Обява

Свий
Няма добавени обяви.

НАСТРОЙКА НА ОКАЧВАНЕТО НА BMW 1200 GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • НАСТРОЙКА НА ОКАЧВАНЕТО НА BMW 1200 GS

    Кой как сие настроил (нагласил) окачването на GS-a? Каква е рецептата предницата да не ,,люлее''? Задното окачване е относително ,,твърдо'' ,а когато седне втори човек ,мотора ,,ляга'' ниско... Нека споделят тези които знаят...
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

  • #2
    От: НАСТРОЙКА НА ОКАЧВАНЕТО НА BMW 1200 GS

    Чуров, честит ти нов мотор! Много приятни моменти да изживееш с него.

    Понеже гледам че никой не ти отговаря реших да ти напиша аз какво знам за БМВ-то ти, ако греша ме поправете.

    Няма настройки на амортисьорите ... освен електронните копчета на кормилото

    Коментар


    • #3
      От: НАСТРОЙКА НА ОКАЧВАНЕТО НА BMW 1200 GS

      Чуров, честито и от мен!
      Ония ден се разрових за това инфо, ама ме прекъснаха и така и не довърших...

      Ето линк към Rider's Manual, който Бойко е качил:
      https://htftp.offroad-bulgaria.com/boiko73/BMW%20Moto%20Manuals/Rider_s_Manual_R_1200_GS_2008.pdf

      Отвори го и започни от стр. 63.
      Провери, дали имаш оригиналния инструмент за това и се увери, че амортесьорите са ти оригиналните!

      Поздрави,
      ПС: Събин не го слушай, той си купи КТМ и сега се опитва да го направи на BMW ...
      You'll never find out - I got no key hole....

      Коментар


      • #4
        От: НАСТРОЙКА НА ОКАЧВАНЕТО НА BMW 1200 GS

        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
        Няма настройки на амортисьорите ... освен електронните копчета на кормилото
        Ц. Само на предния няма. Отпред се регулира пружината с гайка.
        Отзад "с копче на кормилото" са след 2008ма, ако имат ESA (Electronic Suspension Adjustment). Ако нямат копче - ръчно с един болт в основата на амортесьора(1), и отделно пружината с кран.








        П.П.
        А, да и само с Честито няма да стане. Трябва да се полее
        Чуров винаги е демонстрирал познания и безкомпромистност при избор на машина ...
        Последно редактирано от Димо; 24-02-11, 21:29. Причина: тази снимка исках да сложа :)
        ______2
        Е = MZ

        Коментар


        • #5
          От: НАСТРОЙКА НА ОКАЧВАНЕТО НА BMW 1200 GS

          Аз без снимка не признавам.

          Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
          Кой как си е настроил (нагласил) окачването на GS-a? Каква е рецептата предницата да не ,,люлее''? Задното окачване е относително ,,твърдо'' ,а когато седне втори човек ,мотора ,,ляга'' ниско... Нека споделят тези които знаят...
          Задната пружина я карам на HIGHT или малко намалено (2/3) ако съм сам. Задния амортисьор на средата. Винтчето показано от Димо, завъртях до край в посока Н и после на обратно почти 1-оборот. Него въобще избягвам да го човъркам след началното опознаване. Бях чел че на някой му беше протекло от много човъркане.

          Какво разбираш под "люлее"? Не споменаваш данни за точния модел но предната пружина се регулира. Има голяма гайка в долния й край, която позволява 5 степени на натягане (регулировка) като се натяга от дясно на ляво.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FrontSpring.JPG
Прегледи:2
Размер:32.6 КБ
ID:5254807
          Последно редактирано от fozy; 25-02-11, 07:45. Причина: снимка
          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

          Коментар


          • #6
            От: НАСТРОЙКА НА ОКАЧВАНЕТО НА BMW 1200 GS

            Благодаря за поздравленията МОтора е онзи ,,одумвания ''в ддруга тема - на Орлето от Пловдив.... Люлеенето от пред ,много ме подразни ,но е възможно и да иска свикване ...Кой е по-добрия мотор? Ами имаше една тема в 4х4 ,,кой е най добрия джип'' - много съм се смял там Влюбен съм в КТМ990,но разума (пътуваме винаги двама) ме прати при БМВ.Кой е по-добрия? Ами не знам ,но за мен все още любимия ми е Варадерото ....
            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
            0899187766

            Коментар


            • #7
              От: НАСТРОЙКА НА ОКАЧВАНЕТО НА BMW 1200 GS

              Хората си се возят и по двама на КТМ-а, предполагам си засякъл този сайт: http://www.the-great-adventure.fr

              БМВ-то е много хубаво, но си е за по улегнали хора. Затова и няма много настройки по амовете. Олегналите хора карат спокойно, бавно и внимателно.

              Коментар


              • #8
                От: НАСТРОЙКА НА ОКАЧВАНЕТО НА BMW 1200 GS

                Янко, мотора ти е един от най-добре гледаните 1200GS в България. Предишните двама собственици са му врътнали не повече от 5-6000 километра и всичко останало Орлето е навъртял с перфектно обслужване. Ето и ръководството за твоя модел и на български език http://htftp.offroad-bulgaria.com/bo...D0%B0/R1200GS/

                Като ти е на сърцето КТМ, що не го взе него? Аз винаги си купувам това дето ми е на сърцето ( или на жена ми на сърцето ). Няма да съжаляваш и хич не слушай за БМВ-то и улегналите хора. Като гледам еднакво ги карат и двата вида по всякакви пътища. Въпрос на майсторлък.
                В Кейп Таун, Мони се запозна с един огромен фен на КТМ, ама беше само един.

                Коментар


                • #9
                  От: НАСТРОЙКА НА ОКАЧВАНЕТО НА BMW 1200 GS

                  Ама Янко питаше за окачването на БМВ, а не кой е по-добрия мотор. Във всяка тема за БМВ се появяват малкото собственици на КТМ да обясняват, че е по-добър. Така се получава като се направи грешен избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: НАСТРОЙКА НА ОКАЧВАНЕТО НА BMW 1200 GS

                    След обсъждане с Димо направих нова тема в стъргалото КТМ Adventure срещу BMW GS където ще местим отклоненията свързани със сравнение на моделите КТМ Адвенчър и БМВ GS. Така мисля че се създадем малко ред в информативните теми и спокойно ще можем да си спорим там. Отделно ако се появи интересна и подредена информация може и да направим подобна тема в избор на мотор.
                    Последно редактирано от sabin; 02-03-11, 15:40.

                    Коментар


                    • #11
                      От: НАСТРОЙКА НА ОКАЧВАНЕТО НА BMW 1200 GS

                      При 800 GS проблема с предницата се решава с прогресивни пружини, обаче при големия идея си нямам.Димо, има ли прогрсивна пружина за ...еди к'ъв си левер ?
                      offroad фен
                      1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                      TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                      Коментар


                      • #12
                        От: НАСТРОЙКА НА ОКАЧВАНЕТО НА BMW 1200 GS

                        Янко ... стопли ли се, паля Африката ... и идвам да черпиш .... и да си ги мерим ...!!
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #13
                          От: НАСТРОЙКА НА ОКАЧВАНЕТО НА BMW 1200 GS

                          Бойко, сам си си отговорил ,,...( или на жена ми на сърцето ). '' . РАзума надделя Благодаря ти за Мануала.
                          Румба,заповядай - в гаража ми е останало малко място - все ще поберем и Африката
                          За Настройката на окачването ми е ясно - исках просто да се поразговорим ,кой как го прави.Кой какво е сменил по окачването...ако ще и особености при управлението.Исках да включа в темата и демпферите - Бойко,казвай
                          А най добрия мотор е МОЯ ...
                          Последно редактирано от churov; 03-03-11, 10:17.
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X