Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

    И аз гледам СПОТА от половин час и дано бързо мине границата с всички формалности. Тъй като и аз пътувам в момента със същия такъв танк съветвам Димо да не се впуска в излишни приключения. Ако има алтернатива за по-добър път по-добре да избере него. Карането по черно ще се прави при следващото ходене с леки моторетки. В Судан изтървах мотора в един пясък и не можах да го мръдна, пък уж се имам за здравичък. Много е трудно с толкова натоварен мотор да се кара по черен път.
    Айде вече е на границата. Успех Димо. Истинското приключение започна и карай умната.

    Коментар


    • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

      Там има път, просто не е нарисуван с жълта чертичка в гугълмапс. Черното ще е в Памир.

      Коментар


      • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

        Голяма пауза.
        Дано, успее да мине тази вечер от другата страна.
        Плановете, май са такива.
        Поздрави.
        I am just a simple man.

        Коментар


        • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

          Супер.
          Премина успешно.
          Май,ще търси подслон в SERO.
          Поздрави.
          I am just a simple man.

          Коментар


          • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

            Успех Димо!!!! И аз го видях как премина границата. От тук нататък започва пътшествието му. Турция я знаем на пръсти.
            Пак му пожелавам УСПЕХ!!!!
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

              Димо,разминали сме се по пътя за Немрут.Сега виждам за твоето пътешествие.Късмет друже!

              Коментар


              • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                ...Днес,страхотен стинд.
                Прятна вечер и заслужена почивка.
                Поздрави.
                I am just a simple man.

                Коментар


                • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                  Ето и аз нещо да напиша на многобройните читатели на Димовото приключение. И ние с Явор вече сме само наблюдатели. Мога да каже , че след една седмица пътуване ентусиазма на Димо да продължи не намаля и с милиметър даже. За разлика от него нас вече ни дърпа към къщи . Караме на запад покрай брега и сега сме в Алания. Магистралатата свърши и сега се кефиме на стария път край морето , който има големи денивелации и завои. Утре ще кацнем в Памук Кале. Снощи спахме в едно малко градче до магистралата, където имаше комична ситуация. Кагото решихме , че ще търсим място за спане към 10 вечерта избрах най-близкия хотел на GPS a и след 10 мин. пристигнахме пред една 4 етажна къща , на която имаша табела 'пансион'. Звъня аз на звънеца и след малко се показва млада , забулена жена и като ме видя загуби ума и дума. Питам аз rooms, това онава - няма отговор. След още малко дойдоха още две и те не говорят , а само се споглеждат в ужас. Аз и на тях им казвам 'хотел' и соча табелата. И тагава нещо зацепиха и се усмихнаха. В този момент от прозорците по етажите се показаха поне десет , все млади и забулени жени и взеха нещо да коментират с онези долу до мен. В един момент всички се разкикотиха и взеха да ме сочат от етажите. Вече бях в пълно недоумение. Най-после дойде една мацка с забрадка, която с много усилия намери думи и каза 'here only sisters, no brothers' . Явно това беше някакво общежетие ученички , студентки или кой знае там какви девици. Не ни поканиха , въпреки големия интерес. Снощи бяхме изморени и с мъка се добрахме до друг хотел , който беше около 0 звезди. Сега ми е весело с тази случка.
                  Последно редактирано от Luke; 27-06-10, 22:43.

                  Коментар


                  • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                    И малко снимки :
                    Димо показва снимки на местните

                    Тук се загубихме с Явор. Това е римски мост от 2 ри век. Явор тръгнал по котитото на реката към мен и затънал, а аз не съм го видял и газ до го 'настигам' .

                    Тази мацка с две думи я навих... да дойде с нас до Немрут , но не и подписаха гарнизонка с преспиване и пропадна

                    Коментар


                    • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                      Страхотни снимки.Успешно прибиране в БГ.На Димо хубав и безавариен път и късмет.Апропо с какво се правят тези хубави снимки? Още веднъж успех!

                      Коментар


                      • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                        Лъчо, Яворе, как така от Алания утре ще сте на Псмук кале! То ако карате по крайбрежието, където е най-интересно за разгеждане и едина седмица няма да ви стигне! Димо, базпроблемно кефене и в Иран, а и докато се пребереш. За снимките нищо не казвам, то се знае.

                        Коментар


                        • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                          От Алания до Денизли (където е Памуккале) пътят е чудесен и не е много дълъг, ако се мине през вътрешността. Проблем няма. Аз като ходих след разглеждането на Памуккале продължих към Селчук (Ефес) и спах там в хотела, в който бяха спали Димо и Яна. Много готин между другото. Препоръчвам го.

                          Но темата все пак е за Димо и се надявам и той скоро да намери интернет, за да каже нещо повече за непознатия поне за мен Иран. Много ми е любопитно.
                          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                          Коментар


                          • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                            Ми няма да е скоро намирането на интернет. Мисля, че може да се надяваме на Узбекистан.
                            Димо е добре, снощи осъществихме трудно и мъчително сателитна връзка. Не е имал никакви проблеми на границата. Беше си разпънал палатката в парк в центъра на Урмия и каза, че около него имало още 10 палатки с щъкащи деца. Доколкото схванах гостоприемството и любезността на местните хора граничат с досаждане. Научил е дума на фарси - "доро" - махай се. Качвали се по мотора, държали му колчетата на палатката, такива работи.
                            Днес смяташе да мине моста през езерото и да отиде до Табриз, но като гледам се е отказал. Следващата му цел е Исфахан.

                            Коментар


                            • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                              ...Ми, ще чакаме да се изфука и от Исфахан.
                              Поздрави.
                              I am just a simple man.

                              Коментар


                              • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                                Мога да му кажа още доста думички на фарси, ама няма да има нет да ги види...
                                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X