Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

    И на мен ми се случи да се счупи main jet-a при съвсем леко завиване ,но успях да го развия с отверка ,която облегна плътно в стените му .

    Коментар


    • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

      Да, pilot screw се счупи. С отвертка, която не беше под ъгъл, без голямо усилие. Другия просто много лесно се мръдна, без да усещам че развивам нещо. Все едно съм опрял отвертката в ламарина и въртя.
      Хубавото е, че засега върви Явно ще си ги имам и ще ги сменям само ако нещо се развали.
      Аз отварях ваничките, за да видя дали няма замърсявания и установих единствено много лек налеп, който едвам се забелязва, като се изтърка с пръст. Никакви мизерии други.
      Аз имам "медчици" за вадене на развалени болтове, но те са доста инванзивни и не знам какво ще поразят при месингов болт в алуминиев корпус...
      Subaru Impreza 2.0 '98
      Honda Africa Twin RD07 '95
      Honda Africa Twin RD07А '96

      Коментар


      • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

        Здравейте колеги!
        Обръщам се към вас със следния проблем.. Имам си една Хонда Африка 750. преди няколко дни я покарах без проблеми след едногодишен сън. На другия ден запалих мотора и докато се облека изгасна. Стартера върти няма искра на свещите... стигнах до извода че ЦДИ то ми се е прецакало... тъй като до него отива 12в. но към свещите нямам ток. Та ще съм безкрайно благодарен да го изпратя на някого да го замери или да го пробва на мотора си, да се убедя напълно дали проблема ми е от него...тъй като това си е скъпа електроника...

        HONDA AFRICA TWIN XRV 750 RD 04

        Коментар


        • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

          Едва ли ..
          RD 04 ли е?
          Ако ДА ... може да пробваме
          Имаш 2 дена за ВСИЧКО .. после ... ме няма.
          За около 10 дена .... и Африката ше я нема ...

          Контакти на лични.
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

            ЦДито е здраво. Стартер върти, бензин има, Искра няма... Вече незнам откъде да търся... Ден преди проблема забелязах че не зарежда релето.... скоро ще има още една Африка за продан на части...
            HONDA AFRICA TWIN XRV 750 RD 04

            Коментар


            • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

              Я провери килсуича дали е жив, както и връзките. Също така работата на датчика за страничната стойка, неутрал Както и датчика на ръчката на съединителя. Вадил ли си диода от гнездото на бушоните? Ако да и си го върнал, дали си спазил посоката?
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                Кил суича е шунтиран, датчика на степенката си е наред. Диода не е пипан... Възможно ли е да някое реле отпред маската?
                HONDA AFRICA TWIN XRV 750 RD 04

                Коментар


                • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                  Възможно е всичко, особено при машина с ТНТМ. Вероятно е нещо дребно. Провери за всеки случай дали на единя кабел на бобините има добра маса. Ако има изправно ЦДИ и бобини, вероятните причини не са много.
                  Просто трябва да се види какво се губи по веригата. Не е изключено, макар и прецедент по тези мотори е неизправна звезда. Просто вземи един мултимер и виж какво се случва.
                  Релетата в маската нямат отношение към паленето. Никоя бобина ли не дава искра?
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                    По никоя бобина няма искра...Което ме навежда на мисълта че проблема е преди ЦДИ. В деня на умирането запали поработи около минута и край..
                    HONDA AFRICA TWIN XRV 750 RD 04

                    Коментар


                    • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                      Kaк разбра ,че датчика на степенката е наред? Единствено ,че е работил малко двигателя преди да умре ме озадачава. Така ми направи моя преди 2г. като се пробвах да му сложа един уж ремонтиран ЦДИ. Сложих го ,заработи и за около 500 м. ход умря. На тоя мотор няма кой знае какво да се прецака. А в Украйна 2012 на 40 градуса жега заради датчика на пачия крак бая се поизпотих докато го шунтирам. Ако е ЦДИ(за което си мисля след като казваш ,че е работил и после е умрял внезапно )
                      Последно редактирано от egerchev; 02-09-16, 17:42.

                      Коментар


                      • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                        Когато датчика не е в час, не върти стартера. А при мен стартер върти, искра към свещите няма. Фарове, стопове всичко друго си е наред. ЦДИ то е пробвано на друг мотор и работи....дефакто е здраво...12В отиват до буксата на ЦДИто. Вече незнам откъде да го подхващам...последната варияция която остава е да разбандажирам цялата инсталация и да меря кабелите един по един...
                        HONDA AFRICA TWIN XRV 750 RD 04

                        Коментар


                        • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                          Датчикът за жълтата лампа не спира стартера а когато при пусната стъпенка включиш на скорост гаси двигателя. Датчикът за неутрал блокира стартера.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                            Два дена замервам от букса до букса, по схемата. Всичко си е както трябва... Датчиците, степенка, съединител и неутрал са както трябва. Направи ми впечатление, че когато енджин стопа е изключен не върти и стартера. Всичко води до ЦДИ то а на друг мотор работи.. Останаха две варияции: да пробвам ЦДИ от друг мотор на моя и да я закарам на човек който може да ми определи проблема..
                            HONDA AFRICA TWIN XRV 750 RD 04

                            Коментар


                            • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                              Уффф!
                              ПРОВЕРИХ на моята Африка! РАБОТИ!
                              Нямаш проблем с ЦДИ-то!

                              Вариантите са два:
                              Или аз да идвам до теб или .. ми карай Сахарата да я чопля.
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар


                              • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                                Здравей колега! Заради някакъв вирус не мога да ти напиша ЛС. По кое време ще е удобно да ти се обадя?
                                HONDA AFRICA TWIN XRV 750 RD 04

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X