Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купувам 25 или 30мм повдигачи за 22мм кормило

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Купувам 25 или 30мм повдигачи за 22мм кормило

    Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
    Колко ти повдигат кормилото? Повече от 3 см??? Аз сега се зачудих да не би 3 см да са много за кабелите и жилата....
    Това което е пуснал колегата като модел повдига с около 5см + може би малко отгоре.При мен категорично нищо на 3см. не става, без да се налага промяна.
    Принципно четох, че повечето мотори до около 30мм. повдигане нямат нужда от никакви промени.Сега за твоя мотор...да не се окаже пък някакво изключение знам ли...
    Принципно има лесно...намираш някаква подложка около 20мм., слагаш я над долните полу-дъги/говоря за нещо плоско, което да НЕ влиза долу в R-овете, а да легне над тях-така ще ти е по-лесно/ при разглобено кормило/сметката е проста 20мм. подложка + 11мм. полудъга правят точно 31мм./.
    След това се опитваш да качиш разглобеното кормило върху въпросната подложка.Вероятно успяваш, ама...следва да завъртиш кормилото пълно ляво/дясно и да огледаш да не опъва някъде нещо фрапиращо.Така ще разбереш дали въпросните 30мм. са ти добре или са ти много...
    П.П.Сетих се и още нещо...според мен е добре мотора да НЕ Е на централна степенка, за да е легнал с цялата си тежест на окачването.Ако е на централна степенка има опасност да е провиснала предницата и така някои аспекти/като сп. маркуч например/ да ти се сторят неправилна пречка...
    Поздрави!
    Последно редактирано от lubashki777; 23-03-16, 19:39.
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #47
      От: Купувам 25 или 30мм повдигачи за 22мм кормило

      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
      Това което е пуснал колегата като модел повдига с около 5см + може би малко отгоре.При мен категорично нищо на 3см. не става, без да се налага промяна.
      Принципно четох, че повечето мотори до около 30мм. повдигане нямат нужда от никакви промени.Сега за твоя мотор...да не се окаже пък някакво изключение знам ли...
      Принципно има лесно...намираш някаква подложка около 20мм., слагаш я над долните полу-дъги/говоря за нещо плоско, което да НЕ влиза долу в R-овете, а да легне над тях-така ще ти е по-лесно/ при разглобено кормило/сметката е проста 20мм. подложка + 11мм. полудъга правят точно 31мм./.
      След това се опитваш да качиш разглобеното кормило върху въпросната подложка.Вероятно успяваш, ама...следва да завъртиш кормилото пълно ляво/дясно и да огледаш да не опъва някъде нещо фрапиращо.Така ще разбереш дали въпросните 30мм. са ти добре или са ти много...
      П.П.Сетих се и още нещо...според мен е добре мотора да НЕ Е на централна степенка, за да е легнал с цялата си тежест на окачването.Ако е на централна степенка има опасност да е провиснала предницата и така някои аспекти/като сп. маркуч например/ да ти се сторят неправилна пречка...
      Поздрави!
      И аз някъде четох, че до 30мм няма проблем. Надявам се да е така!
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #48
        От: Купувам 25 или 30мм повдигачи за 22мм кормило

        Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
        И аз някъде четох, че до 30мм няма проблем. Надявам се да е така!
        А защо не го провериш сам...За колко ще развиеш кормилото и ще подложиш една 2см. дъсчица отдолу за пробата...
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #49
          От: Купувам 25 или 30мм повдигачи за 22мм кормило

          Братлета, само да вметна нещо.Ежедневието ми е доста натоварено и въпреки това се нагърбих малко с тази организация.
          Мисля да направим така...оставяме записването на желаещите примерно до неделя вечер и в понеделник който се записал...записал...Правя запитване и евентуално поръчваме заявените бройки да ни ги направят.
          След това..ако има още желаещи, някой друг се нагърбва и прави организация на следващата поръчка.Надявам се никой да не ми се сърди за това де...
          Та така...записването в по-горния списък ще е с краен срок неделя вечер 27.03. 2016 г.
          След това ще се прави втори списък ако някой не е видял темата, а има желание!
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #50
            От: Купувам 25 или 30мм повдигачи за 22мм кормило

            Моите са два инча. Това е 5см(5.08см) Те са най-ниските от този тип. Но са високи като цяло. Вчера ги сложих само за проба. Първото ми впечатление е такова. Но то е само ако са точно нагоре. Като ги наклоня към себе си, не е толкова вдигнато. Аз ги взимам, не за друго, ами като съм прав, трябва много да се огъвам, за да стигна кормилото. Иначе в седнало положение съм се нагодил.
            На моя мотор всички кабели и маркучи стигат, но маркучите на спирачката и съединителя се опъват при краен завой. Всъщност колът на вилката опъва съответния маркуч от своята си страна. Маркучите като минат зад коловете ще всичко наред.
            ------------------

            ... когда кто то тупой, это навсегда !

            Коментар


            • #51
              От: Купувам 25 или 30мм повдигачи за 22мм кормило

              Аз не се видях в списъка [emoji854]

              Коментар


              • #52
                От: Купувам 25 или 30мм повдигачи за 22мм кормило

                Първоначално публикуван от valkov1989 Преглед на мнение
                Аз не се видях в списъка [emoji854]
                Ай стЮга бе...я виж по-добре по-горе/пост 43/ под номер 7 кой се мъдри...
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #53
                  От: Купувам 25 или 30мм повдигачи за 22мм кормило

                  Пак не се виждам явно проблема е в мен [emoji6].Нищо важното е че ме имате впредвид [emoji106]

                  Коментар


                  • #54
                    От: Купувам 25 или 30мм повдигачи за 22мм кормило

                    Чакай, ще ти го копирам поста...

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    Така...да обобщим до тук:

                    1.Lubashki777 - височина 30мм., междуцентрие 32,5мм, кормило на 22мм.

                    2. egerchev - височина 25мм., междуцентрие 32мм , кормило 22мм

                    3.Green - височина 30мм., междуцентрие 32мм, кормило 22мм

                    4.nhadjinikolov - височина 25мм., междуцентрие 32мм , кормило 22мм

                    5. go6o - височина 20 мм, междуцентрие 35мм , кормило 28мм

                    6. w_popov - височина 20 мм., междуцентрие 35 мм., кормило 22 мм

                    7. valkov1989 - височина 25мм,междуцентрие 32мм,кормило 22мм

                    Продължаваме, ако има още мераклии да казват, че да направя запитване .

                    П.П.Размерите на колегата go6o съм ги променил на височина от 25мм. на 20мм., тъй като той писа, че искал минимален размер!
                    Сега...под номер 7 в списъка кого виждаш при теб?
                    Въпросът е аз да не съм допуснал някаква грешка...
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Купувам 25 или 30мм повдигачи за 22мм кормило

                      Първоначално публикуван от flippo Преглед на мнение
                      Моите са два инча. Това е 5см(5.08см) Те са най-ниските от този тип. Но са високи като цяло. Вчера ги сложих само за проба. Първото ми впечатление е такова. Но то е само ако са точно нагоре. Като ги наклоня към себе си, не е толкова вдигнато. Аз ги взимам, не за друго, ами като съм прав, трябва много да се огъвам, за да стигна кормилото. Иначе в седнало положение съм се нагодил.
                      На моя мотор всички кабели и маркучи стигат, но маркучите на спирачката и съединителя се опъват при краен завой. Всъщност колът на вилката опъва съответния маркуч от своята си страна. Маркучите като минат зад коловете ще всичко наред.

                      Точно за спирачките се продават маркучи за повдигнато кормило Явно само те трябва да се сменят ако повдигането е повече от 3 см.
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Купувам 25 или 30мм повдигачи за 22мм кормило

                        Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                        Точно за спирачките се продават маркучи за повдигнато кормило Явно само те трябва да се сменят ако повдигането е повече от 3 см.
                        Спирачните маркучи според мен са най-малкия проблем.Ако се наложи...просто отиваш там където правят сп. маркучи и ползват твоите накрайници и ти правят колкото искаш по-дълъг маркуч.Ценово излиза между 30 и 40лв.
                        Според мен основен проблем ще е ако се наложи подмяна на жила...тогава се влиза в един филм...
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Купувам 25 или 30мм повдигачи за 22мм кормило

                          Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                          Точно за спирачките се продават маркучи за повдигнато кормило Явно само те трябва да се сменят ако повдигането е повече от 3 см.
                          Да, но са 60 евро. За съединителя - пак подобна ще е цената.
                          Предпочитам да ги преместя зад вилката
                          ------------------

                          ... когда кто то тупой, это навсегда !

                          Коментар


                          • #58
                            От: Купувам 25 или 30мм повдигачи за 22мм кормило

                            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                            Спирачните маркучи според мен са най-малкия проблем.Ако се наложи...просто отиваш там където правят сп. маркучи и ползват твоите накрайници и ти правят колкото искаш по-дълъг маркуч.Ценово излиза между 30 и 40лв.
                            Според мен основен проблем ще е ако се наложи подмяна на жила...тогава се влиза в един филм...
                            те оригиналните са с метална неръждаема оплетка отгоре. Само които са гумени, чувам много се пукали на БМВ-тата

                            ..

                            А вчера и аз гледах из Алиекспрес, не можах да намеря по-евтини повдигачи от тези в Бг, за които се записвате
                            ------------------

                            ... когда кто то тупой, это навсегда !

                            Коментар


                            • #59
                              От: Купувам 25 или 30мм повдигачи за 22мм кормило

                              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                              Чакай, ще ти го копирам поста...



                              Сега...под номер 7 в списъка кого виждаш при теб?
                              Въпросът е аз да не съм допуснал някаква грешка...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Купувам 25 или 30мм повдигачи за 22мм кормило

                                хахаха....колега имаш някакъв проблем и не виждаш каквото виждаме явно всички...
                                Под номер 7 си ти...спокойно...
                                копирам ти го от мнението...

                                7. valkov1989 - височина 25мм,междуцентрие 32мм,кормило 22мм

                                П.П. Моя преден сп. маруч е гумен и спокойно може да се направи по-дълъг за 30-тина лв...
                                Това ако потрябва де...
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X