Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

    Мога само да цъкам с език.....

    Коментар


    • #62
      От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

      Сбъдна се една моя мечта. Исках да се върна хилядолетия назад във времето и ето - вчера и днес, това до някакъв момент се случи.
      Язд е най-прекрасния град, който съм посещавал някога. Сигурно не се е променил от две, може и три хилядолетия. Хората си живеят, както по времето на Александър, дори го смятат за градски герой, усеща се духа от епохата на търговията с коприна.
      Бил съм на места като Петра в Йордания и Помпей в Италия - изключително запазени древни градове, но пълни с туристи, не можеш да усетиш духа на града, хората живяли в него. Докато тук хората си живеят в хилядолетните къщи, канят те навсякъде да влезеш в дома им, да пиеш чай с тях, и въобще не си дават сметка, че са част от историята. Уникално е. За мен Язд е номер едно в дестинациите в Иран. И хотела в който се настаних за две нощи се намира в центъра на стария град, и от време оно е посрещал търговците на коприна, които идвали от изтока. Можеш само да стоиш в хотела и да чувстраш, че си на най-готиното място. Не случайно наричат града "Перлата на пустинята".
      Вчера се срещнах с Мадлен и Ариен от Холандия. Много интересна двойка. Ариен го уволнили от работа, той си намерил друга, но чак след 1 септември. Купили си по едно БМВ 800 и газ към Иран. Искали са да направят подобен на моя маршрут, но не знаели за границата между Грузия и Русия, че е отворена, и сега много съжаляват, че нямат руска виза.
      Утре поемам на север - към Кашан. Ако ми хареса ще остана две нощи, ако не - отивам на Каспийско море, че вече се стопих от жега.
      Поздрави.

      Sbadna se edna moq me4ta.Iskah da se varna hilqdoletiq ,nazad vav vremeto,i eto ,4e v4era i dnes ,tova do nqkakav moment se slu4i.
      Yazd e nai prekrasniq grad,kogoto sam poseshtaval,nqkoga.Sigurno ne se4 e promenil ot 2,moje i tri hilqdoletiq.Horata si jiveqt,kakto po vremeto na Aleksandar,dori go smqtat za gradski geroi,useshta se duha ot epohata na targoviqta s koprina.
      Bil sam na mesta,kato Petra v Jordaniq i Pompei v Italiq,izklu4itelno zapazeni drevni gradove,no palni s turisti,ne mojesh da usetish duha na grada,horata jivqli v nego.Dokato tuk,horata si jiveqt v hilqdoletnite kashti,kanqt te navsqkade da vlezesh v doma im da,da piesh 4ai s tqh i vaobshte ne si davat smetka,4e sa 4ast ot istoriqta.Unikalno e.Za men Yazd e nomer edno ot destinaciite v Iran.I hotela v,koito se nastanih za dve nosti,se namira v centara na stariq grad,i ot vreme ono e posreshtal targovcite na koprina,koito idvali ot iztoka,mojesh samo da stoish v hotela i da 4uvstvash,4e si na nai gotinoto mqsto.Ne slu4aino nari4at grada Perlata na pustinqta.
      V4era se sreshnah sas Madlen i Arien ot Holandiq.Mnogo interesna dvoika.Arien go uvolnili ot rabota ,toi si nameril druga,no 4ak sled 1vi septemvri.Kupili si po edno novo BMW-800 i gas,kam Iran.Iskali sa da napravqt podoben na moq marshrut,no neznaeli za granicata mejdu Gruziq i Rusiq,4e e otvorena,i sega mnogo sajalqvat,4e nqmat ruska viza.
      Utre poemam na sever,kam Kashan,ako mi haresa,shte ostana dve noshti,ako ne,otivam na Kaspiisko more,4e ve4e se stopih ot Jega.
      Pozdravi.
      Последно редактирано от boiko73; 30-05-12, 07:15.
      Димитър Анастасов
      d.anactacov@gmail.com

      Коментар


      • #63
        От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

        Страхотно изживяване!
        Благородно завиждам!

        Коментар


        • #64
          От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

          Ето и превода от Митко, някой модератор може да го сложи горе:

          Сбъдна се една моя мечта. Исках да се върна хилядолетия назад във времето и ето - вчера и днес, това до някакъв момент се случи.
          Язд е най-прекрасния град, който съм посещавал някога. Сигурно не се е променил от две, може и три хилядолетия. Хората си живеят, както по времето на Александър, дори го смятат за градски герой, усеща се духа от епохата на търговията с коприна.
          Бил съм на места като Петра в Йордания и Помпей в Италия - изключително запазени древни градове, но пълни с туристи, не можеш да усетиш духа на града, хората живяли в него. Докато тук хората си живеят в хилядолетните къщи, канят те навсякъде да влезеш в дома им, да пиеш чай с тях, и въобще не си дават сметка, че са част от историята. Уникално е. За мен Язд е номер едно в дестинациите в Иран. И хотела в който се настаних за две нощи се намира в центъра на стария град, и от време оно е посрещал търговците на коприна, които идвали от изтока. Можеш само да стоиш в хотела и да чувстраш, че си на най-готиното място. Не случайно наричат града "Перлата на пустинята".
          Вчера се срещнах с Мадлен и Ариен от Холандия. Много интересна двойка. Ариен го уволнили от работа, той си намерил друга, но чак след 1 септември. Купили си по едно БМВ 800 и газ към Иран. Искали са да направят подобен на моя маршрут, но не знаели за границата между Грузия и Русия, че е отворена, и сега много съжаляват, че нямат руска виза.
          Утре поемам на север - към Кашан. Ако ми хареса ще остана две нощи, ако не - отивам на Каспийско море, че вече се стопих от жега.
          Поздрави.
          Между другото, можеш да си спокоен за кавказкия път - вече е напълно сигурно - минава се свободно към Русия!
          LZ2NKM

          Коментар


          • #65
            От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

            To4no,kogato ve4e si mislih,4e sam vidql vsi4ko nai interesno ot Iran,se poqviha dosta neo4akvani iznenadi.
            Neznam,dali pisah,4e se zapoznah s edin Argentinec sas Dukati Multistrada,tragnal na obikolka okolo sveta,minal i prez BG,ta toi mi kaza za mqsto nare4eno Abianeh.Az bqh 4el za nego v internet,no ne mu otdadoh golqmo zna4enie.Golqma greshka.
            Dnes mi be po patq ,s malko otklonenie ot 30km.,navatre v planinata.Okaza se neveroqtna nahodka.Planinsko selce,po4ti nedokosnato ot civilizaciqta.To4no po vremeto,kogato pristignah,zapo4na ,nqkakva nepoznata za men religiozna ceremoniq,no ne musulmanska.Imashe dva hrama,ediniq djamiq,i imashe dvama,trima za molitva i tazi sgrada na oklo 800 metra ot djamiqta i palna s narod,sas stranni nosii,koito ne bqh vijdal dosega.Majete sas mnogo shiroki pantaloni tip 4arlston,a jenite sas shareni nosii i beli zabradki na 4erveni rozi.takmo zapitah edin 4ovek ot ceremoniqta dali sa musulmani,toi mi otgovori ne,no zapo4na rituala i se vklu4i.Veroqtno sa Zoroastriici,no sreshnah predi tova zoroastriici,i ne bqha sashtite.Samoto selo e v planinski oazis,sas 4erveno izmazani kashti,s netipi4en za Iran stil,na po nqkolko kata,na po 300,400godini sigurno.I patq,beshe mnogo jivopisen,sas strahotni zavoi,bqh zabravil,kakvo e.
            Sled ,tova pristignah v Kashan.Grad,kato grad,no ima edin kvartal,samo sas unikalni dvorci,ne bqh vijdal tolkov izqshti dvorci dosega.Unikalna arhitektura,fontani s 4erveni ribi,abe prikazka,neveroqtno e.
            Pak e mnogo goreshto.Dnes 4ukna 40,pak.Utre otivam na Kaspiisko more.
            Na Abianeh ,sreshnah dvoika Avstriici(semeistvo)sas dva BMW 650 GS-stari bokseri,bili na kaspiisko more,no ne bqha vpe4atleni mnogo,shte vidim.
            Boiko,da vklu4ish tezi dve destinacii v marshruta i bez ,tova minavate ot tam.ZASLUJAVA si.
            Pozdravi.
            Димитър Анастасов
            d.anactacov@gmail.com

            Коментар


            • #66
              От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

              Горния текст на кирилица (поправките от мен):


              Точно,когато вече си мислих,че сам видял всичко наи интересно от Иран,се появиха доста неочаквани изненади.
              Незнам,дали писах,че се запознах с един Аржентинец със Дукати Мултистрада,тръгнал на обиколка около света,минал и през БГ, та тои ми каза за място наречено Абианех.Аз бях чел за него в интернет, но не му отдадох голямо значение. Голяма грешка.
              Днес ми бе по пътя ,с малко отклонение от 30км.,навътре в планината. Оказа се невероятна находка. Планинско селце,почти недокоснато от цивилизацията. Точно по времето,когато пристигнах,започна ,някаква непозната за мен религиозна церемония,но не мюсулманска. Имаше два храма,единия джамия, и имаше двама,трима за молитва и тази сграда на окло 800 метра от джамията и пълна с народ, със странни носии,които не бях виждал досега. Мъжете със много широки панталони тип чарлстон, а жените със шарени носии и бели забрадки на червени рози. Тъкмо запитах един човек от церемонията дали са мюсулмани, тои ми отговори не, но започна ритуала и се включи. Вероятно са Зороастриици, но срещнах преди това зороастрици, и не бяха същите. Самото село е в планински оазис, със червено измазани кащи, с нетипичен за Иран стил, на по няколко ката, на по 300, 400години сигурно. И пътя,беше много живописен, със страхотни завои, бях забравил какво е.
              След , това пристигнах в Кашан. Град, като град, но има един квартал, само със уникални дворци, не бях виждал толков изящи дворци досега. Уникална архитектура, фонтани с червени риби, абе приказка - невероятно е.
              Пак е много горещо. Днес чукна 40,пак. Утре отивам на Каспийско море.
              На Абианех ,срешнах двоика Австрийци (семейство) със два БМВ 650 ГС-стари боксери, били на каспийско море, но не бяха впечатлени много, ще видим.
              Бойко, да включиш тези две дестинации в маршрута и без ,това минавате от там. ЗАСЛУЖАВА си.
              Поздрави.
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #67
                От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                Dnes ,sam v Tbilisi.Po rano prez denq se opitah da vlqza v Abhaziq,no Blqdovete ne me pusnaha.dva dni bqh na plaj v Batumi,mnogo izgorqh.Slanceto ne e,kato Burgaskoto(po silno e).Utre se kanq da prese4a Kavkaz i da vlqza v Rusiq,no go davat nqkolko dni dajdovni,i ne znam dali shte moga da vidq neshto ot Kavkaz.
                Tbilisi e celiq v remontni deinosti,vsi4ko se remontira ulici,sgradi.Mnoo mrasno i mnogo shumno,na vsi4koto otgore stana pojar na edin ot halmovete se zapali gorata i se zadimi celiq grad,vsi4ki pojarni sa tam da gasqt.Ave palna ludnica.
                Za Armeniq ima da razkazvam mnogo,mnogo ineresni momenti imah,no kato se varna i snimki i razkaz,shte ima.


                Димитър Анастасов
                d.anactacov@gmail.com

                Коментар


                • #68
                  От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                  Първоначално публикуван от МИТЬО(питона) Преглед на мнение
                  Днес съм в Тбилиси.По рано през деня се опитах да вляза в Абхазия,но Блядовете не ме пуснаха.Два дни бях на плей в Батуми,много изгорях.Слънцето не е като Бургаското(по-силно е).Утре се каня да пресека Кавказ и да вляза в Русия,но го дават няколко дни дъждовни и не знам дали ще мога да видя нещо от Кавказ. Тбилиси е целият в ремонтни дейности.Всичко се ремонтира-улици,сгради! Много мръсно и много шумно.На всичкото отгоре стана пожар. На един от хълмовете се запали гората и се задими целият град,всички пожарни са там да гасят. Аве,пълна лудница.
                  За Армения имам да разказвам много,много интересни моменти имах,но като се върна и снимки и разказ ще има.
                  Последно редактирано от REGULATOR; 07-06-12, 21:37. Причина: пр.гр.
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • #69
                    От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                    V Odesa sam,i pak nqmam kirilica na kompa.Vsi4ko e Ok,donqkolkodni se pribiram,veroqtno v sabota.
                    Na Verkhnii lars,nqmah nikakvi problemi sas vlizaneto v Rusiq.Ve4e vsi4ko e PROVERENO.
                    V Rusiq si izkarah dosta dobre,sreshnah edna dvoika ot Stavropol i me zavedoha na Motosabor .Sajalqvam samo,4e ne vidqh Elbrus.Golqm dajd beshe ,golqmo 4udo .
                    Udiven sam ot Kraibrejieto na Krim.
                    Pozdravi.
                    Димитър Анастасов
                    d.anactacov@gmail.com

                    Коментар


                    • #70
                      От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                      на кирилица

                      " В Одеса съм, и пак нямам кирилица на компа. Всичко е ОК, до няколко дни се прибирам, вероятно в събота.
                      На Веркхиний Ларс нямах никакви проблеми с влизането в Русия. Вече всичко е ПРОВЕРЕНО.
                      В Русия си изкарах доста добре, срещнах една двойка от Ставропол и ме заведоха на Мотосъбор. Съжалявам само, че не видях Елбрус. Голям дъжд беше, голямо чудо.
                      Удивен съм от Крайбрежието на Крим.
                      Поздрави. "

                      Коментар


                      • #71
                        От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                        Прибрах се снощи.Одеса-Бургас 12часа-890км.
                        Димитър Анастасов
                        d.anactacov@gmail.com

                        Коментар


                        • #72
                          От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                          Първоначално публикуван от МИТЬО(питона) Преглед на мнение
                          Прибрах се снощи.Одеса-Бургас 12часа-890км.
                          Добре дошъл И БРАВО за куража Вярвам , че си участвал в едно не обикновено преживяване
                          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                          Коментар


                          • #73
                            От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                            Welcome back!

                            Коментар


                            • #74
                              От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                              Добре дошъл - чакаме снимките
                              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                              0899187766

                              Коментар


                              • #75
                                От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                                Дано покажеш снимки...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X