Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Към Малайзия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Към Малайзия.

    Вчера 21.04 2024 год нашият колега Цветан Христов тръгна с мотоциклета си към Малайзия.
    Пожелавам му успешно и безаварийно пътешествие!
    Ето блога му във фейсбука: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555794191271
    А тука можем да го следим в реално време къде е в момента. https://share.garmin.com/bulgarianonabike
    Последно редактирано от ВладиЧ; 22-04-24, 12:33.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

  • #2
    Добре го е накачулил:




    Респект му за идеята и организацията.
    Въпреки, че не е избрал 300 кила струг - се справи младежа, стискам палци!
    Враг усраине

    Коментар


    • #3
      Той си има и струг. Другият му мотор е 1000 кубикова Хонда Африка, но Цецо предпочете да тръгне с тая Хонда. Разходите му за това пътуване ще са много по-ниски с тоя мотор. Умен ход!
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #4
        Еми нормално.
        Такова пътуване е за предпочитане да не са прави със струг не само по тази причина.
        Особено като има избор!
        Точно като се върнахме от Грузия аз напълно задрасках намерението си да сменя това с Африка.
        Не знам дали си спомняш чеха с YBR125 и големите сандъци в Кавказ?
        Враг усраине

        Коментар


        • ВладиЧ
          ВладиЧ коментира
          Редактиране на коментар
          Тоя с тази 125 кубика моторетка и с тези сандъци беше мазохист, а не пътешественик...

        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Размерът на куфарите съм съгласен, че беше към нелепица.
          Централният ми напомня за скрина от прабаба, който аз също ползвам за мото-екипировка.
          Обаче моят си стои в гаража

      • #5
        Ще бъде интересно. Следя.
        Панайот Бърдарски
        0887 60 77 22

        Коментар


        • #6
          Здравейте, днес хич не мога да следя къде е Цветан! Дали проблема е при мен или и вие имате затруднения?!
          Георги Танев (0+)
          Land Rover Discovery 1 300 TDi
          Land Rover Club Bulgaria
          0887 930 238, 0878 797 768

          Коментар


          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            При мен не се зарежда сайта.

          • Жоро Танев
            Жоро Танев коментира
            Редактиране на коментар
            Ясно. Подобно е и при мен. Зарежда частично, но не виждам позицията на Цветан. Благодаря!

        • #7
          Изскочи. В Армения е близо до езерото Севан. Край град, (или село) Дилиджан.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #8
            Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
            Изскочи...
            Temporarily unavailable
            Понякога не работи тая страница.
            Мислех си, че платените услуги са по-устойчиви но явно не.
            Не знам доколко може да се разчита и на Garmin inReach като цяло.
            Замислял съм се понякога, базовият годишен абонамент не е супер скъп.
            Обаче ако и той работи колкото портала за тракване... По-добре както и до сега

            Враг усраине

            Коментар


            • the slow heart
              the slow heart коментира
              Редактиране на коментар
              Garmin inReach е чудесна осигуровка и си заслужава за соло изцепкаджии. Г-ца Нетърпеливи Ботушки я тества съвсем скоро. Иначе по принцип, всичко може да се скапе, особено ако някой положи усилия в тази посока. Конкретно, не са малко вече районите със смущения и заглушавания на сателитни сигнали.

          • #9
            Още е в Армения Цецо. Това според трака. Може би днес ще влезе в Иран.

            А нидерландската госпожица "Сърбящи ботуши" - Норали, падна много лошо в Танзания. Счупи си дясната ключица. Сега си е в Нидерландия. Оперираха я, прибра си и мотора от Африка, и според нея чак някъде към септември месец ще се качи пак на мотор. Във всеки случай със сезон 7 приключи. Но обяви, че ще има сезон 8, след като се оправи.
            Последно редактирано от ВладиЧ; 24-05-24, 08:23.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
              ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
              Редактиране на коментар
              Даже холандските доктори и пробиха дроба докато и оправят ключицата. Заслужава почивка момата .

          • #10
            Аз имах предвид по-скоро портала за тракване на inReach.
            И нямам сериозни наблюдения но в последно време услугата я няма на няколко пъти.
            Другият, основен комуникационен канал може да си работи.

            А за малката пикла ми казаха та гледах последните 2 епизода.
            Реално я спасиха неграта, които я намериха на пътя а не inReach.
            Изпрати съобщение но ако не беше случайната кола можеше още дълго да лежи там!
            Не само нея спасиха а дори върнаха мотора обратно до цивилизацията и то на самоход.
            Изобщо не съм учуден, че хората са там, в онзи свят а приматите вече сме тук, в Голямото Добрутро.
            Вземи ни играчките и ставаме кръгла нула!

            В частност за тракването аз също го правя през https://aprs.fi
            Да, няма нищо общо нито с услугата inReach нито пък с начина, по който следата отива в интернет.
            Но специално за мотор/кола върши работа, пак понякога.
            Враг усраине

            Коментар


            • the slow heart
              the slow heart коментира
              Редактиране на коментар
              Не го знаех този вариант, ще погледна. Аз съм пробвал за кратко на OsmAnd тракера с акаунти от Телеграм. Не беше зле.

            • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
              ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
              Редактиране на коментар
              Защо толкова грубо за момата ?

            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Хм, умалително е по моя аршин.
              Като казвах на ДР-а - дъргел това не значеше пренебрежение а уважение.
              Някакви каруцарски интимности от Винкеландия

          • #11
            Цецо в влязъл в Иран. В някакво село, или град е на 30 км от езерото Урмия.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X