Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

    Супер са снимките! Дано видим и останалите.

    Димо! Моля ти се! Недей да триеш снимките от харда! CD-тата от жегата може и да не устискат до България! Купи си един външен диск и записвай на него по-добре. Или пък си купи още карти памет за фотоапаратите - май ще е по-лесно. Дисковете в жегата не са особено надежден носител.
    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

    Коментар


    • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

      Съгласен съм със Стас за CDтата, после ще е голям яд ако излипсват. $100 за памет на външен хдд или флашки и си бомба. Да се надяваме, че там има такива магазини

      иначе снимките от Хекатомполис са.... умопомрачителни. Много тъжно ми стана като гледам тези парчета, които от далеч изглеждат като обикновен чакъл, а от близо разбираш, че ходиш по история, всички тези парчета са били от кани, чаши и кой знае какво, хора са ги държали, имало е живот... гледаш и как всичко е оставено да се разруши, много тягостно такова

      но- страшни места, просто един път!

      Коментар


      • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

        Между другото и в Йордания бяха така - разкопали 1/3 от римския град Джераш и хората ходят и гледат... и се катерят по останките... На въпроса ми - няма ли да се съсипят така руините, ми отговориха, че после ще изкопаят нови и няма проблем! Ей така - не им пука, че се съсипва всичко. Израелците не са така. Индийците също. Но в арабския свят, а явно и в Иран, археологията не е на почит.
        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

        Коментар


        • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

          Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
          Имаме невероятни кадри с тези деца, но като се върне автора им ще ги видите

          [ATTACH=CONFIG]226425[/ATTACH]
          ееее, Димо, издадоха те, не знам какви ще ги обясняваш за авторството над тези двечките....
          the road goes ever on and on...

          Коментар


          • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

            Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение

            тази ми е любимата. Лъчо и Димо отиват на луната

            [ATTACH=CONFIG]226424[/ATTACH]
            Аз не успях , но като гледам снимките на Димо може и да е стигнал до луната. Ще се окаже ,че даже е и населена.

            Коментар


            • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

              Димо, уникално пътуване......... страхотни снимки особено нощните....къде успя да събереш толкова фото техника, че и голям статив си помъкнал
              Много безаварийни километри и в оставащият преход...

              Коментар


              • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                Някой, знае ли, защо от Ахшабад Димо тръгна на север, вместо на югоизток към Мари, както беше първоначалният му план?
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                  Димо снима изгрева над пустинята и рано-рано тръгна

                  Успешен ден приятелю!

                  Коментар


                  • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                    Изглежда, сякаш бърза да пресече Туркменистан транзитно.
                    Може би му е писнало от жегата .
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                      От два дена кара пак само из пустиня. Днес сигурно ще влезе в Узбекистан. През Мари към Узбекистан и Самарканд му беше по-близо, но той тръгна на север. Дано да разберем скоро защо. Чак след Самарканд, към Таджикистан и Душанбе започват планините.
                      Последно редактирано от ВладиЧ; 09-07-10, 08:34.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                        Или има нещо интересно на север или ....?! На изток по бързо ще излезе от Туркменистан. А и там минава през Бухара и Самарканд два изключителни обекти за посещения.Като гледам как лети на север.Подмина и Аралско море.Или това което е останало от него.Не бях забелязал през годините как се е стопило.Останала е една локва.Май точно към Аралско море отива.
                        Последно редактирано от Воден дух; 09-07-10, 09:40.

                        Коментар


                        • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.


                          Аз ли бъркам, или Димо наближава Москва....



                          Споко, Димо, тука всичко е наред. Пускам от Генчо безжичен нет.
                          Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                          Коментар


                          • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                            Позволих си да копна това за попътно инфо.Димо ще прецени.Лек и безавариен път.
                            Ден 2: Пристигане в Ташкент. Следобед ще направите обиколка на узбекската столица - мавзолея на Кафал Шаши, медрасето Барак Хан, джамията на улица Хасти Имам, ще посетите и местния ориенталски пазар Чор-Су.
                            Ден 3: Ургенч. От Ургенч ще бъдете трансферирани до приказната Хива. Обиколка на Хива - крепостта Куня-Арк, минарето Ислам Ходжа, комплекса Палван Кари, мавзолея Шо-И-Каландар Бобо и др. Следобед обиколката на Хива продължава с кладенеца Хейвак от 10 в., мавзолея Уч Авлиоли (тримата светци), джамията Джума от 18 в., двореца Таш Хаули и др.
                            Ден 4: Трансфер до Бухара.
                            Ден 5: Започвате обиколка на Бухара - ансамбъла Пои-Калян, медрасето Емир-Алим-Хан от 14 в., джамията Магок-и-Атари от 16 в. и др.Обиколката на града продължава с посещение на крепостта Реджистан Арк от 16 в., комплекса Боло-Хауз от 18 в., мавзолея Исмаел Самани от 9-10 в. и др.
                            Ден 8: В красивия Самарканд ще разгледате ансамбъла Реджистан, джамията Биби Ханум, базара на града. Следобед продължавате към некропола Шах-и-Зинда, обсерваторията Улугбек и археологическия резерват "Руините на Афросиаб" от 6-13 век. Връщане в Самарканд, където обиколката на града продължава с посещение на джамии и мавзолеи.
                            Ден 9: След като посетите мавзолея на Имам Бухари и джамията Исмаел Бухари,
                            Ден 10Ташкент с посещение на Историческия музей на Узбекистан, Музея за приложни изкуства, полската катедрала и др.

                            Коментар


                            • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                              Какво ли иска да каже ОК, което излиза на spot - страницата с най-новия сигнал от устройството? Че е влязъл без проблем в Узбекистан? Или че се е справил добре с Бялото слънце? Надявам се скоро да разберем. Но досега не бях виждал ОК като кликна на най-новата позиция.
                              Последно редактирано от дядо Ники; 09-07-10, 20:09.
                              Искам България чиста!

                              Коментар


                              • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                                Димо реши да тръгне на север заради едни газови дупки...май им викат "врати към ада"... ще ги видите, струват си. Не му е писнала жегата и пустинята, ами соца. След Иран, Туркменистан му се сторил отвратително познат. Чухме се снощи, беше се разпънал до една от дупките и искаше днес да влезе в Узбекистан, но явно е позакъснял за границата. Това, че е пуснал ок просто означава, че всичко е наред. Аз получавам мейлче със следното съдържание:
                                Dimo
                                Latitude:41.80544
                                Longitude:60.00943
                                GPS location Date/Time:07/09/2010 18:51:58 EEST

                                Click the link below to see where I am located.

                                http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&geocode=&q=41.80544,60.00943&ll=41.80544,60.00943&ie=UTF8&z=12&om=1
                                Message: Dobre sam
                                Ако натисне другото копче, съдържанието е: Rabotata se nasra.
                                Такова съобщение още не съм получавала.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X