Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

    Ахам, тя нямаше никакви кори , защото синхронизирахме карбураторите , преди това сверявахме центровки и разни други настройки. Ако на снимката на аватара ти изглеждаш както на живо , не знам защо не съм те забелязал . Ама вече останаха само дебелите разходи, до тука беше моторът да тръгне, от тук нататък...да стане годен за пътуване. Поздрави !

    Коментар


    • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

      Рд04 събира по 635 милилитра масло на кол. Но СПОРЕД МЕН 20-ката е неподходящо. Ако ти друса може лесно да го разредиш с по-рядко като изтеглиш със спринцовка орпеделено количество. Под прахоуловители имах предвид тези на семерингите, а не на самите колове Иначе моите колове ги помпя на 0,4. Пробвал съм и на 1 атмосфера, разлика не усещам но вече не е добре за семерингите.
      Scrapheap - ако минаваш през Поморие дрънни да си ги мерим африките
      Yamaha XT​M600E '98
      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

      Коментар


      • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

        Хм egerchev не знам дали си ме забелязaл ама говорехме за Непал и хашиша малко. Както и да е.
        Последно редактирано от VaHk0_; 19-08-11, 18:01.
        Иван Маринов
        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
        ЕНДУРО ВАРНА

        Коментар


        • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

          Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
          ....................................................................... говорехме за Непал и хашиша малко. Както и да е.
          Владич !!!! ... чу ли бре ... освен мафията за крадене ,.... на афрканците, има и нарко дилъри .... Африканци!
          Пак сме изостаналим, ама ............. ти .... вече не си в лоното на правата вяра, ..... така че ти е простено!
          Ами ... аз къде блея .... колегите, лев правят, а аз .... лапам мухите ...
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

            Ааа аз само компрометирам африканците. Иначе съм пишман супертенекеджия.

            Темата леко Убегна У Лево сякаш.
            Иван Маринов
            Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
            ЕНДУРО ВАРНА

            Коментар


            • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

              Следващия път като мерите хлабините на лагерите да се обадите.
              Имам Plastigauge. Колко ли сте се чудили кво е това дето го пише в менюала

              Нали стегнахте ВСИЧКИ болтове и гайки по двигателя с динамометричен ключ?

              Коментар


              • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                egerchev, поздравления за "тоталното" възстановяване на машината. Не е често срещано явление по нашите географски ширини с подобни мотоциклети
                Щом си поцинковал 2кг болтове, значи бая си се заиграл. Но и с тези болтове, как и да бъде другояче...Както казва един приятел- "нищо не ръждясва така, както ръждясват японските болтчета"
                Ще е хубаво наистина да успееш да качиш снимки
                Gnome Rhone AX2 800 1938
                Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                Husqvarna Te 510 1989
                Argvmentvm ad novitatem

                Коментар


                • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                  Не знам Пацо колко е стягал по двигателя, ама му имам доверие и знам ,че ако никой не го разсейва, си е свършил работата както трябва. Просто човекът си е такъв. Това което аз стягах е външно и не може да е фатално за двигателя. Най- много да се разхлаби някоя гайка, но по отговорните места, например по болтовете дето държат окачването(шарнира, амортисьора), по болтовете дето държат двигателя за рамата и такива подобни (то в книжката си го пише къде) слагах лепило за болтове(едно малко пластмасово шишенце от Практикер за 11лв. с едно синьо нещо-дори не се бях заглеждал , че го има да се продава. ). А такъв термин в немското
                  упътване не срещнах.Не мисля обаче , че както са се постарали немците да ми казват с колко нютонметра да стягам примерно скобите на ауспуха, трябва да се втелявам толкова.Просто трябва внимателно да се стяга всичко , за да не се забрави нещо(което на моите години е много вероятно )
                  Не ми стана ясно друго докато свалях разни болтчета: Значи имаше заводско сложено лепило по някои , ама как са го слагали примерно по средата на болт, като началото и края на резбата са чисти? Нали като се върти да се стяга болта и ще се разнесе по цялата му дължина. Аз слагах лепило след като затегна гайкатаслед гайката върху резбата. То и по важните места гайките са с едни пластини против саморазвиване, които цинкът не успя да развали
                  За сведение-анодирането е много полезно нещо( а и евтино )Във Варна го правят за лев на килограм болтчета.

                  Коментар


                  • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                    Лепилото за осигуряване на резби е два-три вида според силата, която е необходима за развиване и диаметъра на резбата. Слабото(червеното) се развива нормално. Синьото и ако има по-силно се развиват след нагряване. Поставя се една капка върху резбата и се завива. Лепило се слага само на тези болтове, за които е казано в менюала.
                    Немците са копирали от оригиналния менюал, а японците са си ги изсмукали от пръстите тези моменти на затягане
                    Всеки болт(гайка), в зависимост от диаметъра и твърдостта на материала, се затяга със стандартен момент. Изключение правят някои специални болтове, както и тези по главата. Стандартнте моменти ги има във всеки един менюал и е добре да се спазват, за да не се саморазвиват или да не се пренатягат и развалят резбите.
                    По принцип майсторите в България стагат на ръка, като разбира се винаги надвишават дадените стойности. Ако е добър майстора ще стяга без да къса, но след 1-2 развивания тази резба не става за нищо.
                    Не казвам, че Пацо е лош майстор, напротив. Но и той е български майстор и стяга на ръка.
                    На първото ми супертенере се налагаше да се отваря двигателя, а аз нямах база за работа. Дадох го в ръцете на един силистренски майстор. Този човек освен един крив върток и къса тръба, други инструменти не ползва Карах го година, продадох го, смени няколко собственика и все още се движи без да се разпадне. Единия от собствениците го е карал с пистарките на макс и пак е оцелял.
                    Аз имам 4 динамометрични ключа и ги ползвам за почти всеки болт, все пак пари съм давал за тях
                    За главите нищо не казваш, прешлайфа ли клапаните, смени ли гумичките, измери ли пружините?
                    В заключение ще кажа, че щом Пацо го е правил на спокойствие, ще караш дълго без проблеми.

                    Коментар


                    • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                      Не знам основен ремонт без да се челосат глави.На Светльо(фирма Корди) машината му става-и други глави ми е правил , които са работили нормално.На клапаните леглата също са напасвани( на леките коли клапаните си ги напасвам на ръка, с една паста и всеки клапан сам си прави леглото докато се получи по работната затваряща повърхност непрекъсната сива линия-доста е трудоемко).Не знам Пацо как ги е напасвал(забравих да го питам), но да се надяваме , че ще е добре-мерихме компресия- 12 и на двата цилиндъра.
                      Като писах , че се смениха ВСИЧКИ гарнитури, комплекта от Англия си дойде и с вложките на клапаните включително . Само семерингите по мотора трябва да се купуват тук -ВСИЧКО ЩО Е ГУМА Е ВЪТРЕ. Писна ми да пиша за тоя мотор...време е вече да го покарам.
                      Владич, Африката до преди седмица още стоеше в КАТ(питах изрично, че ми беше интересна да я видя) , но ми казаха , че не ги държали вече моторите в халето, а ги прибирали някъде другаде.

                      Коментар


                      • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                        Под Аспаруховият мост беше мотора, но преди два дни прокурора е разрешил и жена му е прибрала Африката.
                        Когато купуваш гумички за клапани, примерно, от Хонда не ти продават само гумичките, а пълен комплект гарнитури и всичко там, което трябва да се смени, след като свалиш капаците на главите. За другите Ямаха, Сузуки и т.н. не знам, но за Хонда е така.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                          Чета в немските форуми , че тия клапани трябвало да се регулират на XXX километри.

                          До колко е вярно ?
                          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                          Коментар


                          • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                            Ами....вярно е Ако не трябваше нямаше да имат тази опция. Сега сериозно - при продължителна употреба на двигателя хлабината на клапаните може и да не се промени, но болтчетата на кобилиците, които натискат клапаните работят продължително време само с определена част от закалената си контактна повърхност и примерно при каране с малко по-кофти масло тази циментация пада. На трансалпа на мой приятел бяха станали сякаш си ги търкал на шмиргел и беше невъзможно да се регулират клапаните и се наложи подмяна. Затова е добре примерно на 15-20 хиляди км да се завъртят малко така, че да не чукат само на едно и също място.
                            Последно редактирано от c_chanev; 20-08-11, 18:05.
                            Yamaha XT​M600E '98
                            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                            Коментар


                            • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                              Ех, май се самоурочасах с предния пост Наскоро ми се причу някакво цъкане от двигателя - то се появява, ту спира, или е много слабо. След обстойно заслушване с колегата Scrapheap установихме единодушно с по бира в ръка, че нищо му няма. Да ама не, мене ме гони параноята. Разхвърлях го за проверка на клапани и....хлабината беше окей, освен на предния изпускателен (точно него предния път преди 18 000 км само го бях измерил и не бях регулирал). Болтчето беше подбито и с износена циментация. Оттам нататък триенето си е свършило работата.Другите и те бяха тръгнали, макар реглажа, който им правих преди им е дошло времето. Сега мотора е разглобен, а аз чакам от Бултрако 6 броя нови болтчета на цена 8 лв всяко
                              Yamaha XT​M600E '98
                              Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                              Коментар


                              • От: Honda Africa Twin RD04 много въпроси.

                                Ужас ... моя последно му гледах маслото преди 1000км ... не го беше пипнало цялото пътуване до Испания и обратно

                                Зимата явно ще трябва да се сваля и да се гледа хлабини и тнт.

                                Ще можеш ли да пуснеш някоя друга снимка моля ....
                                Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                                Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                                Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X