Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

    Страхотен е !
    Следя неотстъпно със затаен дъх.
    Как ли се проявява ефекта на надморската височина по отношение на глада за цигарка ?
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

      Имам чувството, че го е качил на стоп някой с БТР...
      Mitsubishi L200 DobbleCab

      KTM XC 450 RW 2009
      KTM 350 SX 2011

      Коментар


      • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

        Невероятно е!
        Извинете ме за глупавия въпрос - как определяте колко е надморската височина?

        ..................

        Информираха ме с ЛС, за което благодаря!
        Последно редактирано от Виолета; 20-07-10, 12:51.

        Коментар


        • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

          Първоначално публикуван от Виолета Преглед на мнение
          Невероятно е!
          Извинете ме за глупавия въпрос - как определяте колко е надморската височина?
          Ако следиш SPOT тракера на гърба му http://share.findmespot.com/shared/f...jjKXiyoetr4Cbk просто избираш от бутоните горе в дясно " Terrain " .
          Сателитните данни за временното местоположение се проектират върху релефна карта. Това е по лесния начин. Има и точно определяне от записите, но за това Веско бе обяснил.
          Надявам се че поне няколко колеги записват пътуването като данни от начало до край, защото след определен период данните май не се пазят.
          Последно редактирано от Nik Nikolov; 20-07-10, 12:58.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

            Дали следя SPOT тракера... Ами мисля, че всички, които пишат тук, го следят. Наистина е удивителен маршрута. Димо трябва да знае, че се гордеем с него.

            Коментар


            • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

              Как да не се гордеем!!! Аз наляво-надясно разказвам за него и по телефона снимки показвам, както и за "африканците", де. Сякаш ми е брат, а даже не го познавам лично!
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                Най-левият бутон горе в дясно върху картата на Гугъла е "карта", която се отваря с маршута на Спот-тракера...А най-десният бутон на същият ред е "релеф". Там при достатъчно голямо приближаване на маршута се появяват хоризонтали за височината.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                  За по-лесно: Клик с десния бутон на мишката вляво, където е списъка със съобщенията -> Show altitude profile.
                  “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                  Walter Rohrl
                  GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                  Коментар


                  • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                    Как да не се гордеем!!! Аз наляво-надясно разказвам за него и по телефона снимки показвам, както и за "африканците", де. Сякаш ми е брат, а даже не го познавам лично!
                    Колега, не си само ти. И аз, откакто е тръгнал, не спирам да разказвам за него на всичките си приятели, познати и колеги. Аз също нямам честта да познавам Димо лично, но това не пречи да храня най-искрено възхищение към него и това което прави. Мога само да се надявам един ден да мина по неговите стъпки.
                    Димо, от сърце ти пожелавам успех в това епично пътешествие и безопасно и безаварийно завръщане у дома!!!
                    BMW R1150GS

                    Коментар


                    • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                      Как да не се гордеем!!! Аз наляво-надясно разказвам за него и по телефона снимки показвам, както и за "африканците", де. Сякаш ми е брат, а даже не го познавам лично!
                      Аз също не го познавам лично, но се надявам като се върне чрез един наш общ приятел да мога да го поздравя за куража и ентусиазма.

                      Коментар


                      • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                        Заслужена почивка!
                        Утре за атака да се готви АкБайтал, после е "лесно" само надолу.
                        Димо, поръчвам си една снимка на залез от КараКул.
                        Като знам чак къде ще имаш достъп до "Паяжината", снимката ще добие вкуса на отлежало питие.

                        Докладвам:
                        На Шип.. ......ъъъъЪ в Ош и Джелалабад всичко е спокойно.
                        В обезлюдения Ош има привидно затишие, но то е като въглени в торфа.
                        В този ред на мисли - ако успееш за два дни да минеш "шуз" от КараКул до ИсъкКул ще е доста успокоително.

                        После ще има и Нет.

                        Добре де, сега като си толкова близо до Китайската граница,
                        не са ли ти по-лесни десните завои и труууудно да завиваш пак на запад?

                        Коментар


                        • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                          Е тука е момента да се похваля, че познавам Димо лично !! )) ...замислям се дали не е сега момента за започна да пиша книга ?

                          Коментар


                          • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                            Димо, не помня преди да съм седяла да сред нощ на компа, за да следя къде и как пътува някой мъж! Възхитена съм от теб, от Бойко и Мони...хора като вас обърнаха светогледа и мисленето ми! В интерес на истината половината служба покрай мен също ви следи с невероятен интерес! 6 жени, които хал-хабер си нямат от оффроуд днес вкупом ме питат - казвай, какво става с момчетата, докъде сигнаха! И аз съм щастлива да се похваля с вас и прекрасния ни форум!

                            Коментар


                            • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                              С малко закъснение:
                              Димо се обади към 11 часа сутринта (българско време, не таджикистанско) и каза, че току-що е излязъл от прохода Каргуш. Беше много щастлив и каза, че М41 си е истинска магистрала след това, което е минал. Вече се е размечтал за асфалт и смята да не се навира в никакви гадости, освен ако не е крайно наложително. Като най-интересна случка от последната вечер сподели, че снощи в хотела в Хорог, докато си бъбрел с останалите пътешестващи из Памир (главно колоездачи - французи, германци, швейцарци, канадци и прочие), влязла новопристигнала група мотористи, начело със Самбор. Това е полякът, който запали Димо по Памир с пътеписите си в advrider. Чели сме ги всички и много му се възхищаваме. Той е там всяка година, май и познава Памир на пръсти. И като го видял казал: А, ти си българинът с бмв-то! Оказва се, че в Памир всичко се знае...
                              Наснимали го и днес тръгнали за Афганистан, като Самбор не пропуснал да го покани да се присъедини към тях. Изненадващо за мен, Димо е отказал, може би Ак Байтал вече е твърде близо...
                              По отношение на височината, каза, че не чувства никакъв дискомфорт. Освен това дотук не са го сполетяли никакви проблеми от здравословен характер, които са почти задължителни при среща с местната кулинарна традиция.
                              Вероятно утре ще напусне Таджикистан.
                              Каза, че ще напредва към Алмати, където го чака приятел със студена бира и после обръща към вкъщи.

                              Коментар


                              • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                                Яна да не би да имаш в предвид Мургаб? Там където е Димо сега... В Хорог той беше преди да тръгне за Вакхнската долина от М41, там преди три дни. Преди да стигне Казахстан и Алма Ати трябва да мине и през Киргистан. Само там са минимум два дни. Там ще мине два превала още преди Ош. Това са Сари Таш и Талдик някъде по 3600 м нмв всеки. После след Ош и Джелалабад зависи по кой път ще тръгне, но има поне още три превала по около 3000 м нмв всеки, като там вече е асфалт, поне беше преди няколко години...
                                Да не забравяме, че днес трябва да премине Ак Байтал 4655 м нмв и след това ще напусне Таджикистан.
                                Последно редактирано от ВладиЧ; 21-07-10, 01:23.
                                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                                Златомир Попов - Forry

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X