Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

    Ако се е скъсала така , че тази част без резбата стърчи , няма проблем за отвиването , в повечето случаи става с яки клещи , или се заварява гайка с която се отвива. На тези здравите навиваш две гайки , законтряш ги една към друга , и с долната отвиваш шпилката.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

      Развих я с доста зор, но за другите ще използвам съвета за двете гайки. Благодаря!
      А иначе взех решение за покупка на някакъв(дори и евтин) динамометричен ключ... И табличката с въртящите моменти на стената залепена
      Последно редактирано от nhadjinikolov; 06-05-15, 18:18. Причина: Допълнение
      Subaru Impreza 2.0 '98
      Honda Africa Twin RD07 '95
      Honda Africa Twin RD07А '96

      Коментар


      • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

        Първоначално публикуван от nhadjinikolov Преглед на мнение
        И табличката с въртящите моменти на стената залепена
        Това го практикувам отдавна за моя мотор , но си трябват 2 ключа голям и малък! Един едва ли ще намериш дето да обхваща всички въртящи моменти!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

          Хубаво е да се знае колко да се стягат и да се ползва точният инструмент , но все пак това са 20+ годишни мотори , материала се уморява и подмяната на шпилки и болтове е неизбежна.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            Това го практикувам отдавна за моя мотор , но си трябват 2 ключа голям и малък! Един едва ли ще намериш дето да обхваща всички въртящи моменти!
            Може и с един. От години ползвам такъв > http://unior.bg/4574/%D0%B4%D0%B8%D0...4%D0%BE-1-264/
            От 0,5 до 11 килограма на метър. Нещо около 300 лева струваше.
            A Lone Rider

            Коментар


            • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

              Първоначално публикуван от galinvayov Преглед на мнение
              Може и с един. От години ползвам такъв > http://unior.bg/4574/%D0%B4%D0%B8%D0...4%D0%BE-1-264/
              От 0,5 до 11 килограма на метър. Нещо около 300 лева струваше.
              Калибрираш ли го на всеки 12 месеца според изискването! Ако не, значи язък ти за 300-та лева! Моя малкия е хубав и беше около 100лв. а големия е куча марка и беше около 50лв. Малкия е до 28 нютон метра максимум, минимума не го помня но е достатъчен за малките болтчета на огледала и други такива по кормилото. Големия почва от 30 нютон метра и свършва на стойности дето не ми са нужни за мотора, но примерно предната ос по спомен се затягаше с около 60 нютон метра, което е долу горе по средата на скалата на големия ключ. Идеята ми е просто да не късам резби а не да постигам кой знае каква точност при затягане, затова нито давам много пари за тия ключове нито пък ги калибрирам периодично. Когато не ги ползвам охлабвам пружините докрай, и въпреки това ако с времето омекнат, най много да не постигна с малко желания момент на затягане, но да скъсам резба е изключено!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                Не съм го калибрирал до сега Вероятно леко се е отклонил но това пък не пречи в случаите когато се гони равномерно затягане. Например на някой капак с 15-20 болта. Предимството му е че в един инструмент е събран целия диапазон от моменти на затягане срещани по моторетките.Тъй като често се налага да си разнасям инструментите, намаляването на тяхната бройка е плюс.
                Добавил съм му в кутийката и два преходника 3/8 > 1/4 и 3/8 > 1/2.
                A Lone Rider

                Коментар


                • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                  Да, за равномерно затягане или за предпазване от скъсване на резба не е нужно калибриране. И да има грешка, предполага се че ще е еднаква и в минус, а не в плюс на въртящия момент (предполага се че пружината на ключа с времето омеква а не става по-твърда).
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                    Здравейте колеги!
                    Пиша ви за един мой проблем... Миналата седмица излязох с мотора Африка 750 рд 04 но уви по пътя мотора ми изгасна в движение. Отбих натиснах стартера и запали но след 500м отново си изгасна. Повече не запали. Стартера върти но няма запалване. Направих директен байпас на бензиновата помпа, като мислих че е от нея, но нямаше ефект. Помислих си, че е копчето за спиране на двигателя ми прави проблем. Зачистих го, никакъв ефект. Отвих една от свещите нямаше искра. След това се насочих към ЦДИ -то мърдах буксите но неможах да установя дали е от него. След известно време запали от първото завъртане на стартера. Спра ли го, отново проблема...Свещите са нови..Акумолатора е по старичък..
                    Обмислям да дам ЦДИ-то на ремонт за спойките
                    Какво бихте ме посъветвали
                    HONDA AFRICA TWIN XRV 750 RD 04

                    Коментар


                    • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                      Би трябвало да е от ЦДИ-то,но не знам дали с ремонт ще се реши проблема. Преди време сложих едно ремонтирано да го пробвам уж за резервно, но както си вървеше, (някъде за 20тина километра само) и ИЗВЕДНЪЖ УМРЯ(появи се твоя проблем, стартерът върти, но няма искра и не пали). Добре , че си носех моето си ЦДИ. Смених го на пътя и за сега е добре. Тия ЦДИ-та са вече стари и е нормално в един момент да откаже. Не съм сигурен обаче, че и да им се прави ремонт ще е дълготрайно после. И аз се оглеждам за ново ЦДИ ама са едни цифри. Ама колкото и да струва, в близко време ще си купя едно ново + поне 2 бобини. При тях не съм чул някой да се е оплаквал, но ако избие бобина , мисля , че не се ремонтира. Провери си дали до ВСИЧКИ свещи ходи ток.

                      Коментар


                      • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                        Пробва ли датчика на пачият крак ?
                        Сега - BMW R1200RT 2006 г
                        Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                        По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                        По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                        Коментар


                        • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                          Датчикът прекъсва запалването , само когато си на скорост , различна от неутралната . Пробвай с изряден акумулатор , но едва ли е от него .

                          Коментар


                          • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                            Днес пробвах с друго ЦДИ но без резултат. Отворих капачката на датчиците на Хол, която явно е била отваряна тъй като имаше силикон... тези дни ще се дава поръчка за датчици...
                            Нормално ли е да има масло до датчиците





                            HONDA AFRICA TWIN XRV 750 RD 04

                            Коментар


                            • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                              Малко вероятно е , да е ЦДИ или датчици , така , че да спрат и двата цилиндъра. Според мен имаш някой хлабав кабел или букса , може да пробваш да подадеш ток директно от акумулатора към запалването , но може да ти се губи и масата някъде.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                                Колеги възможно ли е всичките ми главоболия да идват от това копче. след това шунтиране на копчето проблема не се появи повече. Утре ще пробвам пак и ще пиша крайната диагноза. Установихме че датчиците са здрави.
                                HONDA AFRICA TWIN XRV 750 RD 04

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X