Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

    Вече каквото и да купувам за тоя мотор ПЪРВО ще минавам през ХОНДА за да мога да сверявам цени. Днес я занесох на едно място да ми я заварят , като преди това на струга ми извъртят една подложна шайба колкото се може по- тънкаи да я заварят за нея за да стне със сигурност здраво. И профилактично минах през Хонда за да сверя цени и срокове на доставка. (във всички сайтове тук в нета , които гледах или няма цени или не я предлагат смотаната шайба) . В ХОНДА ми обявиха 7,50лв.(седем лева и петдесет стотинки) и казаха ,че е вПловдив и ще дойде утре. ЗАЩО МОЖЕ ДА Е ЛЕСНО , КАТО МОЖЕ ДА Е ТРУДНО !!!! Тая сутрин за тая шайба изгорих повече бензин от колкото струва. Даже и не знам колко ще ми вземат за заварката , ама поне ще имам и резервна.Тъй както имам охлюв, ,пластмасов червяк и каквото се сетиш още за Африка.
    ПП За лазерното се сетих , но ЩЕ Е В ПЪТИ ПО- ТРУДНО заради вътрешните крачета дето въртят охлюва и тоя вариант ми отпадна още вчера.

    Коментар


    • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

      Здравейте на всички!
      Отново бръмча с моята баба Африка , във Варна в момента.
      Има ли някой колега който може да покаже как да сменя маслото в коловете , или сервиз в който ще ми свършат работа в региона на Варна?

      Отделно търся стругар който да извади болтовете на предните супорти , че главите са им поОмазани пък новите накладки им писна да ги нося насам натам.
      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

      Коментар


      • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

        Има!!!
        Свържи се с Емо Герчев.
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

          Привет отново!
          Тази сутрин като отихна дъжда реших, че е време вече да ходя на работа. Тръгнах да паля, нещо изпука под седалката(най-вероятно релето на стартера) и всички тоци спряха. Махнах контакта, измерих напрежението - 12.6 волта.
          Тръгнах да махам панелите отстрани, ама реших пак да видя какво става като дам контакт. Всичко светна, бордовия волтметър показа и той 12 и нещо. Запали без зор, но с леко изтракване на релето все едно включва и изключва 7-8 пъти подред. Изгасих и втори опит - всичко нормално. Трети опит - всичко нормално без тракания на релето. Четвърти опит - всичко супер и реших, да не си играя повече...
          Тръгнах да излизам то гаража, но видях, че трип мастъра се е ресетнал.

          Това дали е сигнал за заминаващ акумулатор или за заминаващо реле? По принцип когато върти стартера напрежението пада на 8-9 волта, но не по-ниско.
          Вчера ходихме с приятелката ми до яз. Пчелина и няколко запалвания нямаха никакъв проблем.


          И извън тази тема - нещо, което от доста време ми се върти в главата.
          Този резервоар като го пълня, имам чувството, че все остава обем, който не мога да заема с гориво. Пълня до ръба и бавно спада надолу с 1 см. Допълвам пак - пак спада... и така 10 пъти. Отдолу не тече, значи остава в ламарината
          Вие как процедирате с този оставащ обем или просто не го ползваме?
          Subaru Impreza 2.0 '98
          Honda Africa Twin RD07 '95
          Honda Africa Twin RD07А '96

          Коментар


          • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

            Tова за резервоара е така . Бавно вади въздуха. И аз така зареждам , допълвам по 10-тина пъти докато спре да пада . А тоците- това според мен през нета няма как да го разбереш. Търси еладжия.

            Коментар


            • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

              Започне ли да се ресетва трипмастера при палене и да нулира сам, това е сигурен признак, че акумулатора ти вече заминава във вечните ловни селения... С нов и здрав акумулатор, ако пак има проблеми тогава вече търси на друго място.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                Резервоарът има въздушен джоб, направен нарочно, за да има накъде да се разширява бензина при загряване. Като го натъпчете догоре и седнете да пиете кафе, да не се чудите защо около мотора се носи аромат на бензин, а може и да прелее. Почти същото като газовите бутилки.

                Коментар


                • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                  Аз пък предпочитам да го НАТЪПЧА ДО ГОРЕ ВКЛЮЧИТЕЛНО ДЖОБА и за 10 мин да го изгоря преди да се е разширил(не за друго, а защото НЕ ОБИЧАМ ДА ВИСЯ ПО БЕНЗИНОСТАНЦИИТЕ)

                  Коментар


                  • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                    Засега вече 20 старта с тазседмичното обикаляне из града - нито един проблем, нито един рестарт на трипмастъра...
                    Все пак ще сменя акумулатора тия дни.
                    Subaru Impreza 2.0 '98
                    Honda Africa Twin RD07 '95
                    Honda Africa Twin RD07А '96

                    Коментар


                    • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                      При мен е същото - при заминаващ си акумулатор чувам релето как трака и се чуди дали му стига тока или не. Чуя ли релето да трака, сигурен знак да търся друг по-як акумулатор, без значение от кола, по-голям гелов или какъвто намеря.
                      LZ1NIM/P
                      B pos

                      Коментар


                      • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                        Преди да сменяте акумулатор, проверете силовите кабели. Не трябва да имат окиси, следи от нагоряло, клемите трябва да са почистени смазани и стегнати. Все пак са само два кабела: от акумулатора до рамата и от акумулатора до релето на стартера.
                        A Lone Rider

                        Коментар


                        • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                          Буксата на релето също може да направи номер.....моята се беше стопила. Говоря за буксата на соленоида, не за тази към релето за зареждане.

                          Иначе проблема с резервоара се решава лесно - взимаш голям пирон или шабър, слагаш до на дупчицата за обезвъздушаване и удряш силно с голям чук. Дупката се разширява и спокойно и бързо си пълниш резервоара до преливане. Условието е след това да покараш веднага, така че да не стои постоянно пълен.
                          Yamaha XT​M600E '98
                          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                          Коментар


                          • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                            И гледай да ти е помеднен пирона, за да не влезеш в класацията на Дарвин.

                            Коментар


                            • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                              Не обичам конверсиите които правя по колата или мотора, да са необратими...
                              Ако са необратими - купувам същата част от някоя морга и си играя на нея, ако се намира лесно
                              Subaru Impreza 2.0 '98
                              Honda Africa Twin RD07 '95
                              Honda Africa Twin RD07А '96

                              Коментар


                              • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                                Каква конверсия кви 5 лева....разширяваш дупката само. Може и със свредло, но там ще паднат стружки.....а за пирона Иване, процедурата я правих на свален и празен резервоар.
                                Yamaha XT​M600E '98
                                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X