Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някъде в Азия през 2012

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Някъде в Азия през 2012

    Не знам дали ще помогна с този пост, но все пак да споделя:

    Миналата година на едни камъни малко над Панчарево спуках радиатора на ДРЗа горе-долу насред нищото. За мой късмет се оказа спукано едно ребро, а дупката беше колкото главичка на малък пирон. Естествено с течен метал това няма как да се оправи в полеви условия, силикон също, защото няма как да се източи антифриза в гората, та се разходих до близките вили да поискам нож, че и това нямах...

    ...случих на едно семейство дето си почиваха в близка вила, обясних на мъжа че ми трябва ножче, за да си издялкам "тапа" на радиатор и да запуша теча, че си шуртеше стабилно. Той пък ми извади едно трупче дърво от Габор и ми отряза с много мъка 2-3 чимчета, за да затапя радиатора. Е не знам от какво го правят тоя ми ти габър, ама така уплътни дупката в алуминиевия радиатор, че си карах като пич цял ден без да долея и една капка вода. Не знам какъв е теча при вас, ама ако е малка дупчица и това е вариант.

    Весело изкарване все пак
    Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

    Коментар


    • От: Някъде в Азия през 2012

      А да кажа,всички тия варианти за запушване са много малко вероятни да ги намери там! А има нещо дето го има почти под път и над път!Най обикновени ЯЙЦА!С неговите размери на радиатора ще му стигне само едно!Чупиш и сипваш на работещ двигател и забравяш!Може да му стигне и до тук,след като си направи маршрута де!На една състезателна Гега 2008г. в Гърция с 6 яйца спряхме теч,който ако наливаш на работещ мотор с двулитрови шишета просто нема насмогване!Докаато го сипеш,то вече е изтекло!Не само че спря,ами завърши още 4 дена състезание!Та от това по лесно-не знам!
      Иво (таксито) Андреев
      0988 91 80 50
      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

      Коментар


      • От: Някъде в Азия през 2012

        То и с червен пипер става да се спират течове, ама дали няма да запуши и където не трябва, гаранция няма!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • От: Някъде в Азия през 2012

          Ами добавката е течна, не е прахообразна. Както и да е. Направихме каквото можахме и утре ще видим. Гадното е, че теча е точно на алуминиевата част на връзката с пластмасата за капачката и термостата. Някаква немска течност взехме пък да видим.
          Сега пускам първо линковете към снимките, защото не знам докъде ще ми стигне интернета, че са доста.
          Тези са в блога ни. http://dream2ride.com/index.php/bg/g...ategory/6-azia

          А тези са тук на FTP-то и ги качвах цял ден. http://htftp.offroad-bulgaria.com/boiko73/ASIA%202012/

          И така продължавам с Машад, Иран. Хубав град, в който всичко интересно е забранено за снимане. Машад е и втория след Мека свещен град за мюсюлманите и за това е забранено.












          Мерв в Туркменистан - това е най-старата част от древния град. Бил е много важен град по пътя на коприната, но тук никой не си е мръднал пръста да реставрира нещо.



          Интересното, което чувахме за всеки древен град беше, че историята му приключва с идването на Чингис Хан.

          Ашхабат - хубав град, в който човек има чувството че е в един огромен мавзолей. Малко хора по улиците лъскави коли, всичко е някак стерилно и голямо. Дори височината на апартаментите им е 4 метра.



          Лагера ни в Дерваза близо до кратерите



          А така стигнах до там.



          И най-големият кратер. Мястото е доста впечатляващо. Имах чувството, че под мен е ада.



          И последното ни място в Туркменистан - Konye Urgench. Отново важна спирка по древния път на коприната.







          И направо към Бухара в Узбекистан. Тук вече всичко е реставрирано и естествено пълно с туристи. За мой късмет успях да хвана и единствения дъждовен ден.

















          Надявам се и занапред да има някакъв нет да кача следващите снимки от Самарканд и нататък.
          Утре живот и здраве трябва да влезем в Таджикистан.

          Коментар


          • От: Някъде в Азия през 2012

            Не зная какво е довело до промяна на плановете, но те определено се движат в обратна на Душанбе посока ...
            Довечера ще са по скоро в Ташкент.

            Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
            В Душанбе е трудна доставката а и трябва да чакам доста време там, а мислим утре да стигнем
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • От: Някъде в Азия през 2012

              Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
              Мислих утре да напиша, след като направя втори тест, но виждам че нещата със сервизите са напреднали. Та с две думи май успяхме да оправим мотора. Днес му направих тест и не загря. Утре продължаваме към Самарканд и ще видя как ще се държи за да съм сигурен на 100% и ще напиша подробно. Благодаря за инфото за сервизите и въобще за подкрепата ви.
              Браво ! Много се радвам, че може да продължите.
              Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

              Коментар


              • От: Някъде в Азия през 2012

                Супер снимки! Благодаря ви!

                Коментар


                • От: Някъде в Азия през 2012

                  Прекрасна новина.Продължавате.Това е супер.
                  А що се отнася до пушката,мисля,че и аз от тук мога да свърша тази работа.
                  Камората си го заслужава.
                  Успех!!!!
                  [I][FONT=Arial Black]Наско Лазов[/FONT][/I] :DHarley davidson elektra glaid

                  Коментар


                  • От: Някъде в Азия през 2012

                    Привет от Таджикистан. Тъй като Димо беше казал да затворят след него КПП-то от Самарканд към Душанбе се наложи да минем от друго място. Това друго място ни позволи днес да минем през прекрасна планина. В Таджикистан е много красиво и си е направо цивилизовано в сравнение с Туркменистан и Узбекистан. Днес покарахме малко по черно и тествах мотора на над 3000 метра и издържа. Повечето път беше по прекрасен асфалт, какъвто въобще не съм предполагал че ще намеря в тази дестинация. И накрая карахме по най-гадното за мен място, на което съм стъпвал с мотор. Един " прекрасен" тунел - тъмно, с дупки и много много вода и така дълъг 6 километра. На всичко отгоре вътре беше и с нещо като цемент във водата. На излизане не можах да се позная. Димо може да разкаже повече. Снимки малко по-нататък, че нещо нета не позволява толкова зор да му даваме.

                    Коментар


                    • От: Някъде в Азия през 2012

                      Този Димо защо така,да се порицае пред строя! И да си намерите там хубаво място за посрещането на слънцето утре!
                      Иво (таксито) Андреев
                      0988 91 80 50
                      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                      Коментар


                      • От: Някъде в Азия през 2012

                        Цимент, кереч, само напред!!
                        И за ник'ви радиатори повече да не чуваме...
                        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                        Коментар


                        • От: Някъде в Азия през 2012

                          Радвам се Бойко, че мотора държи, не загрява, не губи вода и всичко е ОК...
                          И аз се изненадах, като ви видях да карате на север, а ти писа че "Утре сме в Душанбе".
                          Бях почти сигурен, че ще слезете на юг и ще се качите на М41 при Сариасия и КППто към Турсунзода, което е логичния, главния и "древния" път, затова се изненадах да ви видя на 100-150 км от Ташкент ... Но вие обичате изненадите.
                          Все едно. Това КПП как го избрахте ? Подминахте поне още два входа към Таджикистан И там наистина имаше планина. Фанската планина.
                          А този асфалт, на който днес сте се радвали свършва след 40 (четиридесет) км. Той е само до Душанбе и малко след него
                          За тунела сме си говорили ... Анзоб тунел. Явно нищо не се е променило



                          След два дни сте в Памир... Всичко предстои. Следващите две-три седмици ще ги помниш цял живот
                          ______2
                          Е = MZ

                          Коментар


                          • От: Някъде в Азия през 2012

                            Според Спота на Бойко са в Хорог. По средата на М41 в Памир.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • От: Някъде в Азия през 2012

                              Според Спота са минали през Ишкашим и сега са във Вакханската долина в село Вранг. Сега сигурно снимат части от Хиндокуш.... Утре май ще карат през прохода Каргуш малко над 4200 м нмв, за да излязат пак на М41.
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар


                              • От: Някъде в Азия през 2012

                                Супер яко! Имам представа за тези места само от снимките и разказите на Димо. Дано се кефят на макс и ядовете им с мотора са приключили!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X