Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

    След Alian на изток е Istgah-e'Amervan, което в същност е някаква гара, а на североизток е село Firuzabad. Но между тях на запад няма нищо на картата. Има черни пътища виждат се ясно на сателитната снимка, но в дясно от пътя, на запад абсолютно нищо няма!?!? Странно как са го зарязали този град в пустинята?!?! Дали изобщо ще има там нещо което да се види? В същност точно на запад от Firuzabad има някакво друго село Abdolabad. Това ли е ? То е много малко.
    Последно редактирано от ВладиЧ; 05-07-10, 10:04.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

      Здравейте,
      Станах рано сутринта. Около 5.00, с нагласата да карам до Ashhabad днес, но дойде Мохамед (едно момче от снощи) и с неговата моторетка отпрашихме към... ще ви разказвам друг път.
      Трябваше ми нет заради телефоните на туркменистанците, които трябва да ме чакат - забравил съм да ги запиша... та гледам, че сте писали.
      Вероятно ще намеря Hecatompylos. Бях го намерил в Google Earth, но разбира се, не съм записал координатите му.
      И да не го намеря, ще го намеря следващия път.
      Карането в Dasht-e Kavir е изключително изживяване. Просто температурата е "немислима". Около 14:00 достигна 48ºC и трябваше да спра. Дръжките на мотора пареха, каската ми пареше, дрехите ми пареха. След 3-4 часа почивка, продължих. Всъщност, когато е 30 - пея, приi 35 - пея по-бавно, при 40 - муча , след 45, не ме питайте... Общо за деня 694 km. Двигателят не се стопли и една степен повече, от обичайното Aaa както вече бях писал - настилката е безупречен асфалт. Проблем би имало ако спреш. В първата част на пътуването (до обяд) не срещнах друго превозно средство. След обяд минаха две ...
      Всичко е наред, утре, живот и здраве, съм в Тюркменистан.

      Поздрави!

      Zdraveite,
      Stanah rano sutrinta. Okolo 5 s naglasata da karam do Ashhabad dnes, no doide Mohamed (edno momche ot snoshti) i s negovata motorerka otprashihme kam .... shte vi razkazvam drug pat.
      Triabvashe mi net zaradi telefonite na turkmenistancite, koito triabva da me chakat - zabravil sam da gi zapisha ... ta gledam, che ste pisali
      Veroiatno shte nameria hekatomplos. Biah go nameril v google earth, no razbira se na sam zapisal koordinatite mu.
      I da ne go nameria, shte go nameria sledvashtia pat
      Karaneto v Dasht-e Kavir e izkliuchitelno izjiviavane. Prosto temperaturata e "nemislima". Okolo 14:00 dostigna 48'C i triabvashe da spra. Drajkite na motora pareha, kaskata mi pareshe, drehite mi pareha. Sled 3-4 chasa pochivka prodalajih. Vsashtnost, kogato e 30 -peia, pri 35 - peia po-bavno, pri 40 -mucha , sled 45 ne me pitaite ...Obshto za deniq 694km. Dvigatelia ne se stopli i edna stepen poveche ot obichainoto Aaa kakto veche bah pisal - nastilkata e bezuprechen asfalt. Problem bi imalo ako spresh. V parvata chast na patuvaneto ( do obiad) ne sreshtnah drugo prevozno sredstvo. Sled obiad minaha dve ...
      Vsichko e nared, utre j.i z. sam v Turkmenistan

      Pozdravi
      Последно редактирано от Ясен; 05-07-10, 21:59. Причина: непростима грешка в превода
      ______2
      Е = MZ

      Коментар


      • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

        Дръж се Димо, в Памир ще ти е хладно, трупай топло за после.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

          Hecatompylos, Семнан Иран:
          N 35º 57' 40"
          E 54º 02' 14"

          Димо, това е на по-малко от 25 км, западно от теб.
          Последно редактирано от giorgio; 05-07-10, 14:48.
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

            Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
            ... дойде Мохамед (едно момче от снощи) и с неговата моторетка отпрашихме към...
            Не им се давай, Димо, ако трябва гледай редовно галерията на Чинела!

            Супер добре напредваш, продължавай в тоя дух, стискаме палци!
            Зима иде

            Коментар


            • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

              Не съжалявай Димо че не можа да отидеш на въпросният Хекатомполис. На запад от село Firuazabad и на изток от Qusheh, (което е някаква махала край магистралата), мястото е само едно, но там няма нищо. Само някаква ферма с малко обработваема земя, на която гледат лук вероятно. А какво е това Семнан не разбрах. Може да е името на фермата, защото няма такова населено място там.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                Браво Димо !
                Радвам се че намери сили и воля и време да отидеш до една от основните точки по пътя на коприната - Hecatompylos !
                Това място ще те зареди с енергия до Памир и обратно.
                Поздрави от мен !

                Коментар


                • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                  Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                  ... Просто температурата е "немислима". Около 14:00 достигна 48ºC и трябваше да спра. Дръжките на мотора пареха, каската ми пареше, дрехите ми пареха. След 3-4 часа почивка, продължих. Всъщност, когато е 30 - пея, приi 35 - пея по-бавно, при 40 - мълча , след 45, не ме питайте... Общо за деня 694 km...
                  Тъкмо се чудех, как хем се оплакваш пт жегата и казваш, че е било необходимо да спреш за няколк часа, хем си врътнал 700 километра и жена ми предложи теория: бързал е да стигне до следващата сянка
                  Лек път и за в бъдеще!
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                    Лек път и дано свършват жегите вече. Радвам се, че всичко е наред и си добре.

                    Коментар


                    • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                      Димо, успех навсякъде, изживяваш мечтите на много от нас в момента, сигурен съм
                      Наслаждавай се на всеки миг
                      Поздрави и успех.
                      Per aspera ad astra.

                      Коментар


                      • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                        Димо,стискаме ти палци.Пази се ,че ще си искаме разказите ти на,,живо'' Следим те и тръпнем в очакване на вести и снимки.Пази се ! Успех!
                        ПП Димо, малко се притесних... ,,...едно момче от снощи...'' - Кажи ,че става въпрос за друго...
                        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                        0899187766

                        Коментар


                        • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                          Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                          ПП Димо, малко се притесних... ,,...едно момче от снощи...'' - Кажи ,че става въпрос за друго...
                          Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                          Не им се давай, Димо, ако трябва гледай редовно галерията на Чинела!
                          Стига сте го подозирали, той отдавна не е супер-модератор!

                          Коментар


                          • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                            Няма какво повече да се добави към всичките пожелания,които всички отправиха към Димо,но нека се върне жив и здрав(ако иска,де)-това е най-важното!
                            Искам да попитам как се държи машината,удобна ли е за такова дълго пътешествие,къде по тялото се чувства най-много умора,колко километра са навъртяни вече...?
                            Успешно завършване(и завръщане),и нека Бог,Алах и вси светии да са с теб!
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                              Уж се старая само да чета и гледам красоти безмълвно, ама този пасаж страшно много ме накефи:
                              Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                              ... Около 14:00 достигна 48'C и трябваше да спра. Дръжките на мотора пареха, каската ми пареше, дрехите ми пареха. След 3-4 часа почивка, продължих. Всъщност, когато е 30' - пея, при 35' - пея по-бавно, при 40' - мълча , след 45 не ме питайте... Общо за деня 694 km...
                              Култово! И като изживяване, и като изказ...
                              Проължавай все в същия дух, Димо!

                              П.п. А какво ли си пееш?

                              Коментар


                              • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                                Димо, днес отново кара от рано сутринта. На път е да премине в Туркменистан и да напусне Иран, след една почти епохална обиколка. Направо съм убеден , че няма друг пътешественик от България до сега, който да е обиколил толкоз много исторически забележителности из Иран и да е дал толкоз прекрасни репортажи, изпълнени с въздух, чувственост и реалност.
                                Благодаря Димо !
                                Заедно с Мони и Бойко, ставате автори на един нов и непознат досега стил в журналистиката - интерактивен репортаж.
                                Тоест цялото действие, се извършва под непрекъснато наблюдение и в диалог със публиката, маршрута дори се модифицира, по съвети на четящите. Това е новинка в световен мащаб - уверен съм.
                                И вие сте водещи фигури в този процес. Казвам го с оглед на техническото развитие на SPOT системите и интернет комуникациите, позволяващи всичко това да се случи в реално време.
                                Поздравления ! Усилията ви са за нов пробив в областта на познанието и изследванията. Респект.
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X