Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

    Аз в момента съм на около 17х.км с К60 - имат още за 2-3х.км поне... Горе-долу си заминават едновременно предната и задната - само задната вече се изтърква чуствително повечко в средата и става леко неприятна в завой (в смисъл не опасно нестабилна, но със странно поведение).
    С два комплекта Anakee изкарвах все по 16-17х.км - задната все ставаше почти на нула в средата, предната имаше още малко грайфер, но подострен.
    Карам все сам, със/без 20-30кг багаж за 3-4-5 дена къмпингуване...
    Имам наблюдения и от Шинко Е705 (два комплекта на СуперТен 750) - свършваха за малко над 10000км, ама пък държаха по-зле от останалите...
    SUZUKI V-STROM 1000
    Jeep Cherokee 2.5CRD
    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
    о889 525 о74 - Владо

    Коментар


    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

      Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
      Аз в момента съм на около 17х.км с К60 - имат още за 2-3х.км поне... Горе-долу си заминават едновременно предната и задната - само задната вече се изтърква чуствително повечко в средата и става леко неприятна в завой (в смисъл не опасно нестабилна, но със странно поведение).
      С два комплекта Anakee изкарвах все по 16-17х.км - задната все ставаше почти на нула в средата, предната имаше още малко грайфер, но подострен.
      Карам все сам, със/без 20-30кг багаж за 3-4-5 дена къмпингуване...
      Имам наблюдения и от Шинко Е705 (два комплекта на СуперТен 750) - свършваха за малко над 10000км, ама пък държаха по-зле от останалите...
      С какъв мотоциклет си постигнал горните километри??

      Коментар


      • От: Избор на гуми за тежко ендуро


        V-Strom 1000
        SUZUKI V-STROM 1000
        Jeep Cherokee 2.5CRD
        TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
        о889 525 о74 - Владо

        Коментар


        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

          Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
          Аз в момента съм на около 17х.км с К60 - имат още за 2-3х.км поне..
          Малей.... аз на по малко сменям бутало и сегменти , гумите на 500-700 км. максимум,... то като гледам на горните снимки гумите са свършили отдавна, но на собствениците не им се иска да ги подменят
          NGO "SPORTS CLUB ЕXTREME RACING"

          Коментар


          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

            На снимката показвам мотора, не гумите...
            Не знам как по такава снимка може някой да съди за състоянието на гуминетките...
            ... и тях ще ги покажа на какво приличат, но ще ги снимам като се прибера...
            SUZUKI V-STROM 1000
            Jeep Cherokee 2.5CRD
            TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
            о889 525 о74 - Владо

            Коментар


            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

              Адаш, момчето, май че имаше в предвид гумите Метцелер Кароо, които Димо е показал по-горе. Само че тези гуми минаха през Таджикистан и Киргистан, а там са Памир, части от Хиндукуш и Тян-шан. Няколко превала по над 4000 м нмв. В тези планини магазини за гуми и гумаджийници няма, така че караш, с каквото имаш... Освен това мотора на Димо БМВ 1150 ГС е поне 320-330 кила натоварен с багажа и с Димо отгоре му, така че работата става хептен "весела"...
              При това положение, даже много са издържали въпросните гуми. Много! Съмнявам се, че евтини гуми, като Митас, Хайденау, или Шинко щяха да издържат толкова километри в тези планини. Който иска да пробва и да ме опровергае...
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • От: Избор на гуми за тежко ендуро


                Това за мен е уникален клип! Само искам да забележите с какви гуми е. Мисля че пак са от тези по евтините марки, а човека не е минал малко килмоетри и пътя не е бил от най-хубавите!

                Коментар


                • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                  Владич, дай да не бъркаме нивото на качествен контрол с ценообразуване.
                  Не вярвам още да има хора, които си мислят, че цената определя качеството?!?!

                  Хаиданау са евтини гуми, но качеството им не отстъпва на по-скъпите. Нито като представяне, нито като пробег...
                  You'll never find out - I got no key hole....

                  Коментар


                  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                    Понеже темата тук се концентрира върху Хайденау. На мен много ми се иска тези гуми да се окажат качествени и достойно да се конкурират с Мишлена, Метцелера и т.н. Нямам нищо против тази марка пък и цената е много добра. До колкото знам са пробили в Щатите, а това е гаранция за качество. Освен това произвеждат 150 модела гуми за почти всички видове мотоциклети и скутери. Това говори добре за тях. Ама някак си не ми се ще точно аз да ги пробвам на дълго и далечно пътешествие. Аз в момента, между другото съм с Митас Е 07 на Африката и си бръмча без проблеми с тях по нашенско. Но ако тръгна за другият край на света, каквито планове имам, не искам да рискувам и ще кача Мишлени Анакета.
                    Единствено Шинко-то е ултра скапана гума, (пробвал съм), с която сега не бих рискувал и 100 километра да мина.
                    Любо Африката кара само с Митас Е 07, които са с подобен грайфер на Хайденау К 60, без значение, колко дълго и далечно е пътешествието, но имаше оплаквания на мокър асфалт и на завои, че поднасят, а за кал и трева не стават, колкото и да са рошави.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                      Направило ми е впечатление по тестовете, че един модел гума може да печели теста при определен размер а при друг да е по посредствена. Явно размера на гумата и вида на мотора също са от значение за крайния резултат.
                      BMW F800GS

                      Коментар


                      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                        Абсолютно. Така е. Но като пробват тези с БМВ-тата даден модел и разкажат какво е положението, то те са с по-тежки мотори, с повече коне и по-голям въртящ момент... Ако тях ги устроива тази гума няма начин да не стане и за нас с Афирките, Трансалпите и други по-леки и по-слаби мотори.
                        И друго се сетих. Тези гуми Хайденау К60 имали много твърд страничен борт. Това добре ли е, или зле? Ако спукам такава гума насред нищото ще мога ли сам да я демонтирам, за да я залепя?
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                          Със сигурно ще можеш ако правиш нещата както трябва. До сега не съм видял гума, която с 2 щанги педя дълги да не мога да я сменя.

                          Коментар


                          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                            Аз миналата година си взей K60 на Хайденау и си смених задната сам в гаража, а предната на сбирката на Карандила. Като се замисля ми се сториха с много по мек борд от аналога им по шарка Mitac E07, не знам какъв по-твърд борд се споменава. Имам 2-3 хил. километра с тях и засега съм доволен.
                            Черпете ме, не ме щадете!
                            _________________
                            (\__/)o*******_
                            (='.'=)*O*.--._.=.\-.
                            ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

                            Коментар


                            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                              Постоянно се споменава - тази държи на сухо в завой, онази не държи на мокро в завой и пр. интересни приказки.
                              Да де, но може ли да дадете точна дефиниция например на фразата - "не държи на мокро в завой" или "страхотна е, лягам много в завоите" или "перфектна е, спира чудесно" ...
                              Ако ми дадете дефиниция и точна база за сравнение ще ви бъда изключително благодарен
                              Защото на мен нещо ми е трудно да си извадя поука от такива приказки.

                              Ще напиша аз как ги виждам нещата.
                              Поведението на мотора се влияе от десетки неща. Гумата е само част от тях.
                              Предполагам, че почти всички тук се досещата за повечето важни неща за поведението на една машина.
                              Точен начин да се изкаже база за сравнение на конкретни модели и размери гуми е само след n на брой тестове. Които тестове, за да бъдат точни, трябва да се правят от един ездач, на няколко вида мотоциклети, на едно и също трасе, при едни и същи атмосферни условия. По-късно при други атмосферни условия и т.н. След това същата процедура да се повтори с втори, трети и т.н. мотористи... Само тогава може да се изкаже точно и коректно мнение за една гума с какво поведение е на пътя при конкретни условия.
                              Това разбира се няма как да се случи на непрофесионално ниво, следователно всички мнения които се изказват тук са строго субективни и представени изключително индивидуално.

                              С това искам да кажа никой на никой да не взема 100% думите му за меродавни и всеки да се стреми сам да достигне до конкретни заключения с износването на определено количество гуми. Няма гаранция, че мнението на другия, който и да е той, ще бъде вярно и точно отговарящо на реалните факти.

                              Ако има нещо, което може да бъде полезно тук и да се разчита напълно на мнението на събеседника, то това е изминатия пробег на конкретните модели гуми. Разбирасе при положение, че бъде описан модела на мотора, трасето по което е карано и товара върфу машината.
                              Стилът на каране описан от нас, за нас си, също не е меродавен - защото всяко самоопределяне е субективно. Някой може да се мисли за агресивен карач, но в същото време да си е "баба" на пътя и обратно - някой да не го споменава, но в същото време да вкарва много агресия в карането си - агресивно спиране, агресивни завои и излизане с много газ от тях.

                              Само за последните две неща като се замислите резултатите могат да бъдат коренно различни.

                              Коментар


                              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                                Да бе Жоро, ама това изненадва ли те?

                                Това е форум, даваме личното си мнение, което е доста субективно и нямаме адвокати, които преглеждат всчко нещо преди да се постне.

                                Даваме личното си мнение " Хей, денс видях нов модел X от пройзводител Y - някой да ги е пробвал?" - не виждам нещо лошо в това.

                                Ако някой приема чуждите думи за абсолютна величина това си е тяхен проблем....
                                You'll never find out - I got no key hole....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X