Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възможен ли е ремонт на демпфер?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Възможен ли е ремонт на демпфер?

    Оригиналния демпфер на моя мотор се предаде, измори се и сега е в отпуск. Изпусна единия семеринг и му изтече маслото ( ако може да се нарече масло). Можели да се сменят тези семеринги ( двата комплект ) и да се сипе масло (какво и колко) и отново да се радваме на функционалността му. Снимка ще кача довечера и само да кажа, че от R модела не става, обратен на моя е ( ако моя е ляв този е десен)
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

  • #2
    От: Възможен ли е ремонт на демпфер?

    Драго, аз бих проверил при някой, който прави амортисьори - все пак е хидравлична система на съсщите принципи.
    Аз лично съм се ровил в общите форуми когато щях да взимам един ветеран и бях намерил няколко контакта, но сега на момента не мога да ги намеря...
    You'll never find out - I got no key hole....

    Коментар


    • #3
      От: Възможен ли е ремонт на демпфер?

      Това нещо седи тук и се иска бая разглабяне за да се демонтира.



      това са двата демпфера, горния е от "К" а долния е от "R" модел.

      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

      Коментар


      • #4
        От: Възможен ли е ремонт на демпфер?

        е пак са ми голями снимките, а не мога да ги намаля от това PS, сори не му разбирам много.
        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

        Коментар


        • #5
          От: Възможен ли е ремонт на демпфер?

          ето го и проблема



          семеринга от другата страна, изглежда добре но като ще се сменяват ще са и двата



          развих болтчето и след няколко помпания изкочи и малкото даго наречем буталце.





          Сега се мъча със семерингите и не мога да ги извадя, махнах зегерките и по натам ????????Не ми се ще да ги режа или батисвам по някакъв друг начин, просто ми се ще да ги извадя здрави.

          А това сега го открих в нета

          не било Steering Dampers а най-било Lenkungsdampfer

          може ли някой да направи превод на това

          http://wiki.bmw-bike-forum.info/inde...fer_reparieren
          Последно редактирано от drago varvar; 14-02-11, 21:03.
          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

          Коментар


          • #6
            От: Възможен ли е ремонт на демпфер?

            С чука и майката винаги нещата се получават, семерингите са вън, а по принцип нещата са точно такива:

            това е оста с клапанчето и някакви два странни пръстена с отвори.



            това са самите семеринги, на живо са много малки



            мнго е важно при зглобяването на демпфера да не се обърка посоката и да стане от десен на ляв!!!



            а колко, с какво, от къде и как се пълни .......



            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

            Коментар


            • #7
              От: Възможен ли е ремонт на демпфер?

              Днес без много лутане, като гражданин на EU, влезнах в първия магазин "лагери и семеринги", за който се сетих.
              -Добър ден, да ви се намират такива семеринги?
              -Момент да проверя....... да имаме, колко ви трябват?
              -Еми само 2бр.
              -2бр х1,50лв=3лв за двата.
              -Много ви благодаря,а случайно да имате семеринги стози размер ( 35х48х11 , сетих се, че и семерингите на предницата са ми за смяна)
              - Един момент ....... имаме само 35х48х10 но ако ви притеснява, че не съвпада дебелината, ще поръчаме и утре можете да ги вземете на цена 2,50 лв. бройката, или 5лв. за двата.
              -ААААААА???????? добре ще дойда. ( абе аз да не съм на някоя скрита камера, в ebay.de, тез неща струват 6,85евра + 6,95евро доставка, или общо 13,80 евра )
              Семерингите са марка SOG, а това са вече новите семеринги на моя демпфер.

              Последно редактирано от drago varvar; 15-02-11, 19:21.
              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

              Коментар


              • #8
                От: Възможен ли е ремонт на демпфер?

                Не бе, не си в скрита камера.
                Семеринги и лагери струват толкова.
                Виж ако си ги купуваш от фирмения магазин на мотоциклетната марка "ХХХХ", може да струват 70, 85, 100 лв за брой ...
                Проблем е ако размера мърда. Т.е не си в никой "стандарт". Тогава ще те сурвакат.
                Драго не съм превел статията, тези дни нямам време.
                Гледам, че се справяш. При нужда, разчитай ... Тези дни.
                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • #9
                  От: Възможен ли е ремонт на демпфер?

                  Демпфера вече го сглобих и ми остава само да сипя маслото, но не знам колко. Почвам да ровя из нета и като разбера ще пиша, ако и вие знаете нещо кажете, а маслото което имам и ще сипвам е това:

                  Последно редактирано от boiko73; 15-02-11, 22:36.
                  Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Възможен ли е ремонт на демпфер?

                    Е то си го пише ама трябва си четене ........dunnes Gabelol, (ca 60 ccm) Olsorte 10W..(някой от буквите са с точки отгоре но не ми се изписват)..само дето мойто масло е 20W а не 10 W и сега колкото и смешно да звучи, кое е по-гъстото 10W или 20W , че блокирах и дали е от голямо значение, все пак са 60 грама.
                    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Възможен ли е ремонт на демпфер?

                      20W е по - гъсто. Ще ти се втвърди демпфера, ама според мен няма да е болка за умиране.

                      П.П. Чак сега видях темата - на моя миналата пролет му правих ремонт, май още не е протекъл.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Възможен ли е ремонт на демпфер?

                        Митак а ако му сипя 50 грам дали ще компенсирам гъстотата?
                        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Възможен ли е ремонт на демпфер?

                          Би трябвало, ама не съм сигурен с колко - далеч съм от експерт по демпфери и суспенсии

                          Искаш ли да изчакаш до утре - мисля, че имам останали към 200 гр. 10W от предницата ми ?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Възможен ли е ремонт на демпфер?

                            Драго, екстра се справяш. Ще си позволя малък съвет относно семерингите за предница, вземи си от моторко или бумците. Приятел, който се занимава дълго време и само с мотори твърди, че тези евтините теквали бързо. И аз исках да взема от 2лв, ама ме разубеди бързо, иначе са към 20лв.
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Възможен ли е ремонт на демпфер?

                              Семерингите се използват там, където има въртеливо движение.
                              При постъпателно уплътнителите са други.
                              За да повтаряш процедурата, купи си правилните.
                              И за предницата важи.

                              За ограмотяване: http://www.micromaxtrade.com/prod.ph...cat=5&subcat=6
                              Последно редактирано от Ivan_J; 15-02-11, 21:27.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X