Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Africa Twin Предница: Помпане, По-гъсто масло, Повече масло, Прогресивни пружини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Africa Twin Предница: Помпане, По-гъсто масло, Повече масло, Прогресивни пружини

    Ето тук има предница и всичко останало за да си направите една нова по-добра Африка.

    http://www.boano.com/archivio/prodot...ne_343_ENG.asp
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #47
      От: Africa Twin Предница: Помпане, По-гъсто масло, Повече масло, Прогресивни пружини

      Шегуваш се, нали.
      Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

      Коментар


      • #48
        От: Africa Twin Предница: Помпане, По-гъсто масло, Повече масло, Прогресивни пружини

        Не , не се шегувам , след време ще го докажа , само марката ще е друга.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #49
          От: Africa Twin Предница: Помпане, По-гъсто масло, Повече масло, Прогресивни пружини

          Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
          Не се занимавай с излишни неща. В ръководството за експлоатация си пише 0,4 и Илко правилно ти каза 15W масло. Това добиче е такова , че ще те заведе навсякъде. Самоп да има масло и антифриз .
          ...и ме е отвеждало...вече 80 000км. Дай Боже още няколко пъти по толкова.

          motor_men, това, което си намерил, сигурно е много добро! Само че нямаме мускули за такъв тунинг!

          Има нещо, което винаги се пропуска, върху което съм разсъждавал сам, а дори и с мислещи хора , а именно: при тежки машини с дълги телескопи е много важна успоредността на коловете. Което означава, че планката под калника, която свързва двата кола (тя е сложена точно за стабилизация) е слабичка. Нямам близък майстор железар, който да изработи поне двойно по-дебела, затова не съм го правил, но съм сигурен, че стабилността ще се подобри.
          Honda XRV750 Africa Twin
          Opel Record E 1.8i

          Коментар


          • #50
            От: Africa Twin Предница: Помпане, По-гъсто масло, Повече масло, Прогресивни пружини

            Няма да се подобри, а нали не забравяш, че коловете са свързани с оста на предната гума, дето си е един палец дебела Аз съм карал и без нея, промяна няма. При тебе знаеш от какво идва нестабилността, разкарайте плажния чадър и шезлонгите от багажа. А това за мислещите хора ми хареса
            Yamaha XT​M600E '98
            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

            Коментар


            • #51
              От: Africa Twin Предница: Помпане, По-гъсто масло, Повече масло, Прогресивни пружини

              Чавдаре, това, че оста държи коловете, не означава, че няма да се подобри стабилността. При движение те се огъват, разбрах това, когато си монтирах една туба за резервни гуми пред тавата на двигателя. Бях измерил, че предната гума ще мине на 8мм, когато телескопите се сгънат. Е, оказа се, че при слизане по наклон и по-сериозно спиране гумата търка в тубата.
              Honda XRV750 Africa Twin
              Opel Record E 1.8i

              Коментар


              • #52
                От: Africa Twin Предница: Помпане, По-гъсто масло, Повече масло, Прогресивни пружини

                Младежи, след пробване на различни масла, налягане и т.н., установих, че с прогресивни пружини предницата стана несравнимо по-добра, особено при спиране, без това да се отрази на комфорта и предсказуемостта на управлението на машината. Доклокото си спомням струваха около 100 и няколко евро, за които не съм съжалил и за секунда.
                Илко, ако искаш ще ти дам да пробваш моята Африка и мисля, че колебанията ти ще изчезнат.
                Иначе и аз карам с 15/40 в предницата. Това за ребаунда на задния амортисьор, подкрепям напълно. (soft).
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #53
                  От: Africa Twin Предница: Помпане, По-гъсто масло, Повече масло, Прогресивни пружини

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  ...с прогресивни пружини предницата стана несравнимо по-добра, особено при спиране, без това да се отрази на комфорта и предсказуемостта на управлението на машината. Доклокото си спомням струваха около 100 и няколко евро, за които не съм съжалил и за секунда.
                  Това за ребаунда на задния амортисьор, подкрепям напълно. (soft).
                  Какви пружини си използвал, марка, някакви характеристики други, ако има? Карах една RD07 с прогресивни, не знам какви, но не усетих голяма разлика.
                  Колкото до задният амортисьор - при мен има разлика между софт и хард, но се усеща при сам човек. При двама и много багаж, кажи речи е все едно.

                  Както и предишната идея за усилване на планката под калника, размислих, че може нарочно да я са направили такава, че да позволява огъване. Ако една система е прекалено стегната - започва да се руши. Така че, ще я оставя такава, каквато японските инженери са я сметнали
                  Honda XRV750 Africa Twin
                  Opel Record E 1.8i

                  Коментар


                  • #54
                    От: Africa Twin Предница: Помпане, По-гъсто масло, Повече масло, Прогресивни пружини

                    Нямам спомен като марка пружини. Купих ги от Германия. Доколкото помня, не се слагаха късите пружини които са над оригиналните.
                    Това, което ме дразнеше, а именно зверското гмуркане при спиране изчезна. Според мен, недей да пипаш планката между амортисьорите.
                    Аз имам леко криви колове (така я взех), но не усещам проблем в пътното поведение.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #55
                      От: Africa Twin Предница: Помпане, По-гъсто масло, Повече масло, Прогресивни пружини

                      Нека ,бате и аз да кажа Ако нямаш проблеми с предницата -не я пипай .Маслото е добре да се сменя с ,,прясно'' , но каквото е по мануал
                      А ако искаш да се накефиш,наистина си купи прогресивни пружини ( и задна - Hyoerpro) и ще видиш колко е голяма разликата....Пробвал съм го на два мотора и не съжалявам.Ако не се лъжа и другаря Калайджиев(Димо) е с прогресивни пружини... Нека и той да каже...
                      Мнение на Scrapheap
                      ...с прогресивни пружини предницата стана несравнимо по-добра, особено при спиране, без това да се отрази на комфорта .."" - Напротив комфорта се подобрява много
                      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                      0899187766

                      Коментар


                      • #56
                        От: Africa Twin Предница: Помпане, По-гъсто масло, Повече масло, Прогресивни пружини

                        Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                        ... наистина си купи прогресивни пружини ( и задна - Hyoerpro) и ще видиш колко е голяма разликата....Пробвал съм го на два мотора и не съжалявам.Ако не се лъжа и другаря Калайджиев(Димо) е с прогресивни пружини... Нека и той да каже...
                        Мнение на Scrapheap
                        ...с прогресивни пружини предницата стана несравнимо по-добра, особено при спиране, без това да се отрази на комфорта .."" - Напротив комфорта се подобрява много
                        Тя отзад не е прогресивна пружината, предполагам искаш да кажеш, че целият амортисьор е Hyperpro.
                        Между другото този тип амортисьори се настройват, и който се е засилил да купува такива, ако но не му се занимава с настройки, или му се струват много сложни, по-добре да с обикновено окачване, което е много по-универсално.
                        LZ2NKM

                        Коментар


                        • #57
                          От: Africa Twin Предница: Помпане, По-гъсто масло, Повече масло, Прогресивни пружини

                          Имат и за отзад прогресивни пружини за повечето мотори.

                          http://www.ebay.de/itm/Hyperpro-Prog...item2349cc0bc7
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • #58
                            От: Africa Twin Предница: Помпане, По-гъсто масло, Повече масло, Прогресивни пружини

                            Ще си позволя да ви дам една идея,която видях в сръбски форум. Човека освен че си е "стиснал" малко пружините,си е увеличил и клирънса! В случая може да се ползва само половината от този "тунинг".....или изработка на капачки с удължение, което да натисне малко пружините.
                            Аз след смяна на масло с по-гъсто,не усетих никаква разлика на моя Алп '89-та. Накрая си поръчах прогресивни пружини("Wirth-federn")от Louis, на цена от 89€....има и за Африка!
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN39011280x768_zps56963f49.jpg
Прегледи:1
Размер:139.8 КБ
ID:5640340
                            Kawasaki Klr 600 '91

                            Коментар


                            • #59
                              От: Africa Twin Предница: Помпане, По-гъсто масло, Повече масло, Прогресивни пружини

                              Това съм го пробвал и категорично не ми харесва. Наистина се втвърдява предницата, но се губи доста от ефективния и ход.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Africa Twin Предница: Помпане, По-гъсто масло, Повече масло, Прогресивни пружини

                                Говоря само за пружини -прогресивни -задната е около 160 лв(моторко).... Да не ми избягаш на 18-22 ри т.М. !!!!
                                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                                0899187766

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X