Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със заключване на кормилото на Хонда Трансалп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със заключване на кормилото на Хонда Трансалп

    Здравейте колеги! Днес пробвах да заключа кормилото, но уви... не се заключва. И за голямо мое учудване установих че ключалката си рабити нормално, но чопа дето излиза от нея не съвпада с дупката в която трябва да влезе. Лошото е че разминаването на чопа и дупката е във вертикално положение. Т.е. чопа е с 6-7 мм. по ниско от дупката. Замислих се за нещо криво , но едва ли. Ключалката е хваната за горния тройник, а дупката е отпред на рамата ..там дето минава оста на долния тройник. Предния собственик спомена че е сменял маслото в коловете, но не спомена нищо за сваляне на трипътниците. А така като гледам такава разлика може да се получи само от горния трипътник, защото както споменах ключалката е хваната за него. Евентуално ако е разглобяван за лагери и да са пропуснали някоя дебела шайба...знам ли. А пък и няма около мен друг мотор за сравнение. Моля за съвети...не че ми грябва да се заключва , но сега вече ме дразни.

  • #2
    От: Проблем със заключване на кормилото на Хонда Трансалп

    Вероятно контактния ключ е бил сменян. Голяма работа, никога не съм си заключвал моторите.
    Yamaha XT​M600E '98
    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със заключване на кормилото на Хонда Трансалп

      Помислих си го, но предполагам че може да се смени само със същия модел или...??? В случай че е сменен със същия би трябвало да няма разминаване. А възможно ли е да се сложи от друг мотор

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със заключване на кормилото на Хонда Трансалп

        Ами предполагам, че ще може - разрови се в цмснл.цом и виж парт номера на тво яконтактен ключ с кои други модели съвпада.
        Yamaha XT​M600E '98
        Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със заключване на кормилото на Хонда Трансалп

          Я да питам,при контакт,може ли да извадиш ключа,досега не бях забелязал,моя излиза независимо в какво положение е.Инъче си работи безупречно
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със заключване на кормилото на Хонда Трансалп

            и при мен така се случи. открих го съвсем случайно...на работещ двигател пробвах и той си излезе. хем е по-стар модел от твоя-да не е за някаква безопасност? или е предшественика на безключовото..

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със заключване на кормилото на Хонда Трансалп

              Незнам,но без ключ няма да завърти.Инъче има 4 положения и две с натискане.
              Има паркинг положение,със заключено кормило и свтещи габарити.На всички обаче се вади.Може и да си прав че в положение контакт с изваден ключ да пали безконтактно ,и ще запали....Незнам при гасене от копчето,дали ще загасне фара с изваден ключ.Мисля обаче че има и имобилайзер,ама не съм сигурен
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X