно.Благодаря ти за мнението.Напълно се покрива и с моята информация за въпросните гуми.исках да разбера, дали някой е ползвал нещо подобно поне на този производител и как се представят в реалната експоатация.
                  Всъщност обаче...май доколкото чета, за планираното от мен тип каране, май това няма особено значение.Съмняваме чак да се износят за един сезон, или пък да не мога поне малко от малко да лягам/говорим не като колегите с пистарките разбира се де / по завоите.
                  Та така...ще мисля още малко!
                  Последно редактирано от lubashki777; 14-02-16, 08:37.
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                    Може и за един сезон да ги износиш, но ще трябва доста агресивно каране и пробег поне 20 000 км. Всички подобни гуми Метцелер Туранс, Мишлен Анаке, Пирели Скорпион, Дънлоп Трайлмакс, Бриджестоун и др., които се ползват основно от големите туристически ендура издържат поне 20 000 км нормално каране.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                      +1 за Владича. Аз карам с Метцелер Туранс 2 години, тоест около и малко над 20 000км. Много съм доволен и следващите ще са такива. Мотора беше купен с Пирели Скорпион. Супер гума, но малко по-скъпа.
                      HONDA XL650

                      Коментар


                      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                        Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                        До сега карах карах все Metzeler заради доброто поведение на пътя,по макадам и малко на черно.НИКАКВИ забележки, освен една:СВЪРШВАТ УЖАСНО БЪРЗО.Изтъркал съм няколко комплекта вече и знам какво да очаквам . Реших да пробвам MICHELIN ANAKEE 3. Знам,че издържа много, но ме интересуват мнения на някой който е изтрил поне един комплект от начало до край. Някъде чух или четох ,че на пътя било ПОЧТИ НЕВЪЗМОЖНО да се разбортира тая гума (да се извади от каплата). До колко е вярно?Проблема ми е ,че съм с вътрешни и при евентуално спукване ,ще трябва да правя операцията. Гумата на външен вид е МНОГО твърда,въпреки ДОТ-а 19 15.Имам наблюдения от Варадеро с тая гума и е добре,ама на Африката идея си нямам как ще се държи. Все ме боде нещо и си мисля,че може и да съм сбъркал.
                        Колега аз съм с anakee-2 ! Тези anakee-3,ми изглеждат доста по шусейни,според мен за тежко ендуро като наще,за черно няма да стават
                        Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                        Коментар


                        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                          Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
                          Колега аз съм с anakee-2 ! Тези anakee-3,ми изглеждат доста по шусейни,според мен за тежко ендуро като наще,за черно няма да стават
                          Стават и още как!Видях собственика на въпросното Варадеро как го кара по черно и в един дъжд как се качихме на смолянските водопади до там до където пътеката свърши.Аз като слабо потготвен с натоварен мотор ЕДВА се качих , а човека с 3 пълни куфара и с жена му отзад като стигнахме се хилеше. На слизане накара жена си да слезе на едно , две места и толкоз. За Аакее 2 имам кого да питам от първа ръка.Питането ми е КОНКРЕТНО ЗА АНАКЕЕ 3.,че никога не съм го карал .Есента живот и здраве ще мога и аз да давам отзиви.

                          Коментар


                          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                            Анаки-2 има продават ли ги още?
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                              Анаки-2 има продават ли ги още?
                              Да продават ги! Преди месец ми дойде предната!
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар


                              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                                Пробвайте Сирак. На мен поне ми харесва повече от Анакито и Туранса.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X