Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

    Успех!!
    Няма да мога да ви изпратя, че в събота ще съм на другия край на България.
    Попътен вятър и ще стискам палци!
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #32
      От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

      Попътен вятър, безаварийно и изпълнено с положителни емоции пътешествие ви пожелавам!

      Коментар


      • #33
        От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

        Имам съвсем прясна информация за минаването в Грузия. Писах вече на Митко, но нека напиша и тук. Адриан - румънецът, който миналата година обиколи Черно море с ферибота и беше в Идилево, и който в момента пътува по пътя на Дъг към Магадан в момента е в Грузия и се е качил до Верхний Ларс, питал е, и са му казали, че вече е разрешено минаването към Русия за граждани на ЕС.

        Crossing from Georgia to Russia via Kazbegi/Vladikavkaz border point: Went Friday 11 May 2012 up from Tbilisi to Kazbegi via Georgian Military Highway. The road is very nice, except for the crossing over the pass, where you have 14 km of really bad road. The rest is brand new and fun to ride. Went up to the border point,parked the bike and asked the guy from custom if I can cross as a non russian/georgian/CIS citizen the border. The answer was YES YOU CAN! I asked then again, and mentioned that last year the border was closed for foreigners. They said yes, it was closed but now it's open, it is ok to cross to Russia. If you have a russian visa, of course. I did not crossed because I wanted to go to Azerbaijan and from there to Turmenistan on the way to Mongolia and Siberia.
        LZ2NKM

        Коментар


        • #34
          От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

          Ееех, тази вечер са под Немрут ...
          Утре ще го катерят явно. Като им гледам трак-а хем са тръгнали през Малатия и северния подход на Немрут, хем са се отказали ... или нещо/някой ги е върнал. Заобиколили са доста за да минат от юг.
          ______2
          Е = MZ

          Коментар


          • #35
            От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

            Два пъти ни валя дъжд.единия два дни,втория път пак два дни,по пет пъти на ден.
            Лошата новина е,че останах сам.НА 50КМ.от Малатия режеха скалите до пътя и се бе стекла някаква слузеста смес,не беше обезопасено,без никакви табели или каквото и да е.Васко беше на 20м. пред мене и падна,аз докато се осъзная и аз на асфалта.васил се пусна от мотора,и варадерото се разби в скалите,аз се сурках 20м и спрях.Екипите за нищо не стават,но спасиха положението.нямаме дори осуркано,само малко натъртено.Чок патаклама,както казват комшиите.Варадерото не става,за път,заедно с васко се прибират с един турски бус.На моя мотор се изкривиха степенките,ролбара,кормилото и ръкохватката на съединителя.В една работилница ги оправиха за 20мин.Прекалено много време и енергия хвърлих за това пътуване,и реших да продължа сам,пък каквото ще да става.
            може,да остана в Татван за две нощи да се изсуша и да си почина малко,и после Иран.
            Димитър Анастасов
            d.anactacov@gmail.com

            Коментар


            • #36
              От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

              Лоши новини.

              Радвам се, че сте живи и здрави!

              Имаш ли нужда от нещо? Нещо да пращаме? Стъпенка, ръкохватка, кормило ??
              А аз си мислех, че гледате Немрут ...
              ______2
              Е = MZ

              Коментар


              • #37
                От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                Лоши новини.

                Радвам се, че сте живи и здрави!

                Имаш ли нужда от нещо? Нещо да пращаме? Стъпенка, ръкохватка, кормило ??
                А аз си мислех, че гледате Немрут ...
                А,аз го разгледах.Нямам нужда от нищо.Мотора се държи добре,но аз плача,.къв е тоя бензин 4,55 тл. ужас.
                малко протече единия кол,но не е страшно,мисля.
                Димитър Анастасов
                d.anactacov@gmail.com

                Коментар


                • #38
                  От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                  От там, където си имаш още едно зареждане от този ... после ще пееш.

                  Впрочем, на картата сте отбелязали влизане във Ван. Има по пряк път преди гр. Ван, на юг към Есендере и Иран. Пътя е хубав и много живописен. Има и бензиностанция. Поне една
                  ______2
                  Е = MZ

                  Коментар


                  • #39
                    От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                    Лошо за Васко, но важното е че сте добре. Толкова ли зле е почупено варадерото?
                    LZ2NKM

                    Коментар


                    • #40
                      От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                      Току що се прибирам от Турция. Прибрах Васко след много перипети за него и за нас. Той хвана автобус от Малатия до Истанбул като натовариха мотора в багажното отделение. Уговорката беше да го чакаме на автогарата в Истанбул. Като план добре, но се оказа невъзможно да влезем в Турция с нашия микробус от митницата на Малко Търново. Турците казаха назад и никой не ти обяснява защо. Нашите гранични ни обясниха, че буса е товарен и за това не ни пускат, пратиха ни на Лесово. Добре тръгнахме към Лесово като всички ни съветваха да минем през Бургас, ние решихме да пресечем Странджа планина през селата Близнак и Варовник много тесен и живописен път, препоръчвам го за каране с каквото и да е превозно средство.
                      Стигнахме до Лесово, а Васко вече ни чакаше в Истанбул от 4 часа. От Българска страна пак минахме без проблем, но Турчалята пак казаха "йок гоу Булгаристан" на което се изсмяхме защото в момента не ни идваха идеи как да приберем Васко. Сетих се за Айдън от Чорлу, че кара Mitsubishi L200 а мотора на Васко е в насипно състояние и би трябвало да се събере в легена на L200. Обадих му се и той реагира светкавично като обеща че до 2 часа ще е на гарата при Васко. Огромно благодаря на Айдън за помощта която ни оказа, без него Васето щеще да изкара още една безсънна нощ на открито покрай останките на мотора. Ние запалихме и се върнахме в Бургас да чакаме сигнал кога да тръгнем пак за Малко Търново за да си приберем Васето от неутралната зона между Турция и България. Когато след още няколко часа пак се появихме на границата с буса всички служители много ни се зарадваха като някой ни обявиха за тотално луди други за мазохисти, а аз им обясних че нищо не си разбират от работата щом не знаят, че за да вляза в Турция с бус се иска тир кърнет, ако няма стъкла или седалки вътре. Абе пълен хаос, иначе много ни се радваха и ни пуснаха директно отпред да минаваме защото Васето вече подскачаше от нетърпение след бариерата.
                      И така за един ден прибрахме Васето, открихме чуден път в Странджа, още един сериозен приятел Айдън от Чорлу и разбрахме, че с товарен бус в Турция "йок

                      Коментар


                      • #41
                        От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                        радвам се че сте живи и здрави... горе главата - на Митко да продължи пътуването и на Васко - че ще има и други пътувания...
                        сега си давам сметка, че човек никога не може да е напълно подготвен за подобни обрати - особено при пътуване, което е планирано и очаквано месеци наред...

                        а тази картинка с турската митница никак не ме изненадва - много ясно си спомням грузинско-турската граница която минахме за 1 час вместо за 10 минути...
                        от "Булгаристан! но проблем " стана голям проблем с грешно записани номера на моторите в тяхната информационна система - важното е хаос да става

                        Коментар


                        • #42
                          От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                          Важното е, че сте живи и здрави!
                          Митко ... продължавай, почини малко и ...... напрееед!!
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #43
                            От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                            Най-лошото нещо, което може да се случи на пътешествие, но хубавото е, че с малката беля сте се разминали. Митко, внимавай нататък по пътя. За Иран поне със сигурност няма да има такива изненади по пътищата, но нататък не знам. За нас с Мони ни е полезно като информация, че мислим точно по същия път да минаваме. Успех в пътуването, а на Васко скорошно възстановяване - физически и психически.

                            Коментар


                            • #44
                              От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                              Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                              Най-лошото нещо, което може да се случи на пътешествие, но хубавото е, че с малката беля сте се разминали. Митко, внимавай нататък по пътя. За Иран поне със сигурност няма да има такива изненади по пътищата, но нататък не знам. За нас с Мони ни е полезно като информация, че мислим точно по същия път да минаваме. Успех в пътуването, а на Васко скорошно възстановяване - физически и психически.
                              Бойко,препоръчвам да минете през Адана,както ви е препоръчал,турчина.Още повече,ако минете през Немрут,мисля,че ще е и по кратко(провери).А най лошия път,ако може да се нарече е 50км,преди Битлис.
                              Димитър Анастасов
                              d.anactacov@gmail.com

                              Коментар


                              • #45
                                От: ИРАНСКО ПРИКЛЮЧЕНИЕ

                                Починах ,изсъхнах малко,утре съм на път.Днес сигурно изпих 30 чая.Навсякъде дружелюбни хора,немоим отказа.Едва сега разбрах,че трябва да сваля обицата,май ме мислят за гей.Тук,мъжете ходят хванати за ръка,целуват се като се видят,а на мен се смеят.Така,беше и в Арабския свят.
                                Аз спрях и дъждът спря,утре ще видим.Татван се оказа добро попадение.Жалко,че до Немруд гьолу пътя бе затворен от сняг.
                                Утре ще тръгвам рано ,към 7,30,дано нямам проблеми на границата.Ван,ще го пропусна,докато намалят бензина,причината,вече да не ми се кара из Турция.
                                Остана,много ракия,поради липсата на Васко,но сега смятам да оползотворя,колко мога,да не остане артък.А ,не чак толкова немога да изпия.
                                Поздрави
                                Последно редактирано от МИТЬО(питона); 16-05-12, 17:28.
                                Димитър Анастасов
                                d.anactacov@gmail.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X