Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: От: Избор на гуми за тежко ендуро

    Първоначално публикуван от galinvayov Преглед на мнение
    То не че ми е тежко едндурото (KLR600) но го търкалям предимно на асфалт та затова тук реших да попитам.
    Трябва да сменям гумите и се колебая между два модела:

    METZELER Enduro 3 Sahara

    PIRELLI MT60

    В ценово отношение са доста близки. Честно казано клоня към Метцелера но тази "Сахара" в името ме вкарва в някакви размисли...
    Ако го караш предимно на асфалт може да помислиш за още по асфалтови гуми, с които пак няма да имаш проблем да караш и по черно стига да е твърдо. Тези гуми на черно ако е кал или мокра трева си чао така или иначе, т.е. много е малка разликата между още по асфалтови и тези при поведението на черно, но на асфалт разликата ще е огромна. Карал съм някога този метселер, но ми свършиха доста бързо защото е хубава мека гума.

    Коментар


    • Re: От: Re: От: Избор на гуми за тежко ендуро

      Мда, май отиваме към METZELER Tourance
      A Lone Rider

      Коментар


      • От: Re: От: Re: От: Избор на гуми за тежко ендуро

        Първоначално публикуван от galinvayov Преглед на мнение
        Мда, май отиваме към METZELER Tourance
        Много добра гума за дълги пътувания.ДЪржи се прекрасно на асфалт и е изумителен на мокро.На Варадерото с двама човека и три куфара изкара повече от 12000км.Така натоварени в проливен дъжд поддържахме скорост 150-170 км/ч. Със сигурност има и по-добри гуми,но моите впечатления са това.
        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

          Има по-добра и даже е малко по-евтина от Туранса на Метцелер. Казва се Мишлен Анаке 2. В момента на 22 000 км на моя мотор (в комплект предна и задна), като има "хляб" за още поне 2-3000 км и все още държи перфектно. Нормалното ми каране е около 120 км/час без резки ускорявания и чести агресивни спирания, защото отдавна нямам състезателни мераци, но от време на време си карам с 200 км/час, така за кеф.
          И още нещо. За разлика от Африката, където чак след две изтъркани задни гуми успявах да изтъркам и една предна гума, тук при БМВ-то, и предната, и задната гума ми се търкат равномерно, и еднакво. Като при спиране винаги използвам едновременно и равномерно, и предна, и задна спирачка. Нямам АБС, нямам дуал системи, нито тракшън контрол.
          Последно редактирано от ВладиЧ; 25-07-12, 22:03.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

            Свърши вече, току ще се върнах от теста на новата предна гума, METZELER TOURANCE 90/90-21 54S. Добре се държи, а я намерих и на прилична цена, 122 лева с доставката. Сега ще събираме и за задна
            A Lone Rider

            Коментар


            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

              И аз да се изходя...
              Натоварения мотор с куфари и пътници не е 100% мерило за гумите. Сцеплението на задната гума рязко се повишава с багажа отгоре, динамиката пада, по-малък ъгъл в завоя. Карането на 1/2тонен мотор в кал, пясък, чакъл едва ли ще зависи от гумите до такава степен само от гумите.
              Положителни показатели за мен са, дълъг преход, корави бордове, устойчивос на удари и каране по чакъл, прилично сцепление при различни промени във условията.

              Владич - характеристиките на една гума са строго индивидуални за определен мотор. Анакито е добра за тежките баварци, но за другите само карал може да каже. Аз имам извесни резерви, особенно за пробега й, но друга на този мотор не съм карал.

              Относно К60, не знам аз ли не гледам където трябва, но цените който виждам са с +/-10% на мишелина и метцлера някакви цени?
              Интересува ме тези по "рошави" гуми винаги с вътрешни ли се карат?
              още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

              Коментар


              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                Анаке изхвърлих на 6000 км !!!Фози,нито Мишелина,нито Метцелера стават за ,,кал,пясъл, чакъл" ,а и в питането на galinvayov се говореше за асфалт
                При мен товара е гаранция за по-бързото износване - показала ми го е практиката.Нали се сещаш ,че с по-големия товар ,мотора ляга повече ,при по-ниска скорост в завоите ... и динамиката не пада чак толкова много - само дето разхода ми отива на 9+литра Наистина важен фактор е стила на каране...
                ама май пак изместваме темата...
                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                0899187766

                Коментар


                • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                  Мария на нейното БМВ 1100 също смени Мишлен Анаке след 25000 км каране, така че аз едва ли съм някакъв уникат в това отношение. А Илийката Танчев вече два комплекта Метцелер Туранс смачка на неговият 1200 ГС 2010 година модел със всички екстри и помощни системи. При него тези гуми не могат да изкарат повече от 10 000 км, но той е агресивен карач и непрекъснато го избива на някакви състезания, когато кара. Сега е сложил Бриджестон Батълуинг и скоро тръгва за Париж. Ще видим с тях, колко ще изкара. Мотора му е стандартно натоварен, (както и моя) с три куфара и чанта на резервоара, но без допълнителни пасажери отзад.
                  За кал, пясък и чакъл не мога да дам съвети, защото аз на такива места, почти не ходя, но даже и да ми се наложи да отида, нямам никакво намерение да слагам специално "рошави" гуми на мотора си за тази цел. Той просто не е предназначен за такива места.
                  Колкото до вътрешните гуми. С тях карат такива модели мотори, на които джантите (каплите) не са предназначени за безкамерни гуми. Няма значение дали ще караш с шосейни, или с "рошави" винаги си с вътрешни гуми. Африката е от тях. На БМВ джантите са за безкамерни гуми, въпреки спиците, (поради по-особеното им закрепване), така че се кара без вътрешни гуми.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                    Владич,Мишелина го изхвърлих ,защото не ми хареса,а не поради износване,но това си е мое мнение.Твоите думи потвърждават,това което казах за стила на каране- спокойно каране-дълъг живот ,агресивно каране -честа смяна на гуми
                    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                    0899187766

                    Коментар


                    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                      Лично мнение,мотор R1100GS.
                      Metzeler Tourance - става за бавно и тъжно пътешествие,има голям пробег но е нестабилна в завой.
                      Metzeler Tourance EXP - сухо,мокро,бързи завои,лек оффроад,пълна стабилност - моят фаворит.
                      Continental Trail Attack - чисто шосеен фън.

                      Коментар


                      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                        Мария на нейното БМВ 1100 също смени Мишлен Анаке след 25000 км каране, така че аз едва ли съм някакъв уникат в това отношение. ...
                        Владич, ако всички са като теб и Мария производителите ще трябва да си преполовят производството - `баси пробега

                        За мен Туранса си остава фаворит за отзад - твърдичка, пързаля сегиз - тогиз, но ме изкарва най - много. За предна - Пирели Скорпион Синк.

                        Коментар


                        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                          Тъкмо щях да хваля гумите "Mitas" ама с тоя пробег направо ме утрепахте. Предлагам вече да слагаме по една снимка на гуми с пробег над 20000 км. Като чета излиза, че съм страшно агресивен карач, щото сега на малкото БМВ гумите изкараха 14000 километра и ще трябва още малко над 1000 да издържат, ама са в такова състояние, че не бих рискувал с някакви лягания по завоите или нещо по-екстремно. Има на гумите едни маркери и като се стигне до тях трябва да се сменят. Факт е, че не са евтини, ама пък сигурността трябва да е на първо място. А гума на тежко БМВ на над 20 000 километра трябва да е като тия дето едно време ги ползваха за пояси по плажовете на морето. Специално пък Мишелина е абсурд да издържат 20 000 километра, тъй като са доста по-меки от примерно Туранса. Туй поне лично съм го проверил. Сега на големия мотор съм с такива и са на 6 000 километра, от които 4000 са по магистрала. Мога да ги покажа живот и здраве като се прибера. Могат да издържат още около 3 000 километра и след това ще са правоъгълни. Пък не вярвам някой да навърти над 20 000 километра по завои, че да ги изтрие равномерно отвсякъде. То толкова път със завои няма. Така че, най добре е наистина да показваме снимки, за да не се заблуждават хората, че има гуми дето ще изкарат 20 000 километра и ще са сигурно. Така, ще могат да видят в какво състояние са след такъв пробег.

                          Коментар


                          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                            Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                            ...
                            Браво от такова мнение имаше нужда темата

                            Коментар


                            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                              Четейки различните мнения стигам до извода, че колко ще ти издържат гумите зависи от много неща. Стил на каране, настилка (асфалт/грапав или хлъзгав/, черно), тегло и мощност на мотоциклета, сезон на каране (по жегите или по хлад), скорост, сухо или мокро и на последно място но не по важност - кога една гума се смята за свършила. Ето за Бойко е когато стане правоъгълна, но за други това е момента, в който гумата спира да се износва толкова бързо и има още толкова живот.

                              Коментар


                              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                                Ето малко нагледен материал,гумите саНатиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-31-290.jpg
Прегледи:1
Размер:102.1 КБ
ID:5395631Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-31-291.jpg
Прегледи:1
Размер:89.9 КБ
ID:5395632Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-31-296.jpg
Прегледи:1
Размер:76.0 КБ
ID:5395633Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-31-299.jpg
Прегледи:1
Размер:88.5 КБ
ID:5395634 Пирели Скорпион Трейл,на 18 757км,95% асфалт.Карам предимно сам,с малко багаж около 25кг,подддържам скорост 100-120 км/ч.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X