Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някъде в Азия през 2012

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Някъде в Азия през 2012

    Отново са в Китай !
    Този път, няма дъжд. Повечко да разгледат.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • От: Някъде в Азия през 2012

      Брей, брей, брей какви чудеса само. Замътили са ви се главите от гледки и приключения. Продължавайте в същия дух и пускайте по някое тийзърче от време на време.
      Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

      Коментар


      • От: Някъде в Азия през 2012

        Пак сме в Китай при уйгурите, в което няма нищо романтично. Уйгурите всъщност си спазват исляма от всякъде. Говорят си техен език, който е нещо като този на таджиките, киргизите и останалите с тюркски език. Официално тук времето е с 5 часа напред от нашето - Пекинско време. Ама местните си гледат тяхното време в съответната часова зона, което е 3 часа пред нашето и е като в Киргизстан. Но съвсем лесно можеш да различиш истински китайци от уйгурите. Китайците винаги са по-добре облечени и доста по-интелигентни. Тук си е нещо смесено между китайския свят и арабския, пък който може да си го представи какъв ще е резултата. Напуснахме Пакистан преди два дни и вече пак ни се връща там. Всичко им е хубаво в тази северна част. Надолу не знам как е и по приказки на различни хора не е толкова хубаво и е трудно придвижването, но на север е приказка. Случихме и на хубаво време по обратния път, та можахме да разгледаме каквото бяхме пропуснали.
        Ето в такава хубава прах карахме през повечето време. А бяха бели ботушки.



        Ето езерото Атаабад, което пак пресичахме с лодка, когато няма много облаци. Толкова синя вода не бях виждал.







        После спряхме да спим в Пасу и видяхме скалите, които предния път бяха скрити в облаците.



        На следващия ден пак в хубаво време тръгнахме към Китай. Границата стигнахме бързо, като на прохода Кунджераб ни посрещна доста голям сняг навсякъде, но пък поне не валеше. Изумително е как от 4500 метра надморска височина до най-високата точка 4724м се промени всичко около нас от голи скали, вода и кал по пътя до абсолютно плътна бяла покривка от нов сняг. За 10 дни всичко изглеждаше различно. На китайска страна почнаха глупостите им. Още на прохода има КПП на военните. Там пълна проверка на багажа, на обувките ни, на джобовете ни и после ни държаха два часа да чакаме накакви два камиона, за да се качи в единия войник с нашите паспорти и да караме след него до митницата в Ташкурган, което са си 120 километра. Добре, че шофьора на камиона не беше от най-бавните. Спрях на едно място за да отида до тоалетна и едва не ме арестува тоя, че съм посмял да спра. Викаше да продължавам, ама много не му обърнах внимание. Заради тези глупости се забавихме много. В Ташкурган минахме паспортната проверка и митницата, но закъсняхме с разрешителното за каране през Китай и се наложи да оставим моторите там и да ги вземем на другия ден. Взехме ги в събота и продължихме. Този път и тук беше хубаво времето. Оказа се, че и в тази част на пътя Каракорум има какво да се види.
        Върховете бяха с нов сняг





        Езерото Каракул с по-малко облаци



        и странните бели дюни по пътя



        някъде по пътя Каракорум с хубавия асфалт



        Сега дремем в един хотел и чакаме китайците да ни дадат разрешение за излизане. Най-вероятно на 31.07. ще се махнем от тук, че и излизането не е ресна работа и е с хиляди формалности. То освен глупостите по митниците е и важно точно на кои дати се влиза и излиза и въобще е страшна бумащина. Няма голяма далавера да се влезе в Китай със собствено превозно средство, различно от велосипед. Толкова документи и формалности, че не е истина. После ще даваме яко газ към Алмати да видим дали ще продължаваме или ще успеем да качим моторите на нещо към София. След Пакистан нещо не ние интересно вече пък и страшно много ми се дояде джоланче в Дон Домат.
        Последно редактирано от boiko73; 29-07-12, 21:37.

        Коментар


        • От: Някъде в Азия през 2012

          Само за информация . Има в момента директни чартърни полети Алмати - Бургас на България Еър - всяка сряда рано сутрин . Особеното на чартъра е, че полета е купен от туроператор, съответно туроператора продава места в самолета ако има останали. Ако кажеш може да разровя за още информация - да видим кой е туроператора и някакви връзки в малко по висшия мениджмънт на България Еър, евентуално туроператора да натовари вас, а авиопревозвача да позволи да се натоварят моторетките . Това ви го казвам само като авариен план , щото знаем, най лесно е по каналния ред с редовна линия - купуваш си билет, сковават сандъците и летите ,само дето няма да е директно, а с прекачване някъде в Москва вероятно. Нарочно пиша не на лично , с идеята, някой с връзки в гореспоманатия превозвач и следейки темата ,да вземе отношение по въпроса.
          Пък тоз Дон Домат какво ти е влязал в главата, не те знам . Сега се ядат миди на Калиакра

          Коментар


          • От: Някъде в Азия през 2012

            Здравейте!
            Бих могла да помогна малко (най - малкото с информация) за България Еър.

            Сега потвърждавам, че има полети Бургас - Алмати - Бъргас всяка сряда и излитат от там в 09:50 местно време.
            Разговарях с мои колеги, които обясниха, че за да се натоварят моторите на наш самолет, ще трябва да си се мине по каналния ред, но то е така сигурно за всеки друг вид самолет: да се опаковат в дървени сандъци, да са идеално почистени от бензин и всякакъв друг вид опасни продукти. Бойко и Мони сигурно са наясно с това от времето когато се връщаха от Кейп Таун. Ограничение за нашите самолети е, че максималното тегло на 1 товар не може да бъде повече от 250 кг с опаковката. Трябва да се каже каква ще е и височината и дължината на опакованите мотори, за да се разбере възможно ли е да се превозят, като над 2,5м. дължина е предела. За да се опакова мотора, да се измери и т.н. има местни фирми, които извършват тази услуга.
            Също ми казаха, че Луфтханса имат полети нататък и с по - големи самолети, които ще свършат работа евентуално.

            Другото, което може да се окаже проблем е липсата на места в самолета за двамата. Оказва се, че полетите са доста препълнени, което може да окаже влияние и за натоварването на моторите, в случай, че може да се превозят със самолет на БГА.

            Ако мога да помогна с още нещо - пишете.

            Коментар


            • От: Някъде в Азия през 2012

              Със сигурност има редовни полети Алмаати - Истанбул и Бишкек - Истанбул. Колкото до моторите няма начин да са по-дълги от 2,50 метра и по-тежки от 250 кг с касата. Това не са коли, или джипове. Вероятно Бойко и Мони ще ги решат тези въпроси там на място, а ако им трябва някаква помощ ще се обадят.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • От: Някъде в Азия през 2012

                Благодаря на всички за предложенията. Със самолет от Алмати излиза скъпо. Ние намерихме, тоест Силвия на Мони, вариант с камион, който е доста по-евтин, в смисъл излиза ни толкова колкото ако купим гуми, обслужим моторите и си платим бензина до България. И така остава само да стигнем до Алмати, което се надявам да е след два дни, тъй като сега сме в Нарин в Киргизстан. Имаме и връзка с фирма, която ще ни оправи митническите документи, така че скоро ще се видим на живо. За нас полета не е проблем, защото има доста и през Истанбул и през Киев и т.н. А това с каргото на моторите е за мен болна тема. В Африка срещнахме двама белгийци натоварили моторите на кораб и след 3 седмици са били в Кейп Таун, правят си трипчето и айде обратно, сега видяхме двама германци, натоварили и те моторите за 600 евро на камион и хоп в Казахстан и те си правят трипа и обратно, и после видях и други така за смешни пари. Ние отиваме в DHL и питаме колко струва да пратим два чифта гуми и 8 литра масло в Кения и те ни убиват с цената от 600 евро. После търсим карго и сумите започват от 10 000 долара нагоре за двата мотора. Има нещо объркано в тая работа. Пък може и ние да бъркаме, ама не може хората да си пращат моторите за смешни пари където си поискат и гуми и т.н. А ние като добичета да се лашкаме по пътищата натоварени като магарета, щото за нас цените са като да си купя нов мотор. Явно другия път ще търсим в по-европейските държави. А да не говоря, че след каргото от Кейп Таун се разправяхме две седмици с нашите умни митничари що за животно е туй мотор с български номер идващ от Африка. Надявам се поне сега да не е същото, но то ще е само ако са назначили хора дето малко се замислят в работата си на митницата. Факт е обаче, че много хора си ползват кратката годишна отпуска, пращат си моторите до различни дестинации и така си обикалят без да е нужно да пътуваш по 3-4 месеца в годината. А най-смешното беше, че видяхме петима австрийци, които купили нови мотори марка "Royal Enfield" от Германия, след което ги изпратили с карго в Индия и си започнали трипа от там. ТА така с тия товари. Сложна работа.

                Коментар


                • От: Някъде в Азия през 2012

                  Вече сме в Казахстанската София - Алмати. Ако всичко мине добре до няколко дни трябва да сме се прибрали. Завърши и това пътуване с доста приключения и всякакви неща.

                  Коментар


                  • От: Някъде в Азия през 2012

                    Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                    Вече сме в Казахстанската София - Алмати. Ако всичко мине добре до няколко дни трябва да сме се прибрали. Завърши и това пътуване с доста приключения и всякакви неща.
                    Поздравления,ще чакам пътеписа!
                    0осем9осем7шест0осем7едно
                    Миро

                    Коментар


                    • От: Някъде в Азия през 2012

                      Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                      Вече сме в Казахстанската София - Алмати. Ако всичко мине добре до няколко дни трябва да сме се прибрали. Завърши и това пътуване с доста приключения и всякакви неща.
                      Ама защо така Бойко,нали каза 3 месеца? Там имаш една карта дето май изобщо не я отвори!
                      Иво (таксито) Андреев
                      0988 91 80 50
                      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                      Коментар


                      • От: Някъде в Азия през 2012

                        Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                        Ама защо така Бойко,нали каза 3 месеца? Там имаш една карта дето май изобщо не я отвори!
                        Явно Русия е била опция на Пакистан. Ако не стане Китай и Пакистан, поне една Русия като утешителна награда.
                        Но то пък взе, че стана !

                        Русия очевидно ще остане за следваща експедиция. Хем няма да са толкоз уморени и ще има повече впечатления и снимки.

                        Така де. Ако вземат да направят и Русия сега, къде ще е следващата експедиция ???
                        Нова Зеландия и Австралия ??
                        Май всичко изпообиколиха .
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • От: Някъде в Азия през 2012

                          А ... що бе Ник?
                          Америките ги забрави ....
                          Пожелавам им го!
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • От: Някъде в Азия през 2012

                            Ами Русия беше в плана с Монголия. Сега трябваше само за три дни да минем през Русия за да влезем в Украйна и всичко останало трябваше да е Казахстан. А в Казахстан няма нищо, освен степи, две езера и останалото е доста в страни от пътя и трябва специално внимание. С две думи пълна скука. А още на влизане към Алмати ми заприлича точно на Ботсвана - прав път, докъдето виждаш и си викаме айде няма нужда. А и тъпото е, че не знам как съм гледал, но като са ни давали визата са допуснали печатна грешка и вместо до 28.08. са ни я написали до 08.08. и трябваше да стоим да удължаваме визи, което е тегава процедура тук. Въобще тук да не се налага да ти дотрябва някаква услуга от държавните институции. Днес оставихме моторите с ключовете в една фирма и те казаха, че ще ни ги пратят Та утре летим за България и сме щастливи от това. Тук престоя не е много евтин, щото стандарта е висок. Даже първата "глоба" за превишена скорост беше 100 долара, че хич и не се притесняваха да си ги поискат. Ама то нали и при нас е същото, че дори двойно хич не се пазарихме. А други места за обикаляна колкото щеш. Америка е хубаво място, ама там като порасна. Сега малко цивилизация, че за последните 4 години нещо ми се насъбраха само такива държави дето 1 минута е около час и половина и 100 метра са поне два километра. Пък и се притесних като ми обясниха в Узбекистан, че съм на 100 процента узбек, а на границата между Киргизстан и Китай ми казаха че съм киргиз. Явно нещо се видоизменям вече Така че, има време и за други пътешествия.

                            Коментар


                            • От: Някъде в Азия през 2012

                              Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                              ... Та утре летим за България и сме щастливи от това......
                              Считайте, че сме ви постлали виртуалния червен килим
                              Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                              Коментар


                              • От: Някъде в Азия през 2012

                                Вече сме в Истанбул. Колко бързо стигнахме до мястото, на което бяхме преди два месеца и ми се виждаше толкова далеч.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X