Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

    Честно казано на мен тези маншони ми приличат на тези за карбураторите.Номер 12 от схемата http://www.cmsnl.com/honda-xrv750-af...0.html#results , а на мен ми трябва номер 11,ориентирам се основно по тези гумени като рога ( предполагам,че служат да се закрепят по някакъв начин/някъде ).Също и като размер ми идват се виждат малко малки,този маншон при мен е около размер Ф150 ( ако ти говори нещо,това е размер за водопроводни тръби ) може и по голям да е ,тоест сравнително доста по голям от тези на снимките.

    Относно контакторите аз си ги поръчах от български магазин и във момента гледам,че там са на 44 лв без доставката.Ще ти пратя линк на лични да не става реклама.Смених ги,не защото не работеха,а защото имах възможност.Бяха доста износени и на ръбчета.След това сякаш карах друг мотор.
    Когато ги монтирах,се водих по едно клипче във тубата,където всичко е показано много ясно,НО има един зафт,че пластинката искаше нагласяне да си влезе на мястото ако не се лъжа.Заради това нагласяне на пластинката се наложи да докарам майстор до гаража,иначе останалото си направих сам.Но не искаше и не искаше да заработи,дойде майстора,нагласи ги и всичко стана.
    Другият момент е , че навсякъде казват,че трябва да се сваля резервоара,за да се сменят тези контактори,успях да го направя на място,без да го свалям.Предполагам,че със сваляне е по лесно,но става и "на място" иска се малко повече внимание.

    Не знам кой модел ти е Африката,ако съдя по модела във червено е RD04 90-92 г.тоест същата като моята,ако не е горното важи за този модел.
    Сега - BMW R1200RT 2006 г
    Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
    По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
    По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

    Коментар


    • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

      Това което съм поръчал и получил е маншоните между карбуратора и цилиндъра!
      Там е слабото място. Там е вакума и ако са сцепени .. следва гърмене в ауспуха, прекъсване при определени оборати, загуба на мощност и т,н.
      Преди карбуратора ... не ме интересува. Дали ще е пукнато или не ... все тая.
      Най-много да удавя некъде животинчето, ама .. не вярвам.
      През няколко дена виждам двигатели, които преди дросела, карбуратора .. нямат нищо.
      Да не коментираме извънбърдовите мотори, че там .... има само вятър.
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

        CarTest, ти си експерта, но няма ли да смуче прах, ако маншона между въздушният филтър и карбуратора е пробит.
        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

        Коментар


        • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

          Да бе .. може и да влезе прах .. но колко ще влезе. Трябва да липсват парчета от маншона, а говорим само за сцепен ...
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
            Да бе .. може и да влезе прах .. но колко ще влезе. Трябва да липсват парчета от маншона, а говорим само за сцепен ...
            Не съм сигурен в горното.

            Коментар


            • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

              Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
              Това което съм поръчал и получил е маншоните между карбуратора и цилиндъра!
              Там е слабото място. Там е вакума и ако са сцепени .. следва гърмене в ауспуха, прекъсване при определени оборати, загуба на мощност и т,н.
              Преди карбуратора ... не ме интересува. Дали ще е пукнато или не ... все тая.
              Най-много да удавя некъде животинчето, ама .. не вярвам.
              През няколко дена виждам двигатели, които преди дросела, карбуратора .. нямат нищо.
              Да не коментираме извънбърдовите мотори, че там .... има само вятър.
              До някъде си прав , защото между главата/не цилиндъра/ и карбуратора , вакума е голям при затворени и полузатворени дросели. Но при отворени дросели , вакума е най-голям между карбуратора и филтъра , и ако е сцепен маншона си смуче много здраво прах , все едно нямаш филтър.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                Здравейте,
                Тъй като това е може би най- активната тема за Хонда Африка, ще пиша тук, тъй като според мен информацията ще достигне до правилната аудитория

                Разчиствайки си мазето намерих преден пиньон за Хонда Африка (RD07 / 1994), който според мен е в прилично състояние….. С този пиньон купих мотора, като предишния собственик го беше сложил малко преди това. Пиньона е български, правен в Карлово.
                Аз лично държах да сложа оригинален такъв, тъй като той има и един гумен „елемент“, който обира вибрациите и работи по- тихо и съответно веднага си купих оригинален от Бултрако и го смених.

                ПОДАРЯВАМ пиньона, ако някой сметне, че ще му бъде плезен….. по- долу прилагам и снимка, като ако някой го иска нека да се отбележи в темата, за да е ясно на всички и на лично да ми изпрати адрес на който да го изпратя.
                Само да има в предвид, че ще го изпратя по Спиди (тъй като имат офис точно до работата) и пратката ще бъде за сметка на получателя

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00578.jpg
Прегледи:1
Размер:197.0 КБ
ID:5648498

                Коментар


                • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                  Пу за мен.
                  Все някога ще закрепи положението
                  Сега - BMW R1200RT 2006 г
                  Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                  По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                  По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                  Коментар


                  • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                    Опита сочи, че обикновено два пъти се сменя предният венец при само една смяна на заден венец и верига.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                      Опита сочи, че обикновено два пъти се сменя предният венец при само една смяна на заден венец и верига.

                      Точно така е, Владич! Честито на колегата, пиньона е в отлично състояние! Марката NHM е с добро качество, неколкократно изпробвано. Купувам си DID с JT или Sun sprokets, като се износи слагам NHM и минавам по-голям пробег.
                      Honda XRV750 Africa Twin
                      Opel Record E 1.8i

                      Коментар


                      • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                        Опитах се да сложа терморезистор/термистор ( не знам как е по точно ) м/у ребрата на радиатора на реле регулатора.Идеята е когато се затопли да в включва вентилаторче,което да охлажда реле регулатора.

                        Натиках го м/у ребрата и тръгнах да го пробвам.Сложих го на + , но когато само докоснах акомулатора се чу припукване ( даде на късо ).Явно му се е нарушила изолацията и все едно опирам + във радиатора на реле регулатора.Осъзнах че така го давам на късо.Сега имам няколко варианта:

                        - Да се опитам да го изолирам със термошлауфка ( примерно ) но не съм сигурен,от топлината и вибрацийте дали няма пак да се оголи и да ми създаде сериозен проблем някъде.

                        - Да го вържа към - ( масата ) не знам какво ще стане ако се докосне към радиатора на реле регулатора.Тук вече познанията ми не стигат.

                        - Да не се занимавам и да си търся поводи да се въртя около мотора и да зарежа цялата идея.( Клемите на връзката ми са вързани директно )
                        Сега - BMW R1200RT 2006 г
                        Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                        По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                        По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                        Коментар


                        • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                          Що се занимаваш с глупости? Достатъчно е оребряването да е що годе чисто и връзките с трите фази да са надеждни.
                          Това да не е руска машина...
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                            Аз миналата година след като прочетох по-назад в темата дискусията за охлаждането на реле-регулатора се пробвах и си сложих едно вентилаторче от комп за десетина лева или по- малко, което вързах на габаритите и се включва с тях заедно. Направих го с ясното съзнание , че скоро ще изгори, но .......вече към 12-13 000 и още си работи. Само , че съм с RD7 и реле -регулаторът ми е под лявата кора , а не под седалката. Освен това преди 3-4г. (това го видях в руския форум на АТ) отрязах един отвор на кората, зад левия крак за да може и допълнително да се обдухва. На отвора залепих една мрежичка от тонколона . Стана добре. Като цяло ...ЗАБАВЛЕНИЯ САМО.

                            Коментар


                            • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                              Аз имам вентилаторче на реле-регулатора. Включено е към кабела за контрол на напрежението (обратната връзка към реле-регулатора) идващ след контактният ключ. Така вентилаторчето работи винаги, когато мотора е на контакт. Ще разпознаеш тази връзка по това, че е единствената с тътнък проводник :-)
                              Вентилаторчето работи вече няколко години, както се казва във вятър, слънце и дъжд (ще добавя и кал) и още се върти. Скоро го проверявах, че запоявах изводите на реле-регулатора(за да махна всякакви клеми).
                              Последно редактирано от Ilarioncho; 18-03-15, 07:31.
                              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                              Коментар


                              • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                Що се занимаваш с глупости? Достатъчно е оребряването да е що годе чисто и връзките с трите фази да са надеждни.
                                Това да не е руска машина...
                                При RD07 може би, но при RD04 реле-регулатора е на такова място, че се налага принудително обдухване.

                                Kirilkiriliow, възможно е изместване на реле-регулатора от ляво, под опашката, както е на RD07, с удължаване на кабелите. Не е кой знае каква играчка.
                                Въпреки, че реле-регулатора при мен е преместен от ляво, има вентилаторче и при това съм го правил сам, с много корави компоненти (по-мощни от оригиналните), миналата година, в началото на сезона сдаде багажа. Това, което видях и което за мен е основната причина беше, че клемата на един от кабелите от генератора (жълтите) се беше окислила доста. На практика тази фаза не работи, това претоварва другите два изправителя и някой от тях не издържа.
                                Затова МНОГО ПО-ВАЖНО е да махнеш куплунзите и да запоиш кабелите отколкото да слагаш вентилаторче. Като не е лошо да сложиш и вентилаторче, разбира се.
                                Ники (Scrapheap) е писал много пъти по въпроса, с махането на куплунга, назад в темата. Препоръчват го и в почти всички други африкански форуми.
                                Последно редактирано от Ilarioncho; 18-03-15, 07:43.
                                Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X